VALİLİKTEN İŞLETMELERE BELGE UYARISI « 10Balikesir

11 Nisan 2021 - 21:37

VALİLİKTEN İŞLETMELERE BELGE UYARISI

VALİLİKTEN İŞLETMELERE BELGE UYARISI
Son Güncelleme :

22 Eylül 2020 - 21:12

Bavlıkesir Valiliği’nden yapılan avçıklamada, üretim ve hizmet alanlarında pandemi tedbirleri kapsamında bulunması gereken ‘güvenli üretim – güvenlik hizmet’ belgelerine ilişkin detaylar paylaşıldı.

Açıklama şöyle:

 

“Bütün ülkeleri etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeniyle, ülkemizde ve ilimizde salgının ilk etkilerinin görüldüğü günden bu yana pek çok alanda etkili tedbirler uygulanmış ve bu tedbirlerden önemli sonuçlar alınmıştır.

Bu dönemde uygulanan tedbirlere toplumun tüm kesimlerince uyulmasının, bir anlamda topyekûn mücadele verilmesinin istenen sonuçlara ulaşmada çok etkili olduğu, bireysel duyarsızlıkların bile tedbirlerden istenen sonucun alınmasında engel teşkil ettiği yürütülen çalışmaların tecrübesi ile sabittir.

İçinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, gerek iş ve çalışma hayatının toplum sağlığı için alınan tedbirlere uyularak, kesintisiz devam edebilmesi ve gerekse vatandaşlarımızın toplu olarak bir arada bulunduğu üretim mahalleri ile toplu olarak hizmet sunulan işletmelerde pandemi tedbirlerine uyulması büyük önem taşımaktadır.

Bu amaçla bahsedilen üretim mahalleri ve toplu hizmet sunumu yapılan işletmelerde, pandemi tedbirlerinin eksiksiz uygulandığı işletmelere başvurularını takip eden süreçte yapılan kontrollerde Türk Standartları Enstitüsünce Güvenli Üretim/Güvenli Hizmet/Güvenli Turizm ve Okulum Temiz belgelendirmesi yapılmaktadır.

Valiliğimizce; ilimizde güvenli, kontrollü sosyal hayatın ve iş hayatının sürdürülmesi bakımından sanayi tesisleri ve hizmet sektöründeki işletmeler (restoran, kafe, lokanta, konaklama tesisleri vb.) başta olmak üzere tüm işletmelerimizin bu belgeye sahip olması ve bu yolla güvenli şehir imajımıza katkı sağlanarak işletmelerimizin rekabet gücünün de arttırılması amaçlanmaktadır.

Bu çerçevede Valiliğimiz koordinesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, Kaymakamlıklarımız, Balıkesir Sanayi Odası Başkanlığımız, Ticaret Odası Başkanlıklarımız ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığımız ile işbirliği içerisinde bahsedilen hedef doğrultusunda çalışmalara, tüm işletmelerimizin belgelendirme süreci hakkında bilgilendirilerek işletmelerine bu belgeleri kazandırmaları için özendirilmesine başlanmıştır.

Yürütülen çalışmalara tüketici olarak vatandaşlarımızın da ürün ve hizmet aldıkları işletmelerin bu belgeye sahip olmalarını isteyerek vereceği destek, pandemi tedbirleri bakımından ilimizin daha iyi seviyelere ulaşması bakımından çok önemli katkı sağlayacaktır.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.