31 MART SON SEÇİM « 10Balikesir

22 Ocak 2022 - 02:59

31 MART SON SEÇİM

31 MART SON SEÇİM
Son Güncelleme :

14 Ocak 2019 - 12:30

CHP BURHANİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİ KEMAL DEVECİLER’İN KEHANETİ…

Burhaniye İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden CHP Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Deveciler, 31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye’nin son seçimi olacağını ileri sürdü.  Deveciler, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan gece yarısı bir kanun çıkarır, olay biter. Sadece Büyükşehirler için seçim yapılır, ilçeler atamayla olur. Belki de bundan sonra hiç seçim olmaz” şeklinde konuştu. Deveciler, Ahmet Akın’ın Büyükşehir adaylığından çekilmesiyle ilgili ise şunları söyledi:“Gönlümüz kalmasından yanaydı ama konjonktür gereği böyle oldu…”

CHP Burhaniye Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Deveciler,  ittifak ortağı İYİ Parti’nin Burhaniye ilçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Deveciler, siyasi gündem, ittifak ve seçimlere ilişkin görüşlerini anlattığı ziyarette, 31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye’nin son seçimi olacağını ileri sürdü.

24 Haziran’daki seçim ittifakları için kanun çıkarıldığını, ancak 31 Mart seçimlerinin yasal olmadığını savunan Deveciler, “bu seçim daha önceki seçimlerden çok farklı. Belki de Türkiye’nin son seçimi olacak. 24 Haziran’da bunun provası yapıldı. 24 Haziran seçimlerinde ittifaklar için kanun çıkardılar. Şu anki ittifaklar ise yasal değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükşehirlerde kaybedeceğini anladı, kendisi MHP ile ittifak yaptı. 24 Haziran ittifakının devamı yönünde karar alınınca, Türkiye’nin geleceğini düşünen, bu seçimin son seçim olabileceği endişesi taşıyan CHP ve İYİ Parti genel başkanları da bir araya gelerek ittifakı devam ettirmek mecburiyetinde kaldılar. Onların karşısında bir güç olmamız lazım, bundan dolayı ittifak yapıldı, iyi de yapıldı” dedi.

TÜRKİYE, AHMET AKIN’DAN DAHA ÖNEMLİ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’ndan çekilmesini de değerlendiren Deveciler, partileri ve kişileri düşünmenin ikinci planda olması gerektiğini söyledi, “önemli olan Türkiye, gerisi teferruat” diye konuştu. İşte Ali Kemal Deveciler’in söyledikleri:

“Artık partileri düşünmek ikinci planda. Bizim Türkiye’yi düşünmemiz lazım. Diğer şeyler istisna, safsata. Orası ne oldu, burası ne oldu gibi pazarlık yapmanın çok anlamı yok. Ahmet Akın’ın adaylıktan çekilmesi konusunda, gönlümüz çekilmemesinden yanaydı ama konjonktür böyle. İttifakın gerçekleşmesi illere bağlı olamaz, Türkiye önemli. Genel Başkan, Ahmet Akın’la görüşmüş, özverili davrandığını söyledi, ‘Türkiye önemliyse bizim için sıkıntı yok’ demiş kendisi, teşekkür ediyoruz. Önemli olan Türkiye, gerisi teferruat.

 

GENEL MERKEZLER NE KARAR VERDİYSE ÖRGÜTLER BUNA UYMAK ZORUNDA

Şimdi Balıkesir’de böyle bir şey oldu. İttifakı Türkiye genelinde daha da genişletiyorlar. Şu olmasaydı, bu olmasaydı deme lüksümüz yok. Genel merkezlerimizin verdiği karar neyse bütün örgütler buna uymak zorunda. Türkiye için uymak zorundayız. Bu seçimde de Tayyip Erdoğan’ın yüz de 52’nin üstünde çıkması demek, bundan sonra seçim olmaması demek. Ne hak, ne hukuk, ne üniversite, ne basın, hiçbir şey kalmadı. Bir tek halk kaldı. Halk da 31 Mart’ta sandıkta verecek kararını. Halk beklenen cevabı vermezse bundan sonra iddia ediyorum seçim olmaz.

Belki de ilçe belediyelerinin son seçimi olacak. Büyükşehirlerde seçim yapılacak, ilçe belediye başkanlarını atayacak. Kanunla oluyor bunlar, gece yarısı bir kanun çıkarır, iş tamam. Bu yüzden bizim gerekeni yapmamız lazım.

 

AYKIRI DAVRANMAYA KALKAN GÖREVDEN ALINIR

Ne  İYİ Parti, ne CHP, bunların ilçe başkanları, örgütleri, genel merkezlerin kararları dışında davranamazlar, böyle bir şansları yok. Aykırı davranmaya kalkan görevden alınır. Olayı kişiselleştirmemek lazım. Tüm arkadaşlardan özveri bekliyoruz. Çünkü bunların hepsi bunun bilincinde. CHP veya İYİ Parti meselesi değil bu, Türkiye meselesi. AKP’yi ne kadar aşağı çekersek gelecek için önemli olacak. AKP’yi Burhaniye’de iktidardan göndereceğiz, bunu beraber yapacağız. Benim gücüm, senin gücün olayını bırakalım. Birlikten güç doğar. Hırsımızın önüne geçmeyelim. Bundan dolayı Burhaniye’de İYİ Partili arkadaşlarımızla hiç s ıkıntı çıkarmadan alacağımıza inanıyorum. Benden yana problem yok.”

 

KARŞIMDAKİ ADAY ADAYLARI GELİYOR.. FİKRET AKOVA DA GELECEK…

Deveciler, Burhaniye’de adaylıktan çekilmesi için bir grup CHP’linin kendisi için başlattığı imza kampanyası ve eski Belediye Başkanı Fikret Akavo ekseninde yaşanan gelişmeleri de anlattı. Deveciler şunları söyledi:

“Sıkıntılar oldu, bunlar olur. Sekiz aday adayı vardı Burhaniye’de. Benim şanssızlığım diyeyim, Körfez’de ilk açıklanan aday ben oldum, diğerleri henüz açıklanmadı. Körfez bu yüzden elli gündür beni konuşuyor. Karşımızdaki arkadaşlar kendileri açısından bir şeyler yapmaya gayret ettiler. Sabırla bekledik. İmzalar toplandı. Bunun için hiç kimseyi arayıp niye imza attın, yanlış yaptın demedim. Bunu zamana bırakmak lazım. Üzerlerine gidersen insanlar kenetlenir. Şu anda tüm aday arkadaşlar geliyor, konuşuyoruz. Bir tek eski Belediye Başkanı arkadaşımız kaldı. O da gelecek. Zaman vermek lazım. Kimsenin kapris yapmaya hakkı yok. Benim aleyhimde algı yarattılar beş yıldır. AKP’yi destekledi dediler. Öyle bir şey yok. İki dönem Belediye Başkanlığı yaptı o arkadaş, önseçim olmadan, eğilim yoklaması yapılmadan, Parti Meclisi kararıyla aday gösterilmişti. Son seçimlerde kaybetti, olabilir, demokrasi bu.”

 

BÜYÜKŞEHİR’DE İSMAİL OK’U DESTEKLEYECEĞİZ

Ali Kemal Deveciler, Büyükşehir’de İYİ Parti’nin adayı İsmail Ok’u destekleyeceklerini her gittikleri yerde söylediklerini, her yerde ittifakı anlattıklarını da belirtti. İsmail Ok’la birlikte çalışacaklarını da ifade eden Deceviler şöyle konuştu:

“Elli gündür sahadayız. Köylere gidiyoruz, sivil toplum örgütlerine gidiyorum. Her gittiğimiz yerde, bilhassa köylerde ittifakı anlatıyoruz. CHP’nin Balıkesir Büyükşehir’de seçime girmediğini, Büyükşehir’de İYİ Parti adayı İsmail Ok’un destekleneceğini söylüyoruz. İsmail Ok için oy istiyoruz. CHP’nin aday gösterildiği ilçelerde de İYİ Parti’nin bizi destekleyeceğini anlatıyoruz. Seçimlere beraber giriyoruz. Beraber çalışacağız. İttifakın seçim bildirgesi olacak. Bu sadece bizim bildirgemiz değil.

 

BURHANİYE FARKLI BİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA HAZIR OLSUN

İddia ediyorum, Burhaniye farklı bir Belediye Başkanlığı anlayışına hazır olsun. Çünkü beni tanıyanlar bilir, hiçbir zaman ben yaparım ben ederim demem, reklam yapmayı sevmem. Pazarlama işini de yapamıyorum. Biz Burhaniye’de birlikte çalışacağız. Ortak akılla yöneteceğiz. Ben lirim ben yaparım yok. Bu iş pazara kadar değil. 2023’ün 31 Mart’ına kadar beraberiz. CHP ve İYİ Parti’yi birbirinden ayırmak yok. Aynı zamanda İYİ Parti’nin Belediye Başkanı olacağım. Amblem Büyükşehir’de İYİ Parti, onun karşısında AKP olacak. Burhaniye’de ittifakın adayı CHP, Ali Kemal Deveciler. Karşısında AKP var. Türkiye’nin geleceğini düşünerek Burhaniye’de AKP’nin iktidardan gönderilmesi için çalışacağız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.