“İSMAİL OK ÜLKÜCÜLERE İHANET ETTİ” « 10Balikesir

27 Kasım 2021 - 17:04

“İSMAİL OK ÜLKÜCÜLERE İHANET ETTİ”

“İSMAİL OK ÜLKÜCÜLERE İHANET ETTİ”
Son Güncelleme :

25 Mart 2019 - 12:27

Dursunbey Kent Meydanı’nı dolduran ilçe halkından destek isteyen Cumhur İttifakı Büyükşehir Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Millet İttifakı Büyükşehir Adayı İsmail Ok’a yerden yere vurdu. Ok’un Büyükşehir için bir tane bile somut projesi olmadığını ileri süren Yılmaz, “İsmail Ok, MHP oylarıyla bu şehirde Belediye Başkanı oldu. MHP’den seçildi, sonra partisini yarı yolda bırakıp başka partiye geçti. Oradaki arkadaşlarına ihanet etmiş olmadı mı? Çaresizlik siyaseti yaptı. ‘Borcum var, yapamıyorum’ dedi. Gazete manşetleri arşivlerde, gidin bakın. O’nun döneminde makam odalarında kavgalar çıktı, gazeteciler dövüldü, tartışmalar yaşandı. Millet bunları unutmuyor, 31 Mart’ta gereğini yapacak” şeklinde konuştu.

 

CUMHUR İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, 31 Mart sürecinin son dönemecinde merkez ve ilçelerdeki seçim çalışmalarını daha da hızlandırdı. Önceki gün Dursunbey ilçesinde gün boyu vatandaşlarla bir araya gelip ziyaretler yapan Yücel Yılmaz, akşam da Dursunbey Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingte ilçe halkına seslendi. 31 Mart’a bir hafta kala Yılmaz’ın Millet İttifakı’na karşı dilini sertleştirdiği gözlendi. Bugüne kadar seçim çalışmalarında genellikle projelerini anlatmayı ve kendini tanıtmayı tercih eden Yılmaz, Dursunbey mitinginde Millet İttifakı’nın Büyükşehir Adayı İsmail Ok’a yüklendi.

 

BELEDİYE BAŞKANI’NINDÖRT ÖZELLİĞİ OLMALI

Dursunbey Kent Meydanı’nı dolduran ilçe halkına seslenen Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Yücel Yılmaz, seçilecek bir belediye başkanının dört özelliği olması gerektiğini söyledi. Yılmaz şöyle konuştu:

“Belediye başkanı şehrin lideridir, yönettiği şehrin gelişmesi için plan program yapar, insanların yaşama umutla bakmasını sağlar. Biz de sizlerin yaşama umutla bakması için elimizden geleni yapıyoruz. Büyükşehir eliyle yapılacak çok hizmet var; ilçemiz Dursunbey’in doğalgaza kavuşması için beklenti büyük. Bu iş bizde. Yol problemi yaşanıyor, çalışmalar devam ediyor, yolumuz bir ay içinde hizmete girecek. Organize Sanayi Bölgemiz hızla devam ediyor, ilçemiz yeni fabrikalar kazanıyor. Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan Dursunbey’in gelişimi için gecesini gündüzüne katıyor. Bir başkan projeleriyle seçilir, tanınırlığıyla seçilir. Belediye başkanı olmak, o şehre kendini vakfetmek anlamına gelir. Biz beş yıl boyunca Karesi ilçemize kendimizi vakfettik, Ramazan Başkanımız Dursunbey’e kendisini vakfetti. Belediye başkanının dört özelliği olmak zorunda. Bir kere herkes ona güven duyacak. Başkanın halk tarafından tanınıyor olması lazım. Herkesin tanıdığı, sevdiği bir isim olması lazım. Liyakat sahibi olmalı. Pratik olmalı, sonuca gitmeli. Siyaseti sonuç almak için yapmalı. Lafla insanları geçiştirmemeli. En önemlisi, adam gibi adam olması lazım. Oturduğu koltuğa yakışması lazım. Dursunbey’de de koltuğa yakışan, pratik, çözüm üreten, güven duyulan bir Belediye Başkanı var, Ramazan Bahçavan. Cumhurbaşkanımız ile Devlet Bahçeli el ele, biz de Balıkesir’de el eleyiz, her yerdeyiz.”

 

MANYAS’I,  ERDEK’İ,  BANDIRMA’YI, EDREMİT’İ,  AYVALIK’I  ALACAĞIZ

Cumhur İttifakı Büyükşehir Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Balıkesir’de ve Türkiye genelinde Cumhur İttifakı’nın seçimle ilgili kaygısı olmadığını ileri sürdü. Balıkesir’de şu anda CHP’de olan ilçelerin de 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na geçeceğini iddia eden Yılmaz şöyle konuştu:

“Seçimle ilgili kaygımız yok, öncesinden daha güçlüyüz. Manyas’ı 17 oyla kaybetmiştik, şimdi orada MHP ile beraber seçimi alacağız. Erdek bizde, Bandırma’da aday arkadaşımız çok çalışıyor, Bandırma’da yaşayan Dursunbeyli’lere çok güveniyoruz, seçimin kaderini onlar belirleyecek. Edremit çok güzel gidiyor. MHP’den Tuncay Kılıç ağabeyimiz gümbür gümbür geliyor. Ayvalık’ta Dr. Nazmi Başaran arkadaşımız var, O da gümbür gümbür Ayvalık’ı alacak. Biz çalışma ekibiyiz. Cumhurbaşkanımız, “projelerini açıkla, biz arkasında olacağız” dedi. Bakanlarımız var arkamızda, milletvekillerimiz var. Güzel çalışıyoruz. Sizlere söz veriyoruz, hiç kimseyi mahcup etmeyeceğiz. Gece gündüz çalışıp ilçelerimizi, Büyükşehir’imizi on yıldızlı yapacağız.”

 

TÜRKİYE’NİN  GERÇEKTEN BEKA  SORUNU  VAR

Yücel Yılmaz, beka sorununun yerel seçim kampanyalarıyla ilgili bir kavram olmadığını, Türkiye’de gerçekten beka sorunu yaşandığını da belirtti. Yılmaz, “seçim vaatleri, demokratik ortamda seçim yapmak, bunların hepsi güzel ama hepimizi inciten şeyler var. Demokratik yoldan bunlara cevap veriyoruz. Türkiye’de Kürdistan diye bir yer var mı, yok. Ama birileri bunu konuşuyor. Bu bir seçim kampanyası malzemesi değil, Türkiye’nin gerçekten beka sorunu var. FETÖ’nün hain darbe girişimini yaşadık. Suriye’deki savaştan kaçan 3 milyon insan bize sığındı. Onlar bize gelirken Suriye’ye 350 bin tır silah gitti. Diyarbakır’da 7 Haziran ile 1 Kasım arasında hendek terörü yaşadık, oradaki olaylar nedeniyle çok sayıda şehit verdik. Birilerinin bu bölgede emelleri var. Güçlü Türkiye’den korkuyorlar. Bizden korkuyorlar. Zayıflatmak için sürekli bir şeyler yapıyorlar. Bu devlete ve millete ihanettir” dedi.

Millet İttifakı’nı oluşturan partileri de eleştiren Yılmaz, Millet İttifakı için ‘Birbirine benzemezler ittifakı’ ifadesini kullandı. Yılmaz şunları söyledi:

 

BİRBİRİNE  BENZEMEZLER İTTİFAKI…

“Normalde asla yan yana gelemeyecek insanlar şimdi yan yanalar, bu seçimden medet umuyorlar. 24 Haziran’da gördük; Muharrem İnce ‘biz kazanacağız’ diyordu, seçim sonuçlarının açıklandığı gece ‘adam kazandı’ demedi mi? Bu sefer oldu diyorlardı, olmadı. Meral Akşener, seçimden sonra ‘genel başkanlığı bırakıyorum’ dedi, üç haftada zor ikna ettiler. İYİ Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Meral Akşener diyeceği yerde,  ‘genel başkanımız Devlet Bahçeli’ ifadesini kullandı, kendisi de içinde bulunduğu siyasi yapıya inanmıyor demek ki. Sonra çıktı özür diledi. Bunlar birbirine benzemezler ittifakı.”

 

İSMAİL OK’UN  BALIKESİR  İÇİN BİR  TEK  PROJESİ  BİLE   YOK

Yücel Yılmaz, Büyükşehir yarışındaki rakibi İsmail Ok’a yüklendiği mitingte, Ok’un Balıkesir için bir tane bile somut projesi olmadığını kaydetti. Ok’un kavgacı bir yapıyla beş yıl boyunca Belediye Başkanlığı yaptığını da hatırlatan Yılmaz şunları söyledi:

“Balıkesir’in en büyük iki ilçesi Karesi ve Altıeylül için CHP, Büyükşehir isin İYİ Parti aday gösteriyor. İttifak kapsamında altı ilçeyi İYİ Parti’ye vermişler. Bir Büyükşehir Başkanı düşünün şimdi, Meclis’i yok. Nasıl yönetecek? İsmail Ok sürekli genel siyasetten söz ediyor. Doblo arabaya bineceğini söylüyor. Bir tane bile projesi yok. Millet İttifakı, Ankara’nın, İstanbul’un hesabını yapıyor, kazanırlarsa kaos ortamı oluşturacaklar. Bunlar ‘Kürdistan’ diyor, ‘Kürdistan’ diyenleri kucaklıyor. Milletin ihtiyaç duyacağı işleri yapacak ekipleri yok, arkalarında duracak bakanları yok. İsmail Ok, MHP oylarıyla bu şehirde Belediye Başkanı oldu. MHP’den seçildi, sonra partisini yarı yolda bırakıp başka partiye geçti. Oradaki arkadaşlarına ihanet etmiş olmadı mı? Çaresizlik siyaseti yaptı. ‘Borcum var, yapamıyorum’ dedi. Gazete manşetleri arşivlerde, gidin bakın. O’nun döneminde makam odalarında kavgalar çıktı, gazeteciler dövüldü, tartışmalar yaşandı. Millet bunları unutmuyor, 31 Mart’ta gereğini yapacak.”

 

MİLLET  İTTİFAKI’NA  YÖNELEN İNSANLARA  BUNLARI  ANLATIN

Dursunbey mitinginde, Millet İttifakı’na destek vermeyi düşünenlere de çağrı yapan Yücel Yılmaz, “at binenin, kılıç kuşananın; biz hizmet ekibiyiz, 31 Mart’ta Millet İttifakı’na gereken dersi birlikte verelim” dedi.

Yılmaz şunları söyledi:

“Kuva-yı Milliye şehrimizden onlara fazladan bir oy bile giderse, biz kendimizi iyi anlatamamışız demektir. Sizler, Millet İttifakı’na yönelen eşinize, dostunuza, komşunuza gidin, durumu anlatın, gittikleri yolun yol olmadığını söyleyin. Doğru, Türkiye’de satın alma gücünde daralmalar yaşanıyor. Ama bunun sebepleri belli. Dünya ile entegrasyonda elimizi daraltan bir yapı var, güçlenmemizden rahatsız oluyorlar. Hain darbe girişimini denediler olmadı, Gezi olaylarını denediler olmadı, her şeyi deniyorlar ama olmuyor. Millet bu seçimde basiretiyle gereğini yapacak, şer ittifakına 31 Mart’ta gereken dersi verecek.” (POLİTİKA)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.