BTO BAŞKANI FAHRİ ERMİŞLER’DEN AÇIKLAMALAR « 10Balikesir

22 Eylül 2023 - 13:56

BTO BAŞKANI FAHRİ ERMİŞLER’DEN AÇIKLAMALAR

BTO BAŞKANI FAHRİ ERMİŞLER’DEN AÇIKLAMALAR
Son Güncelleme :

13 Mart 2018 - 15:28

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, yeni dönemde BTO Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı. Ermişler’in gerekçeleri şöyle:

“Ticaret Odası seçimleri komite seçimidir. Herkes kendi komitesinde seçilir, meclise gelir, meclisten yönetim seçilir, yönetim de başkanını seçer. Beni buralara layık gören, bu çalışma fırsatını, bu onuru, şerefi bana imkan sağlayan başta sayın üyelerimize, meclis üyelerimize, komite üyelerimize, bütün Balıkesir halkına teşekkür ediyorum. Bir özel teşekkür de bizim yöneticilerimize. Görev yaptığım sürede 3 vali, 3 belediye başkanıyla çalıştım. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla yaptığımız çalışmalarda da Ticaret Odası’nın en ufak bir pürüzü olmamıştır, daha çok katkı sağlamaya çalışmıştır. Büyüklerimiz bize Balıkesir adına ne öngörmüşse biz sonuna kadar maddi, manevi tüm enerjimizle koşturduk ve koşturmaya devam edeceğiz.

 

ADAY OLMAMAK

KİŞİSEL KARARIM

Ama ben şahsımla ilgili geçtiğimiz günlerde basında da yer aldı. Burası, odamız bizim ailemiz. Ben yeni dönemle ilgili açıklamamı aile toplantımız olan meclis toplantımızda yaptım. Önümüzdeki dönemle ilgili komite seçimlerine; yani Ticaret Odası komite seçimlerine aday olmayacağımı ifade ettim. Tabi insanlar sebep arıyor. Bazıları da tabiri caizse  kulp takmaya çalışıyorlar. Ben meclis toplantısında da açıkladığım gibi kendi şahsımla ilgili şeyler; kendi işimizin yoğunluğu, ailevi sebeplerden dolayı bu kararı aldığımı söyledim. Yoksa beni etkileyecek kurum, kişi yok. Benim yapımı çoğu insan bilir. Benim öyle şeylerden etkilenecek yapım yok. Tamamen kişisel kararımdır.

Ama hizmetle ilgili duruyor muyuz, yerimizde mi sayacağız? İşte yarın fabrikana gidip oturacaksın, bir şey de yapmayacak mısın dediğiniz noktada ona da hayır diyorum. Balıkesir bize ne görev verdiyse 17 senedir yaptığım gibi bundan sonra da yapacağım. Zaten en büyük görev; yaptığının en iyisini yapıp, daha fazlasını yapmaktır. Ben ihracat yapan bir firmayım, daha fazlasını yapıp, daha fazla vergi ödeyeyim ülkeme katkı sunmayı istiyorum.

 

YENİ GELECEK EKİP BUNDAN

DAHA İYİSİNİ YAPACAK

Yeni dönemde Balıkesir Ticaret Odası Komite seçimlerinde aday olmayacağımı açıklıyorum. Bu şu anlama da gelmesin; Fahri Ermişler başkanlığı bırakıyor, her şeyi de bırakıyor. Öyle bir şey yok. Ben vitrindeki takım elbise gibi gözüktüğüm için, başkanlar temsil yaptığı için daha ön planda onlar oluyor. Ama bizim içimizde onlarca, yüzlerce Fahri Ermişler var. Benden daha iyisini yapacak hiç şüpheniz olmasın çok arkadaşımız var. Biz de onların koluna gireceğiz, elinden tutacağız, tecrübemizi, bilgimizi aktaracağız, çıtayı daha da yukarıya çıkaracağız. İşte hizmetleri gördünüz. Yeni gelen yönetim, yeni gelen meclis bundan daha iyisini yapacak. Bundan benim bir gram şüphem yok. Bunda kesinlikle öyle mi olur, böyle mi olur düşüncem yok. Sadece her işte niyet önemlidir. Niyeti iyi olan, niyeti Balıkesir olan, Balıkesir’i düşünen insanlar kurumların başına geldiği sürüce hem kurumları hem Balıkesir’i kimse tutamaz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.