İSMAİL OK: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJELERİMİZ VAR « 10Balikesir

4 Mart 2021 - 20:56

İSMAİL OK: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJELERİMİZ VAR

İSMAİL OK: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJELERİMİZ VAR
Son Güncelleme :

04 Mart 2019 - 11:37

İSMAİL OK: ISRAFLAR HORTUMLAR KESİLECEK, İTHAL BÜROKRATLAR GÖNDERİLECEK, ADALETLİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI HAKİM OLACAK.

 

MİLLET İTTİFAKI Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı proje lansman toplantısında seçildikleri taktirde Balıkesir’de yapmayı planladıkları projeleri anlattı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti’nin beş yıllık hizmet sürecini ağır sözlerle eleştiren İsmail Ok, Balıkesir halkının beş yıllık süreçte zulüm gördüğünü ileri gördü, “kendileri gibi düşünmeyenleri ötekileştirerek, devlet gücünü kullanarak Balıkesir halkına zulmetmeye kalktılar” diye konuştu.”Ağlayarak giden adam 2014’de gökteki yıldızları bile vaat ediyordu, Balıkesir uçacaktı, ama Türkiye sıralamasında 17’nci olan Balıkesir, onların döneminde 25. Sıraya geriledi” dedi.

İsmail Ok, adaletli yönetim sözü verirken, Büyükşehir’e il dışından getirilen bürokratların geri gönderileceğini, liyakatli kadrolarla çalışacaklarını söyledi.

Ok, lansman toplantısında temiz enerji, ulaşım, sağlık, turizm, tarım ve hayvancılıkla ilgili projelerini anlattı.

CHP ve İYİ Parti belediye başkan adayları, meclis adayları ve partililerin katıldığı toplantıda Büyükşehir Adayı İsmail Ok şu mesajları verdi:

 

BALIKESİRSPOR BİZİM DÖNEMİMİZDE SÜPER LİGE ÇIKTI,ŞİMDİ 1. LİG’DE DÜŞMEME MÜCADELESİ VERİYOR

2014 yerel seçimlerine giderken Balıkesir’de ağlayarak giden adam gökteki yıldızları dahi vaad etmişti. Bizde düşene vurulmaz, kim olursa olsun herkesin hakkını hukukunu savunuruz. Söz konusu Balıkesir olduğunda eksiklikleri yanlışlıkları ifade edeceğiz. Biz 2014 yerel seçimlerine giderken Balıkesirspor Süper Lige çıkmıştı. Balıkesirspor beş yılda 3. Lig’den her yıl lig atlayarak Süper Lige çıkmıştı. Şimdi nerede, 1. Ligde, düşmeme mücadelesi veriyor. Yine bizler Balıkesir Belediyesi’nde 2014’de Balıkesir’in sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında ilk 17 ili arasındaydı. Şu anda Balıkesir’in yeri neresi, hani Büyükşehir Belediyesi oldu, gökteki yıldızlar vaad edildi, uçacaktı Balıkesir, ilk 17’deki yerimiz 25. sıraya düştü.

BALIKESİR HALKINA ZULMETMEYE KALKTILAR..ZULÜMLE ABAD OLUNMAZ…

Belediye’yi teslim ettiğimizde sosyo-ekonomik kalkınmışlıkta ilk 17 arasındaydı, şimdi 25’de. Nereden nereye. İşte Balıkesir bu kadar beş yılda kötü yönetildi. Sadece sporda ekonomide değil, kendileri gibi düşünmeyenleri de ötekileştirerek devletin gücünü kullanarak Balıkesir halkına zulmetmeye kalktılar. Zulümle payidar olunmaz, zulümle abad olunmaz. İşte bunun sonunda geldikleri gibi gittiler.

Biz ne yaptık? 2014’de her türlü haksız, hukuksuz, mesnetsiz karalamaya iftiraya rağmen Balıkesir halkının iradesine saygı gösterdik. Bu süreçte Balıkesir halkından aldığımız yetkiyle TBMM’de Balıkesir halkını temsil ettik. Eksiklerimizi fazlalarımızı gördük. Şimdi sizlerin huzuruna Balıkesir’i üreten marka şehir haline getirmek için yeni projelerimizle geliyoruz.

 

BİZİM YÖNETİMİMİZDE HİÇ KİMSE ÖTEKİLEŞTİRİLMEYECEK

Bizlerin olduğu Büyükşehir’de hiç kimse ötekileştirilmeyecek. Siyesi görüşü, mezhebi, inancı ne olursa olsun, hukuk kuralları içinde herkese adaletli ve liyakatli yöneticilerimiz tarafından hizmet edilecek. Belediyeye gelen birisi referans aramayacak. Bizler Belediye’yi kazandığımızda herkes başımızın üzerinde tacımız olacak. Kimseye haksızlık hukuksuzluk yapmayacağız.

 

TÜRKİYE’Yİ DOYURAN İLDE TANZİM SATIŞ YERLERİ KURULUYOR,İTHAL PATATES SOĞAN İÇİN MİLLET KUYRUĞA GİRİYOR

Balıkesir Türkiye’yi doyuran il diyoruz. Balıkesir şu anda kendine yetmiyor. Sıfır kotayla, vergiler sıfıra indirilerek soğan patates ithal ediliyor, Balıkesir gibi bir ilin toplu taşıma merkezinde vatandaşlar üçer kilo soğan alabilmek için kuyruğa giriyor. Bizim dönemimizde bunlar bitecek. Türkiye’ye örnek olacak projelerimiz var. Bizler Büyükşehir’i kazandığımızda, tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylülerimizin çiftçilerimizin yanında olacağız.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK MARKA ET VE SÜT ENTEGRE TESİSİNİ KURACAĞIZ

Türkiye’nin en büyük marka et, süt entegre tesislerini kuracağız. Balıkesir üreticisi etinin sütünün karşılığını alacak. Artık Büyükşehir Belediyesi çiftçimizin koruyucusu, emeğinin karşılığını alacak büyük bir kurum olacak. Yaş meyve sebze kurutma tesisleri kuracağız. Dünyanın her yerinde en büyük problem sağlıklı tarım ürünlerine, gıdalara ulaşmak. Organik sebze meyveye önem vereceğiz. Yetiştirilen ürünler kendi tesislerimizde yaş meyve tesislerinde de marka değer katarak kendi markamızı oluşturacağız, dünyaya pazarlayacağız. Köylümüz bir değil beş kazanacak. Büyükşehir’in muslukları yandaşlara değil, halkımıza akacak.

 

TERMAL KAYNAKLAR TURİZME KAZANDIRILACAK

Balıkesir’imiz dünyanın en güzide beldeleri ve bölgelerine sahip. Bir yanda Körfez bölgemiz, bir yanda Güney Marmara, Bandırma bölgemiz. Diğer tarafta Balıkesir merkezin içinde bulunduğu kırsal bölgemiz. Buraları kucaklayan projeleri hayata geçireceğiz. Balıkesir’in bütün ilçelerinde termal enerji anlamında inanılmaz zenginliklere sahip. Körfez, Güney Marmara ve kırsal bölgelerimizde termal turizmi hayata geçireceğiz. Türkiye’nin en iddialı beş yıldızlı termal tesislerinin yapıldığı ve sadece termal turizmi değil içine sağlık turizmini de katacağımız, kültür turizmiyle birleştireceğimiz

tarım ve hayvancılığın yanında termal turizmi getireceğiz. Böylece binlerce gencimiz bu hizmet sektöründe iş bulacak.

AVRUPA’NIN KOVDUĞU KİRLİ SANAYİ TESİSLERİNİ BALIKESİR’E SOKMAYACAĞIZ

Özellikle Bandırma bölgemiz.  Simav çayı başta olmak üzere, bütün su kaynaklarımız kirleniyor. Bizler onun için diyoruz ki Bandırma bölgesini ve Körfez’i ticaret merkezi haline getireceğiz. Avrupa’nın kovduğu, dünyanın kabul etmediği, bizim gibi ülkelere pazarlamaya çalıştıkları kirli sanayiyi özellikle Körfez’e ve Güney Marmara’ya sokmayacağız. Balıkesir’in hiç bir yerine Avrupa’nın istemediği sanayi giremeyecek. Çevre dostu, çevreyle uyumlu sanayinin önünü açacağız. Özellikle Körfez bölgemiz ve Bandırma bölgemiz olmak üzere bu bölgelere özel önem vereceğiz. Bandırma limanı çok az  bir yatırımla şu anki kapasitenin üstüne çıkarılacak. Körfez Havaalanı yeni yatırımlarla Türkiye’nin hava lojistik merkezi olacak. Böylece Balıkesir ekonomik anlamda güçlenirken çevresini de korumuş olacak.

 

ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNİN BESLENME VE ULAŞIM SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Üniversite gençliği yakından takip ediyor, 2009’da seçildiğimizde üniversiteli kardeşlerimize sabahları yöremizin en güzel peynirinden zeytinine, kahvaltısını çorbasını ikram ettik. Onların çamaşırlarını yıkayacak, ütüleyecek bir yapı oluşturduk. Balıkesir’de kampüs ve yurtlar arasında ulaşım ciddi bir problemdi, ilk defa körüklü büyük otobüsler alarak hizmete soktuk. Gelinen sonuç, mevcudu korumak yerine ulaşımı da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Ulaşımı bizler halledeceğiz.

 

ORGANİK TARIM YÖNÜNDEN BEREKET FIŞKIRAN TOPRAKLARA KAVUŞACAĞIZ

Hayvansal atıklar ciddi sorun. Biyoenerji tesisleri kuracağız. Bu tesislerle ülkemizin en önemli sorunu, en büyük gider kalemi olan enerji giderlerini aşağıya çekeceğiz. Buralardan enerji elde ederken hayvansal atıklar da toprağı zenginleştiren organik madde yönünden zengin gübrelere dönüşecek. Bu gübreler çiftçiye dağıtılacak, topraklardan bereket fışkıracak. Suni gübre bağımlılığı bitecek. Organik tarım yönünden bereket fışkıran topraklara kavuşacağız.

 

ÇEVRE DOSTU ENERJİ YATIRIMLARIYLA ENERJİ MALİYETİ DÜŞECEK

Balıkesir Türkiye’nin çevre dostu enerji yönünden en şanslı illeri arasında.  En fazla iki yıl içinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük gider kalemi olan enerji giderlerinin tamamını bizim kuracağımız güneş enerjisi  tarlaları ve rüzgar güllerinden elde edilecek enerjiyle bütün enerjimizi kendimiz üreteceğiz, fazlasını da satarak kazanç sağlayacağız. Böylece Büyükşehir Belediyesi’nin gider kalemlerini azalttığımızda, özellikle arıtma ve temiz su giderlerinin kalemleri aşağı çekilecek, su faturaları da yüzde 50 aşağıya düşecek. Bizler bunları gerçekleştireceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

BAŞKANIN MAKAM ARACININ AYLIK KİRASI 4 BİN 700 EURO ARTI KDV…

Balıkesir Belediyesi iflas etmiş, ekonomik anlamda bitmiş, çektikleri kredileri maaşları ödeyemiyorlar. Bunu nasıl yapacağız, adaylığımız ilan edildikten sonra 31 Mart gelmeden daha Balıkesir’e iyi gelmeye başladık. Balıkesir’in bütün sokaklarında dört çeker hizmet araçları dolaşıyordu. Kiralık araçlar dolaşıyordu. Belediye Başkanı’nın makam aracının aylık kirası 4 bin 700 Euro artı KDV. Ağlayarak giden, kendi haline ağlayarak giden adamın makam aracının aylık kirası 4 bin 700 Euro artı KDV.

Euro 6 lira. Aylık 30 bin TL. Bunlar ABD’ye meydan okuyorlardı, dolarları bozdurun, Türkiye ekonomik saldırıdan kurtulsun diye.. Be mübarek, makam araçlarınızı dövizle kiralarken aklınız neredeydi.

 

ISRAFLAR, HORTUMLAR KESİLECEK, BU KAYNAK HİZMET OLARAK HALKA DÖNECEK

Türkiye’yi üretmeden tüketen Avrupa’nın, ABD’nin pazarı haline getirirken aklınız neredeydi. Eğer İsmail Ok gibileri aylık bir makam aracına 4 bin 700 Euro para öderse, biz çıldırırız, dağa kaçarız, bize silah dayasalar, su faturasını ödeyemeyen insanların alın terinden alınan o vergiyi yandaşlara peşkeş çekip ısraf edemeyiz. İsraf bitecek, hortumlar kesilecek. Yıllık aracın kirası 60 bin Euro. Bunu altıyla çarpın 360 bin TL. bir asgari ücretlinin maaşı 2 bin lira. Bunların makam araçlarının bir tanesinin kirasıyla 180 tane asgari ücretli çalışıyor. Bu mu sizin adaletiniz, Balıkesir’e bunu mu reva görüyorsunuz? Bu israf, soygun talan düzeni yıkılacak. Bu hortumlar Balıkesir’e hizmete dönecek. İşte kaynak. İsrafı, yolsuzluğu, savurganlığı kestiğimiz anda Balıkesir’in elini kimse tutamaz.

 

AB HİBELERİYLE KATI ATIK TESİSİ YAPTIK, BUNLAR ONU BİLE İŞLETEMİYOR

Balıkesir’de 30 binden fazla üniversite öğrencisi var. Ulaşım sorunu çözülecek. Bu salonun arkasında en büyük spor kompleksi var;  34 bin metrekareden büyük, içinde yüzme havuzu, basketbol, voleybol, futbol, tenis kortları, jimnastik salonlarıyla halkın ihtiyaç duyduğu sportif faaliyetleri yapacağı bir tesis yaptık. Bunlar ne yaptı, biz AB’den 25 milyon euroluk, yüzde 90’ı hibe evsel katı atık geri dönüşüm projesi yaptık, bunlar onu bile işletemiyor. Beş yıl gerçekten Balıkesir’e çok yazık oldu. Balıkesir halkı 31 Mart’ı sabırsızlıkla bekliyor.

 

BEŞ YILLIK REKLAM ARASINDA KENDİ MUHASEBEMİZİ YAPTIK

Balıkesir’de ulaşım sorunu ciddi bir problem. Bu ulaşım sorunu hafif raylı sistemi hayata geçirerek, kampüs,  OSB, sanayi olmak üzere ulaşımı sorun olmaktan çıkaracağız. Körfez’de Altınoluk’tan Ayvalık’a kadar deniz ulaşımından yararlanacağız. BADO’yu Balıkesir’de kuracağız. İstanbul – Balıkesir arasındaki bağı güçlendireceğiz. Balıkesir’i kültür merkezi haline getireceğiz. Beş yıllık reklam arasında kendimizi muhasebe ettik. Altınordu’nun futbolda yaptığını biz bütün branşlarda yapacağız. Böylece gençlerimiz yetenekli gençler küçük yaşta keşfedilip uzman eğitimciler eliyle sadece Türk sporuna değil dünya sporuna kazandırılacak. Gençlerimizin enerjisini spora, kültüre ve Balıkesir’e faydalı olarak yetiştireceğiz.

 

BALIKESİR HALKI BÜYÜKŞEHİR’DEN ADALET BEKLİYOR

Balıkesir halkının Büyükşehir’den en büyük beklentisi  adalet. Beş yılda neler yaşadıklarını belediye başkanları biliyor. Biz millet ittifakının başkanlarını değil, hangisi olursa olsun hepsine hizmette adaletli ve hakkaniyet içinde davranarak hiç ötekileştirmeden hizmet edeceğiz. 31 Mart’tan sonra bizi neyin beklediğini biliyoruz. 2009 – 2014 yılları arasında yaşadıklarımıza şahitsiniz. Bu sefer işimiz çok daha zor olmasına rağmen bunu hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Millete hizmet için çıkmış, millet ittifakının adayları yan yana omuz omuza dizilmişler 31 Mart’ı sabırsızlıkla bekliyorlar.

 

YILLIK İHRACATI 5 MİLYAR DOLARA ÇIKARACAĞIZ

Balıkesir’in yıllık ihracatı 500 milyon Euro civarında. Balıkesir üreten ve ürettiğini markalaştıran bir şehir olacak dedik. Dünyaya pazarlayacağız ve en az bu beş yılın sonunda ihracat rakamını 5 milyar Dolara çıkaracağız. 10 kat arttıracağız, Şüpheniz olmasın. Özellikle kadınlarımız için, işsiz gençlerimiz için çok önemli projelerimiz var. At binenin kılıç kuşananın. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. 2009 yılında Belediye’yi bıraktığımızda Türkiye’de Balıkesir gelişmişlikte 17’deydi. Şimdi 25. Sırada. Demek ki bir şeyler yapmak için iktidar olmak gerekmiyor. Ne olması gerekiyor, inanç olması gerekiyor, emanete sahip çıkmak gerekiyor. Adaletli hizmet etmek gerekiyor.

 

İTHAL BÜROKRATLARIN HEPSİNİ GERİ GÖNDERECEĞİZ

Liyakatli yöneticileri iş başına getirmek gerekiyor. 31 Mart’ta geldiğimizde Balıkesir’e faydası dokunanın hizmet eden kim varsa gitmek isterse de bırakmayacağız. Adaletli olacağız. Balıkesir Büyükşehir’deki bürokratların büyük çoğunluğunun aileleri bile burada değil. Bunları Paşa Cami’ye bıraksan Belediye binasını bile bulamazlar. Geldikleri yere geri göndereceğiz. Kısacası bizler kazandığımızda Balıkesir Belediyesi’nde çalışan kim varsa, üreten kim varsa, bırakmayacağız. Ama maaş almaya bile gelmeyen, bankamatikten alan aktrollere de bu yetimin hakkını yedirmeyeceğiz. Çünkü biz yola bunun için çıktık. 31 Mart’ta millet ittifakının 20 başkan adayı da seçilecek, onlarla birlikte kenetlenerek Körfez’i, Bandırma bölgemizi, Balıkesir’in merkez ve kırsalını birbirine kenetleyeceğiz. Bunu geçmişte yaptık gene yapacağız. Balıkesir’i tekrar üreten şehir haline getireceğiz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.