BAŞKAN KAFAOĞLU: BELEDİYE BAŞKANI’NDAN KORKULMAZ « 10Balikesir

24 Temmuz 2024 - 22:43

BAŞKAN KAFAOĞLU: BELEDİYE BAŞKANI’NDAN KORKULMAZ

BAŞKAN KAFAOĞLU: BELEDİYE BAŞKANI’NDAN KORKULMAZ
Son Güncelleme :

16 Mart 2018 - 11:24

Ticaret Borsası’nın organize ettiği toplantıda Oda ve Borsa yöneticilerine Belediyecilik anlayışını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu şu mesajı verdi: “Belediye başkanından korkulmaz. Belediye başkanı bana bir zarar verir diye ürkmez. Belediye başkanı tekerime çomak sokar diye endişe etmez. Üretimimi durdurur diye endişe etmez. Belediye başkanı yürüyen arabaya güç olur, üretime destek olur istihdama katkı sağlar, taş üstüne taş koyanın elini o taşın altına koyar.”

 

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Sayaniye ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsası temsilcilerine 2018 projeleri hakkında bilgi verdi. Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula’nın organize ettiği toplantıda Oda ve Borsa yöneticilerine seslenen Kafaoğlu, Belediyecilik anlayışına ilişkin mesajlar da verdi.

 

KAPIMIZA GELENİ

GERİ ÇEVİRMİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da Balıkesir’deki birlik ve beraberliğin sağlanması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Başkan Kafaoğlu, “Vatandaşlarımız Belediye Başkanı’na mutlaka ulaşmak istiyor. Kapımıza geleni geri çevirmiyoruz. Çünkü bizler Yunus Emre’nin, Mevlana’nın, Hacı Bektaş-i Veli’nin öğütlerini okuyarak, dinleyerek geldik. Ne güzel söylemiş Hacı Bektaş-i Veli “Gelene açıktır kapımız/ yiyene helaldir lokmamız’ diye. Onun için kimseye kapımızı kapatmadık. Gelir gelmez belediyenin kapılarını vatandaşa açtık. Tabi vatandaşın hakkı, oralara mutlaka vatandaşlarımız ulaşacak. Asıl olan vatandaşımız. İnsanların mutluluğu için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYE BAŞKANI’NDAN

KORKMAYIN

Zekai Kafaoğlu, belediye başkanlarının korkulacak insanlar olmadığını, vatandaşın ve şehrin hakkını, hukukunu korumak zorunda olduklarını da hatırlattı. “Vatandaş, belediye başkanı benim tekerime çomak sokar diye endişe etmez, bana zarar verir diye ürkmez, Belediye Başkanı, elini taşın altına koyar” diyen Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Belediye Başkanı’nın parti teşkilatıyla barışık olması lazım, o şehrin kurum, kuruluş ve müesseseleriyle barışık olması lazım. O şehrin halkıyla barışık olması lazım. Çünkü bizler seçildikten sonra herkesin Belediye Başkanıyız. Sadece bize oy verenlerin değil, vermeyenlerin de belediye başkanıyız. Bize oy vermeyenlerin de hakkını, hukukunu korumak, onların hakkını teslim etmek ve onların hizmet noktasında ihtiyacı olan hususları gidermek bizim asli görevimiz. Başka türlüsü doğru değildir, yanlıştır. Belediye başkanından korkulmaz. Belediye başkanı bana bir zarar verir diye ürkmez. Belediye başkanı tekerime çomak sokar diye endişe etmez. Üretimimi durdurur diye endişe etmez. Belediye başkanı yürüyen arabaya güç olur, üretime destek olur istihdama katkı sağlar, taş üstüne taş koyanın elini o taşın altına koyar. Gerekirse şehrine adanmış hissederek gövdesini de başını da o taşın altına koymaya kendini hazır hissetmesi lazım. Bu duygu ve düşüncelerle yola çıktık.”

 

ÖTEKİLEŞTİRME BİZİM

LÜGATIMIZDA YOK

Balıkesir’in tamamını birleştirmeye, bütünleştirmeye geldiklerini söyleyen Başkan Kafaoğlu, “Ayrımcılıklar, ötekileştirmekler asla bizim lügatimizde yok. Altıeylül Belediye Başkanı’yken de böyle yaptım, Büyükşehir Belediye Başkanı olunca da inşallah buna dikkat etme gayreti içerisindeyiz. Gelir gelmez bütün ilçelerimiz dolaştık, insanlarımızla kucaklaştık, hiç kimseyi ötekileştirmeden, onlarla beraber yol haritalarımızı belirledik. İlçe belediyelerimizden 5 tanesi Cumhuriyet Halk Partili, 1 tanesi de Milliyetçi Hareket Partili. O arkadaşlarımızla da toplantı yaptım. Toplantıda belediye başkanlarının tamamına şunu ifade ettim: Arkadaşlar, sizlerle partimiz farklı olabilir, ama biz sizlerle yol arkadaşıyız. Nerede yol arkadaşıyız? Yerel yönetimlerde yol arkadaşıyız. İnsanlarımıza hizmet etmekte yol arkadaşıyız. Bu vatandaşın problemlerini çözmekte yol arkadaşıyız. Bu bardağın boş kalan kısmını birlikte doldurmakta yol arkadaşıyız. Hiç bir zaman birbirimizin rakibi değiliz, hasmı değiliz, düşmanı hiç değiliz. Öznemiz Balıkesir. İlçelerimiz farklı olsa da asla mikro milliyetçilik yapmayacağız, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için hareket etme mecburiyetimiz var” dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.