GENÇER:AYVALIK CUMHURİYETİN KALESİ, RANT TEZGÂHLARI YIKAMAZ BU KALEYİ « 10Balikesir

22 Ocak 2022 - 02:52

GENÇER:AYVALIK CUMHURİYETİN KALESİ, RANT TEZGÂHLARI YIKAMAZ BU KALEYİ

GENÇER:AYVALIK CUMHURİYETİN KALESİ, RANT TEZGÂHLARI YIKAMAZ BU KALEYİ
Son Güncelleme :

25 Mart 2019 - 12:16

Millet İttifakı Ayvalık Belediye Başkan Adayı Rahmi Gençer yaklaşan seçim öncesinde Altınova’da miting düzenledi.  Yüzlerce yurttaşa seslenen Başkan Rahmi Gençer, 5 yılda rantı Ayvalık’tan tekmelediklerini vurgulayarak, “Burası Cumhuriyet’in kalesi, burada kurulan rant tezgahları yıkamaz bu kaleyi” dedi.

Ayvalık Paragon AVM önünden yaklaşık 500 araçlık konvoyla Altınova’ya hareket eden Başkan Gençer ve beraberindekiler, Altınova Pazar yerinden sonrasını davullar ve alkışlar eşliğinde yürüdü.  Ayvalık Belediye Başkanı ve başkan adayı Rahmi Gençer, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, İYİ Parti İlçe Başkanı Serdar Albayrak, parti yönetim kurulu üyeleri ve Ayvalık Belediye meclis üyesi adayları, CHP Altınova Seçim İletişim Ofisi önünde, binlerce yurttaş tarafından alkışlarla karşılandı.

“ZENGİN FAKİR AYRIMI OLMADI HİÇBİR ZAMAN BU MEMLEKETTE”

‘Çalışkan Başkan’, ‘Dürüst başkan’ ‘Altınova’nın evladı’ ‘Halkın başkanı ‘ sloganları eşliğinde halka seslenen Başkan Gençer, sıcak karşılama için Altınovalı hemşehrilerine teşekkür ederek şunları söyledi:

“ 5 yılda rantı tekmeledik biz Ayvalık’tan. Çok kirli tekliflerle geldiler kovduk attık. Söylemek istemiyorum çok çirkin teklifler. Rant Ayvalık’ta bir tek işe yarıyor. Rant a carlarda araba kalmadı. Burhaniye’ye gittiler Gömeç’e gittiler. İzmir’den rant a car getirmeye başladılar. Rantın faydası Ayvalık’ta araç kiralayanlara oldu. Birini gördüm bugün, ‘Başkan arabalarımızın hepsini onlara verdim ama oyumu sana vereceğim” dedi. Şimdi bu imara açılmak için hepsi malum arkadaşın arkası ama CHP bunlara izin vermez arkadaşlar. O rantçılar Ayvalık’taki rantçılarla birleşti. İki taraftan kazan kazan. Biri beton satacak. Biri emlak satacak. Şimdi Rahmi Gençer’e karşılar. Soruyorum’ Niye?’ sebep yok. Sebep rant. Şimdi orada çok değerli arkadaşlar var. Bu saydığım kişiler sadece 10 kişi. Diğerleri inanmışlar, onun arkasından gitmeye çalışıyorlar ama nafile. Her gün bize gelenler var. Bu Millet ittifakı CHP ile İYİ Partinin. Yani vatanseverlerin, demokrasiye, insan haklarına, çağdaşlığa, adalete, Cumhuriyet’e al bayrağımıza inanmışların ve Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidenler, hepimiz buradayız. Burası Mustafa Kemal’in. Burası Cumhuriyet’in kalesi, burada kurulan rant tezgahları yıkamaz bu kaleyi”

“HÜCRE EVİ KURMUŞLAR”

“10 tane adam klavyelerin başına oturuyorlar. Bir sürü Fake hesaplar 5 yıldır çalışmışlar. Bir hücre evi kurmuşlar, biri de devlet memuru. Gelip gidiyor ama hükümet görev veriyor ‘CHP’yi Ayvalık’ta yık diye’ ama yıkamaz. Bir önceki başkanımız da CHP’liydi onu yıkmak için çok uğraştı. Biz çıktık devam ettik. Bir tane de ismini söylemeyeceğim,  gümrüğün oralarda, delirecek. Ya kardeşim sen Ayvalık’ı bilmezsin. Ayvalık’ın sokaklarından oynamadın, Altınova sahilinde denize girmedin. Kurufitilyayı Cunda Aşıklar Tepesini, domuz çukurunu bilmezsin. Hiçbir şeyi bilmezsin, kalkıyorsun Ayvalık’ta halk hareketi yapacağım diyorsun. Senin ki rant hareketi olur rant. Mesut Ergin kardeşimiz bunlara inandı, yanlış yaptı. O heyecanla onlara kapıldı ve onu kullanacaklar. Kullanıyorlar. Mesut Ergin’in kendini kullandırtmaması lazım. Şöyle bir baksa anlayacak ne yaptığını ama farkında değil ben sizlere bakıyorum, şükrediyorum. Yanımdaki meclis üyelerine bakıyorum. Pırıl pırıl, dürüst insanlar. Öğretmeni de var çiftçisi de var. Dürüst insanlarla çalışıyoruz. Tek hesapları var, memleketimize nasıl hizmet ederiz? Memlekete hizmet eden adamın elini öperiz. 5 sene söylenenlere cevap veremedik. Üçü de CHP’liydi. Neyi cevap vereceğim, kaç milyon borç aldığımı nasıl kötü yönettiklerini, Sarımsaklı’da otellerin zorla önünü kazıp sularını kestiklerini, bana gelen insanlar, ‘N e kadar güzel oldu artık bize kimse zorbalık yapmıyor’ dediğini söyleyebilir miydim ama bu kadar yanlıştan sonra söylüyorum çünkü halkı aldatmak en kötü şeydir. Mesut Ergin arkadaşımız Küçükköy belediye başkanıydı. Bütün dizginler elindeydi ve seçime girdik. Endi köyünden benimle aynı oyu aldı hani nerede efsane? Altınova’da ben 5 kat fazla oy aldım. Ayvalık’ta da 3-4 kat fazla oy aldım. Şimdi Nedim beyin yaptıklarının üzerine oturarak Ayvalık’ta kapı kapı gezenler öyle anlatıyor. Ya çık anlat, onu Nedim bey yaptı. Başkalarının yaptıklarını kendi yapmışsın gibi anlatma kimsenin hakkını yeme. İnsanlara hakkını ver. Ayvalık Belediyesi şu anda Sayıştay’dan çıkan en iyi raporlara sahip oldu. Ne demek yok kayyumdu mayyumdu? O hücre evinde yaşayan Hasan Bülent Türközen, bizim hemşehrimizdi ama hücre evinde yaşıyor şimdi. Hücre evinde bilgisayarlarla oynuyor, Hasan Başkan, Belediye Başkanı iken bu kadar çalışsaydın Ayvalık’ı bok götürmezdi. Hasan Başkan bana işçi maaşlarını 7 maaş bıraktı. O hücre evlerine bir cevap vereyim dedim. 5 sene sonra benim hakkım değil mi, ama her şeylerini halk biliyor komik durumdalar.  Hala gönlünde CHP ve İYİ parti yatan arkadaşlar var. Yalan söylediler, algı yarattılar 5 sene. Onların hiçbir suçu yok. Onların hepsini çağırıyorum. Gelin, Cumhuriyetin kalesini çok büyük bir oy farklıyla gösterelim” dedi.

“SADECE İŞ DEĞİL TARIMA DA DESTEK VEREREK MEMLEKETİMİZİ KALKINDIRACAĞIZ”

Ayvalık’ın her köşesi için yeni projeleri olduğunu belirten Başkan Gençer, Altınova Uzungöl’de planladığı rekreasyon projesini anlatarak proje tanıtımına başladı. Çalışan kadınlar için Altınova, Küçükköy ve Ayvalık’ta ücretsiz hizmet verecek 3 kreş yapacaklarını belirten Başkan Gençer, “3 projede aynı olacak. Yerleri hazır, projeleri çizildi. Altınova’da eski şantiye olan yerde Gıda Organize Sanayi Bölgesi kurduk. Mütevelli heyetini kurduk. Ayvalık’ta gıda üzerine organize sanayiyi getirmek kolay değildi. 4 yıl uğraştım. Neden biliyor musunuz? Gençlerimiz için. 35 fabrikalık yer. 5 yıl içinde 1500 gencimiz iş bulacak. Onlara bağlı iş kolunda ve esnafta iş olacak. Altınova’nın, Ayvalık’ı çok güzel. Tarım gelişecek. Konserve, süt fabrikaları olabilir. Biz sadece iş değil tarıma da destek vererek memleketimizi kalkındıracağız” dedi.

“İNSAN AYIRMADIM, HERKESE AYNI ÖLÇEKTE YARDIM ETTİM. BU DÖNEMDE DE AYNISINI YAPACAĞIM”

Sadece Altınova’da 100 bin metre kare kilit taş, 130 bin metre kare asfalt yaptıklarını belirten Başkan Gençer, “1 yıl içinde tüm Ayvalık için ilk yapacağımız şey yollar. Bütün yolları yapacağız. Altınova az yer kaldı. 1 yıl içine bozuk olan yerleri yapıp, yenileyeceğiz. İskele sahilinde yaptığımız yürüyüş yolunu 150 metre daha uzatıp daha çok insanımızın yaz gününde vakit geçirmek için deniz kıyısına gitmesini sağlayacağız. Altınova’nın önünde 5-10 km yer vardı yürüyecek yer yoktu. Şimdi canlandı. Artık iki merkez olacak. Biri Uzungöl’de diğeri sahilde. Bunları Altınova’ya kazandıracağız. Bunun dışında bizde insan ayrımı yok. Biz kim olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun önce insana hizmet veririz. Bu ülkede Ayvalık’ta el ele yaşayacağız. Kimseyi ayırmadık. Rozetimi çıkardım belediye başkanı olunca, Atatürk rozeti taktım. Kapımdan girene ‘Sen bendensin, değilsin’ demedim. Kime oy vermiş olursa olsun herkese aynı ölçekte yardım ettim. Bu dönemde de aynısını yapacağım. Bizi halk seçiyor, biz de halka hizmet için varız” dedi.

Türkiye’de sorunlar olduğunu belirten Başkan Gençer, “Mutlu değiliz. Millet ittifakı önemli bir birliktelik yaptı. Sağcıları, solcuları vatan davası için birleştirdi. Tek davamız var, bayrak ve ülke. Gencimize iş bulmamız lazım. Adaletli bir ülke olmamız lazım ve sevgi dolu olmamız lazım. Bu seçimde sizler hiç kimseye laf söylemeyin ne olur. Şakalaşın ama kırıcı olmayın. 10 gün süremiz kaldı. 10 gün sonra siyaset bitecek, bahar gelecek arkadaşlar. Siyaset bitince hepimiz birbirimizin suratına bakacağız. Hepimiz bu memleketin insanıyız. Biz bu düşüncede olan insanlarız. Bizim kalbimizde sevgi var, hoşgörü var.  Ben bu gece heyecanlandım. Şunu gördüm. Halk kararını vermiş, millet ittifakı demiş. Bunu bütün Türkiye’de söyleyecek. Halk geliyor Millet ittifakı var.” dedi.

“BU YASAYLA İLÇE BELEDİYELERİNİ BIRAKMADILAR, PARASINI YETKİLERİNİ ALDILAR”

“Beni eleştiriyorlar. Suyumuz az akıyor kanalizasyon akıyor. Görevim değil, bana bağlı değil. Bunu söylemekten utanıyorum. Bu yasayla eski ilçe belediyelerini bırakmadılar. Parasını aldılar, gücünü aldılar ama yine dimdik ayakta duruyoruz. İşçi kardeşlerimizi çıkarmadık. 750 kişiyle başladık öyle devam ediyoruz ama ben topal görev yaptım. Şimdi büyükşehirde adayımız İsmail Ok. İsmail Bey ile görüştük. Büyükşehirde muhakkak kazanmalıyız. İsmail Ok’a oy vereceğiz. Ben topaldım iki ayağımı yere basacağım. Pırıl pırıl bir şehir yapacağız Ayvalık’ı. Balıkesir’de İsmail Ok, Ayvalık’ta altı ok”

Gençlere seslenen Başkan Gençer, “Lütfen politika ile ilgilenin ama kavga etmeden.  Ülkenin haline kafa yorun, bir fikriniz olsun. Ülkenin geleceğini iyi düşünün ve okuyun. Okumaktan başka gelişme yöntemi yok.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.