AK PARTİ 31 MART’TA ÇOK CİDDİ BİR ŞAMAR YİYECEK « 10Balikesir

22 Haziran 2021 - 23:43

AK PARTİ 31 MART’TA ÇOK CİDDİ BİR ŞAMAR YİYECEK

AK PARTİ 31 MART’TA ÇOK CİDDİ BİR ŞAMAR YİYECEK
Son Güncelleme :

18 Ocak 2019 - 13:37

MİLLET İTTİFAKI’NIN BÜYÜKŞEHİR ADAYI İSMAİL OK CANLI YAYINDA BÖYLE KONUŞTU:

 

AK PARTİ ÇOK CİDDİ

BİR ŞAMAR YİYECEK

 

CHP – İYİ Parti İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, konuk olarak katıldığı bir TV programında “AK Parti bu seçimde özellikle Balıkesir’in kırsalından çok büyük şamar yiyecek, şamar az kalır Osmanlı Tokadı yiyecek” dedi.

 

 

CHP – İYİ Parti Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, konuk olarak katıldığı bir TV programında AK Parti’nin Balıkesir’in kırsalında çok büyük şamar yiyeceğini ileri sürdü. Ok, “Balıkesir’de her zaman halkın içindeyiz, özellikle Balıkesir’in kırsal kesimini çok iyi biliyoruz, AK Parti oy deposu olan bölgelerde çok ciddi bir şamar yiyecek, şamar az kalır Osmanlı Tokadı yiyecek” şeklinde konuştu.

 

ŞU ANDA PEŞREV AŞAMASINDAYIZ

Balıkesir’deki seçim çalışmalarından söz eden İsmail Ok, şu anda er meydanına çıkan pehlivanların güreş öncesi yaptıkları peşrev aşamasında olduklarını, sivil toplum örgütlerine yönelik bazı ziyaretler yaptıklarını, ancak bunlara çalışma diyemeyeceğini belirterek, adayların belirlenmesiyle ilgili sürecin tamamlanmasının ardından asıl çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. Ok, “Ben günde üç vardiya çalışan biriyim, sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar çalışırım, seçim çalışmalarım da böyle olur, en kısa sürede seçim çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

 

KUVVACILAR BİRBİRİNİ TANIR

2009 yılında Balıkesir Belediye Başkanı seçildiğinde en yüksek oyu CHP seçmenlerinden aldığını söyleyen İsmail Ok, 2014’deki Büyükşehir adaylığında da CHP’den yoğun destek aldığını, aynı desteğin 31 Mart’ta devam edeceğini kaydetti. Ok şöyle konuştu:

“2009 yılında Belediye Başkanı seçildiğimde en büyük oyu CHP seçmeninden aldım. 2014 Büyükşehir seçimlerinde ikinci olduk ama 100 binin üzerinde CHP seçmeninden oy desteği geldi. CHP tabanından destek gelmeyeceği iddiaları yersiz, yukarıda bir uzlaşma var, ama aşağısı nasıl; aşağıda hep uzlaşma var. Kuva-yı Milliyeci bir duruşa sahibiz. Kuvvacılar birbirini tanır, partilerin farklı olması hiçbir şeyi ifade etmiyor. Tabanda birbirlerini destekliyorlar. Tamam, başlangıçta bir tepki oldu, bunu normal karşılıyorum. Biz çok sesliliği, özgürlüğü, adaleti savunuyoruz. Bunun başta bir rahatsızlık olması normal, demokrasinin cilvesi. Beni adaylıktan çekselerde aynı tepki İYİ Parti tabanında olacaktı. Ben bu süreci geride bıraktım. Aynı parti içinde bile birden fazla aday varsa, aday olamayanlar dargınlık kırgınlık yaşayabiliyor. Bunlar normal şeyler ama geride kaldı.”

 

TRAMP’IN DENSİZLİĞİNDE

DIŞ POLİTİKADAKİ ZİKZAKLARIN

ETKİSİ BÜYÜK

İsmail Ok, “Türkiye’yi ekonomik olarak çökertiriz” mesajıyla gündeme gelen ABD Başkanı Tramp’ın bu çıkışını da kınadı. TV kanalındaki programda Trump’ı bu sözlerinden dolayı kınadığını belirten Ok, “Trump’ı kınıyoruz ama ülkeyi yönetenlerin bunlar karşısındaki ikircikli politikaları bu densizleri harekete geçiriyor, zikzaklı bir dış politika izlersen, kendini bilmez adamın birisi çıkar koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tehdit etme densizliğini kendisinde görür. Bu hadsizliklerde ülkeyi yönetenlerin zikzakları, net duruşu olmayan dış politikaları da etkendir” şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE UÇACAKTI AMA

FELAKETE DOĞRU UÇTU

AK Parti iktidarının, referandumda evet çıkması halinde Türkiye’nin uçacağını söylediğini, ancak Türkiye’nin uçamadığını, uçurumun eşiğine geldiğini söyleyen İsmail Ok, 16 Nisan referandumunda  YSK’nın mühürsüz ve geçersiz oy pusulalarını geçerli kabul etmesiyle kılpayı kazanıldığını kaydetti. Ok şunları söyledi:

“Referandumdan sonra bir başka mazeret ürettiler, YSK’nın desteğiyle sandıktan evet çıktı ancak ‘yeni anayasal yetkilerimizi kullanamıyoruz’ dediler. Bu millet AK Parti’ye ne istediyse verdi. Ancak işler iyi gitmiyordu. Alel acele seçim yapmaları gerekiyordu. Ekonomi de iyi gitmiyordu. Gerçekten tek adam rejiminin hayata geçirilmesi için erken seçim kararı alındı ve erken seçime gittik. Burada yine şaibeli şekilde seçim sonuçları milletin gözü önünde cereyan etti. 24 Haziran’dan sonra Türkiye yine uçacaktı, hiçbir engel yoktu. Türkiye uçtu, felakete doğru uçtu. 24 Haziran öncesinde bu seçimlerin bu kadar öne alınmasının nedenlerini söyledik, ekonomi artık idare edilemiyor, iflasın eşiğine geldik, AK Parti her geçen gün oy kaybediyor, bir an önce halkın gözünde aşağıya düşmeden seçim kararı alalım dediler.”

 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK

SORUNU TEK ADAMLIK

24 Haziran sürecinde İYİ Parti’ye geçen 15 CHP Milletvekili’nin demokrasiden, adaletten yana bir tavır koyduklarını da belirten İsmail Ok, “bu milletvekillerinin hiç birisine kırmızı plaka verilmedi, başbakan yardımcısı olmadılar, makamları olmadı. Sadece demokrasiden yana, hukuktan yana birilerinin devlete giydirmeye çalıştığı deli gömleğini yırtmak adına bir duruş sergilediler ve demokrasi tarihine altın harflerle yazıldılar” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin şimdiki en büyük sorununun tek adamlık olduğuna vurgu yapan İsmail Ok şunları söyledi:

“Bir kişi her şeyi bilirse orada hiçbir şey yolunda gitmez. İşler iyi gitmiyor. Anayasada yeri var, herkesin fikrini almak, katılımcılığı sağlamak, ortak aklı kullanmak.. Yasama, yürütme, yargı, devletin tüm kurum ve kuruluşları, buralara yapılan atamalar, hepsini birden kime verirseniz tek adam olur, tek adam rejimi olur. Demokrasi olan yerde yetkilerin tek elde toplanması mümkün değil. Adaletin, liyakatin olması, oürtak aklın olması gerekir. Biz buna demokrasi diyoruz. Şimdi Türkiye’nin en büyük sorunu tek adamlık.”

 

ŞAMAR HAFİF KALIR,

OSMANLI TOKADI YİYECEKLER

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Başkan Adayı İsmail Ok, TV programında özellikle Balıkesir’in kırsalında AK Parti’nin şamar yiyeceğini de ileri sürdü, “şamar az kalır, Osmanlı tokadı yiyecekler” diye konuştu. Ok, “AK Parti, 24 Haziran’da bizi iktidara getirin ülkenin önünü açalım, kimse önümüzde duramayacak dedi, şimdi ne oldu? Şimdi Menbiç için ABD’den izin istiyoruz. Hani hiç kimse duramıyordu, eski Türkiye olmuyordu, hızları kesilmeyecekti, ne oldu? TSK yığınak yapıyor Menbiç için, sonra geri çekiliyor. ABD onay vermediği için.. İzin almaya kalkarsanız, Trump da gece yarısı bu densizlikleri yapar” dedi.

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.