AYVALIK BELEDİYESİ NE YAPTI DİYORLAR? AYVALIK BELEDİYESİ, İNSANA DOKUNUYOR « 10Balikesir

26 Mayıs 2024 - 15:40

AYVALIK BELEDİYESİ NE YAPTI DİYORLAR? AYVALIK BELEDİYESİ, İNSANA DOKUNUYOR

AYVALIK BELEDİYESİ NE YAPTI DİYORLAR? AYVALIK BELEDİYESİ, İNSANA DOKUNUYOR
Son Güncelleme :

25 Mart 2019 - 12:41

121 defa

Millet İttifakı Sarımsaklı mitingini, 22 Mart Cuma akşamı gerçekleştirdi. Yüzlerce yurttaşa seslenen Başkan Rahmi Gençer,” Söz verdik yaptık. Ayvalık belediyesi ne yaptı diyorlar? Ayvalık Belediyesi insana dokunuyor” dedi.

Ayvalık Paragon AVM önünden yaklaşık 500 aracın yer aldığı konvoyla Sarımsaklı’ya hareket eden Başkan Gençer ve beraberindekiler, Sarımsaklı seçim bürosuna kadar davullar ve alkışlar eşliğinde yürüdü.  Ayvalık Belediye Başkanı ve başkan adayı Rahmi Gençer, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, İYİ Parti İlçe Başkanı Serdar Albayrak, parti yönetim kurulu üyeleri ve Ayvalık Belediye meclis üyesi adayları, CHP Sarımsaklı Seçim İletişim Ofisi önünde, binlerce yurttaş tarafından alkışlarla karşılandı.  CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in de katıldığı mitingde, Ayvalık Belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı.

“BEKA SORUNU 100 YIL ÖNCE ÇÖZÜLDÜ, AYVALIK’TAN ATILAN İLK KURŞUN VE KURTULUŞ SAVAŞI İLE”

Vekil Ensar Aytekin, “Yeni bir seçime gidiyoruz. 31 Mart’ta Türkiye yerel bir seçime gidiyor. Halkımız sandığa gidecek mahallesindeki muhtarı, ilçesindeki belediye başkanını, meclis üyelerini ve büyükşehir belediye başkanını seçecek. Seçim bunun seçimi. Birileri beka sorunu diyor ama bu topraklarda beka sorunu 100 yıl önce Ayvalık’ta atılan ilk kurşun ve kuruluş savaşı ile çözüldü. Bizim başka sorunlarımız var. Çiftçimizin, işçimizin gençlerimizin sorunları var. Ekonomik sorunlarımız var. Şimdi o sorunları çözmemizin zamanı geldi. Mesele sadece bir siyasi parti üyesi olma meselesi değil Ayvalık’ta namuslu dürüst ve çalışkan siyasetçilere ihtiyaç var Türkiye’de olduğu gibi. CHP ve İYİ Parti millet ittifakı kurdu. Bu ittifak milletin ittifakı, sizin ittifakınız. Birleşme zamanı, tıpkı Kuvayi Milliye zamanında olduğu gibi. Artık hepimizin bir olma zaman. Önemli bir yola çıktık. Bu yol aynı zamanda Mustafa Kemal’in yolu. Bu yolda ölenler oldu ama dönenler de oldu ne yazık ki. Bizler dönenlerden olmayacağız. Gün gelir bu yolun en önünde de yürürüz, en arkasında da ama bu yol Mustafa Kemal’in yolu dönülmez” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE YAPILAN HİZMETLER BU ÜLKENİN KALKINMASINA YAPILAN HİZMETLERDİR”

Sarımsaklının kararını verdiğini ve Millet ittifakı dediğini söyleyen Başkan Gençer, “Türkiye çok önemli bir aşamada. Türkiye’ye 31 Mart’ta bahar gelecek, her şey güzel olacak. Biz, 5 yıl çalıştık. Zor günler geçirdik. Belediyeyi zor şartlarda, borçla devraldık. İmkansızlıklarla önümüzü tıkayan yeni yasalarla zorlandık ama hiç of demedik. İnşallah bu dönemde büyükşehri İsmail Ok ile kazanarak çok daha fazla hizmet edeceğiz. Neler yaptık? Çok yol yaptık. 900 bin metre kare yol yaptık Ayvalık’ta. Sadece Sarımsaklıda 120 bin metre kare kilit taş yaptık. Gençlik merkezi yaptık bu memlekete ve şimdi 500 çocuğumuz eğitim görüyor. Sineması var içinde piyano dersleri alıyorlar. Zeytin çekirdekleri projesi yaptık. 1500’ü aşkın çocuğa sanat eğitimi veriyoruz. Bırakın Türkiye’yi dünya çapında oldu. At arabacılar meydanını medeni bir hale getirdik. İnsanlar vakit geçiriyor. Adını da milli mücadele kahramanlarından Dr. Fazıl Doğan’ın adını koyduk. Küçükköy’e kültür merkezi yaptık. Küçükköy belediye başkan adayımız diyor, ‘Ben orayı yapacaktım’ eee, ‘Daha büyük yapacaktım’ eee, önce yeri tahsis alırsın sonra projesini çizersin. Ya sen yeri almamışsın anlatıyorsun yapacaktım falan. Biz burayı yaptık. Şimdi dışarısını 750 kişilik açık düğün salonu yapıyoruz. Bir insan bir işi yaptığında teşekkür etmesini öğren. Küçükköy’e aslında çok şey yapamadık ama 5 yıl önce satmayın evlerinizi demiştim. Kadınlar el emeklerini satsın, Küçüköylüler yemeklerini sunsunlar. Kalktık yüzyıllardır Boşnakların adedi olan Teferiç’i başlattık. Şimdi yazın geceleri bile insanlar geliyor. İnanın bu dönem çok daha güzel olacak. Bütün Türkiye’nin tanıdığı çok özel bir yer olacak. Eski okula Sabancı Üniversite ile birlikte bilim öğreteceğiz. Önce hayal edecek sonra tasarlayacak yazılım öğrenip hayallerini tasarlayacaklar. Kendi çocuklarımıza ücretsiz eğitim verilecek. Biz çocuklarımızın başına icat çıkartmasını istiyoruz. Bunlar gençlere çocuklarına yapılan hizmetler ve bu hizmetler bu ülkenin kalkınmasına yapılmış hizmetlerdir” dedi.

“HER YERE ELİMİZİ DOKUNDURUYORUZ, BEREKET GELİYOR”

Cunda sahilini yeniden dizayn edeceklerini belirten Başkan Gençer, “Pazar meydanını düzenledik. İnsanlar dolduruyor. Her yere elimizi dokunduruyoruz. Bereket geliyor. Gençlere 1800 bisiklet dağıttık. Ahmet Tüfekçi bu ağaçları ekmişti. Biz de halkımız için mesire yeri yaptık. İnşallah bunu 3 kat büyüteceğiz. Bunlar halka dokunan projeler. 160 senelik kutsal bir mekân Ayazma. Burayı restore ettik turizme kazandırdık. 10 ayda 15 bin kişi ziyaret etti. Bu projeyi Hasan Bülent Türközen çizmiş ben yaptım. Onunda hakkını yemeyelim. O bizim hakkımızı yiyor ama. 3 halı saha yaptık. Tüm kulüplerin alt yapısına destek veriyorum. Belediye olarak destek verdiğimiz çocuk sayısı 2 bin 500. Her yere park yaptık. Her mahallede bir park olacak bunun sözünü veriyoruz. Altınova sahilinde yürüyecek 1 metre yer yoktu. Sahilini yaptık. Paşa Limanını yaptık. Çok güzel çalışıyor. İnşallah şimdi bunun aynısını Sarımsaklı’ya yapacağız. Altınova’da pavyon olarak kullanılan Taş köşkü aldık. Her şeyiyle dört dörtlük bir bina yaptık. Sivil toplum örgütleri burada etkinlik düzenliyor. Bir sosyal mekân kazandırdık. Petrol ofisini yeniledik. Zarar ediyor diyorlar. Petrol ofisinin karı yüzde 4. biz sadece 3 YIL uzattık diye mukaveleyi 2 milyon 200 bin lira aldık. Biz orada 1,5-2milyon lira kar ettik. Perşembe Pazarında, Ali Çetinkaya’daki pazarımızı yeniledik. Tuvalet, mescit yaptık. Araç filosu kurduk. Hiçbir şey yoktu. Yaşlı Bakım evi yaptık 20 yaşlımızı en modern şekilde, pırıl pırıl bakıyoruz. Yanında özel çocuklarımızın eğitim evi var. 18 çocuk her gün evinden alınıyor. Galoş yapmayı öğreniyorlar. Altınova’da ve Türkan Saylan Merkezindeki çocuklarımıza da destek veriyoruz. Kadın Danışma evi kurduk. 130 kişiyi evde bakıyoruz. Kişisel bakımları da hasta tedavileri de yapılıyor. Söz verdik yaptık. Ayvalık belediyesi ne yaptı diyorlar? Ayvalık Belediyesi insana dokunuyor.” Dedi.

“KİNLE NEFRETLE SİYASET OLMAZ”

Kinle nefretle siyaset olmayacağını söyleyen Başkan Gençer, “Kinle nefretle siyaset olan yerde bereket olmaz. Sevgiyle, hoşgörüyle siyaset olur. Pazar günü Ayvalık’a Cem evi kazandırıyoruz. Biz demokrasiye insan haklarına inanan, ay yıldızlı bayrağımız altında herkesin bir arada yaşamasına inanıyoruz. Mustafa Kemal’in yolundan çıkmadan, çağdaşlık ve demokrasi içinde birlikte yürüyeceğiz” dedi. Belediye Meclis üyesi Fahri Güren’e de teşekkür eden Başkan Gençer, “Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaları başlattık. Binlik planları çiziyoruz.  Büyükşehir 5 binlik planları çiziyor. Sarımsaklıya oldukları yerden 1 kat daha verirsek bu kentsel dönüşüm imkânı sağlanabilir diye düşünüyoruz. Burayı inşallah daha sağlıklı bir kent yapabiliriz.”dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.