AHMET AKIN: CHP BAYRAĞI HER YERDE DALGALANACAK « 10Balikesir

26 Eylül 2022 - 05:46

AHMET AKIN: CHP BAYRAĞI HER YERDE DALGALANACAK

AHMET AKIN: CHP BAYRAĞI HER YERDE DALGALANACAK
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2018 - 15:27

CHP’nin Milletvekili adaylarını tanıttığı toplantıya Milletvekili Ahmet Akın da katıldı. Aynı zamanda 1. Sıra Milletvekili adayı olan Ahmet Akın, kalabalık partili topluluğunun hazır bulunduğu tanıtımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi, “yolcudur abbas, bağlasan durmaz” ifadelerini kullandı.

25 HAZİRAN SABAHI

CHP İKTİDARINA UYANACAĞIZ

CHP Milletvekili ve 1’inci sıra milletvekili adayı Ahmet Akın aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“25 Haziran sabahı hep beraber ince bir güzellikle uyanacağız. Bakın biz 3 milletvekili kardeş olarak örnek gösterilen milletvekilliği yaptık. Bunu bir tek ben değil, bunu herkes ve genel başkanımız da söyledi. Ne yaptık? Her zaman birlik ve beraberlik içinde olduk. Her zaman birbirimizi savunduk. Neden? Çünkü hedefimiz ortak, hedefimiz bir. Beraber olup Balıkesir’e en güzel şekilde hizmet etmek. Şimdi yeni bir bayrak değişimiyle, yine onlardan aldığımız güçle, heyecanla ve tecrübeleriyle bu sefer çok daha fazla milletvekiliyle gidip iktidar olacağız.”

 

İLK İŞ OHAL KALKACAK

Ahmet Akın, CHP iktidarının ilk iş olarak Olağanüstü Hal uygulamasına son vermek olacağının altını çizdi. Akın şunları söyledi:

“Biliyorsunuz tahribata uğramış hatta delik deşik edilmiş bir demokrasimiz var. Herkes bunu kendi hayatında yaşar. İllaki Cumhuriyet Halk Partili olmak gerekmiyor. Adalet ve Kalkınma Partili hemşehrilerimiz de aynı acıyı, ızdırabı çekiyor. Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımız da aynı ızdırabı çekiyor. İyi Partili arkadaşlarımız da aynı ızdırabı çekiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 milyon vatandaşı aynı ızdırabı çekiyor. Ama bir sessizlik var. Bu sessizlik, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kendi eliyle yarattığı OHAL düzenidir. Şimdi biz ne yapacağız? İnşallah, güzel Allah’ımızın izniyle milletin de bize desteğiyle bu OHAL’i def edeceğiz, Türkiye’nin iktidarını geri getireceğiz.

 

MİLLET İTTİFAKI,

CUMHUR İTTİFAKINI YENECEK

İttifak yaptık, millet olarak beraber olduk. Kimler var bu ittifakta; İYİ Parti var, Saadet Partisi var, Demokrat Parti var. Buradan ittifaktaki tüm partililerin adaylarına ve üyelerine selamlarımı ve saygılarımı gönderiyorum. Bakın biz ne yapacağız? Biz, Cumhur İttifakını yerle bir ederek, demokrasiyi, özgürlükleri, Cumhuriyeti başa getireceğiz. Elimizden alınmak istenen bütün hakları geri getireceğiz. Gençlerimize, çocuklarımıza ve emanet aldığımız cumhuriyetimize sahip çıkmak için dokuz arkadaşım, daha önceki milletvekilim, bu partiye gönül vermiş bütün yol arkadaşlarımız, rahatsız olan Ak Partili hemşehrilerim de, hep beraber bir olacağız, bu düzeni def edeceğiz. Bu düzeni def etmek için herkes dört kişi getirecek. Çünkü dört kişi getirirsek işte vatana borcumuzu yaptık. Hesabınızı yapın, gidin konuşun. Deyin ki; kardeşim sen bizden ne istiyorsun?

 

ON ALTI SENEDE

BORÇTAN BAŞKA NE VAR?

Diyorlar ya Türkiye Cumhuriyeti’nde insanların ekonomik düzeyi yükseldi. Ben buradan soruyorum: Allah aşkına bu memlekette 16 seneden beri borçtan başka ne var? Herkes kendi cebine baksın. Hangisinin kredi kartları dolu? Hepimiz aynı gemideyiz. Diyorlar ki eğer Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verirseniz faizler yükselir, aldığınız kredileri geri isteriz, engellilerin paralarını geri alırlar diyorlar. Hepsi kocaman bir yalan. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’yiz, biz hak yemeyiz, halkımız için gece gündüz mücadele ederiz, kendimizi düşünmeyiz: Bakın genel başkanımıza; böyle bir demokratlık olabilir mi? Şu anda Cumhurbaşkanı adayımız kim? Sayın genel başkanımızın daha önce beraber yarışmaya girdiği arkadaşı. İşte biz demokrasiyi iliklerimize kadar işlemiş bir partiyiz. Onun için Türkiye’nin birleştirici gücü olarak, yeniden aldığımız bu görevi hep beraber başarmak zorundayız.

 

MİLLETİN GÖNLÜNDEKİ

ATATÜRK SEVGİSİNİ SİLEMEZSİNİZ

Türkiye Cumhuriyeti’ne ne yapmaya çalışıyorlar? Birincisi T.C.’ye alerjileri var. Her yerden T.C.’yi kaldırmaya çalıştılar. İkincisi bu ülkenin kurucusuna ve kurtarıcısına ve onun silah arkadaşlarına karşı bir mücadelede birleştiler. Buradan, Kuvayi Milliye’nin baş şehrinden duymak isteyenlerin hepsine söylüyorum: Bu memleketin insanlarının yüreğindeki, gönlündeki Mustafa Kemal Atatürk aşkını, sevdasını asla ve asla silemezsiniz.

BIRAK ARTIK SIKILDIK

Ne dedi Erdoğan? Milletim tamam derse bırakırız dedi. E bırak be kardeşim bırak Tamam, tamam, tamam, sıkıldık, sıkıldık, sıkıldık. Yetti artık. Çocuklarımız için, geleceğimiz için hep beraber bir olacağız. Küskünlük yok, konuşmamak yok. Şu anda tek davamız var, tek sevdamız var. Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti. Çünkü bize kanla, canla, büyük bedeller ödemiş büyüklerimizin bıraktığı vatana borcumuz var. Şimdi onun zamanı. Onun için 24 Haziran’da Millet İttifakı olarak göreceksiniz, Millet Meclisi’nin ekseriyet çoğunluğunu biz alacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Alacak mıyız? Alacağız.

 

YOLCUDUR ABBAS

BAĞLASAN DURMAZ

Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor , ‘yahu bunlar bir oyun peşinde, bunlar oyları cumhurbaşkanına verelim ama mecliste çoğunluğu alacak, öyle bir şey yapmaya çalışıyorlar’ diyor. Burası Balıkesir, burada her babayiğit konuştuğuna dikkat edecek. Çünkü burası Kuvayi Milliye’nin baş şehri. Son haftalarda artık sarayında oturanlara ve onun yandaşlarına seslenelim: 24 Haziran’a kadar keyfinizi çıkartın. Çünkü yolcudur Abbas, bağlasan durmaz. Şimdi biz 16 Haziran’da tohumları serptik, el birliğiyle, birlik ve beraberlik içinde mücadelemizi kazanacağız ve en başta kendi görevimiz olan Balıkesir’de en çok milletvekili sayısını alacağız. Çünkü bu seçimler bitecek; önce bunların saraylarını alacağız, sarayları millete bırakacağız, Millet İttifakı’nı kazandıracağız, sonra da sıra yerel seçimlere gelecek. Yerel seçimleri de kazanacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin her köşesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını sallandıracağız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.