KILIÇDAROĞLU’NDAN CHP’Lİ BAŞKANLARA 7 MADDELİK EV ÖDEVİ « 10Balikesir

27 Mayıs 2022 - 09:03

KILIÇDAROĞLU’NDAN CHP’Lİ BAŞKANLARA 7 MADDELİK EV ÖDEVİ

KILIÇDAROĞLU’NDAN CHP’Lİ BAŞKANLARA 7 MADDELİK EV ÖDEVİ
Son Güncelleme :

30 Temmuz 2019 - 11:04

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde CHP‘nin Belediye başkanları çalıştayı sona erdi.
Sandıklı’da iki gün süren çalıştay, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun basına kapalı konuşması ile sona erdi. Toplantıya, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri katıldı. Genel başkanın konuşmasından sonra CHP‘li belediye başkanlarının toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti.
Kemal Kılıçdaroğlu, toplantının sonunda, belediye başkanlarına, dün açıkladığı ve CHP‘li belediye başkanlarının uymasını istediği ‘Yerel Yönetimlerde Temel İlkelerimiz’ başlığı altında sıralanan 7 ilkenin yer aldığı çerçeve verdi. Kemal Kılıçdaroğlı bu çerçevenin ilkini ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verdi. İmamoğlu, çerçeveyi belediyeye asacaklarını belirtti.

 

 

ISRAFI ÖNLEYİN, HARCAMALARINIZA DİKKAT EDİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde düzenlenen ve belediye başkanlarının katıldığı çalıştayda yaptığı konuşmada güven unsurundan bahsetti.  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sandıklı’da düzenlenen belediye başkanları çalıştayında konuştu. Devlete güven konusundan bahseden Kılıçdaroğlu, bunun sağlıklı toplumda olması gerektiğini belirtti. Büyüme hızının binde 3’te kaldığını belirten Kılıçdaroğlu milli gelirdeki düşüşten bahsederek, “Milli gelirde düşüş 135 milyar dolar. Özellikle AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımız bu milli geliri düşüşünü düşünmeliler. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin 900 dolardan 9 bin 775 dolara düştü” dedi.
Faizlerin yüksekliğinden söz eden Kılıçdaroğlu, “Güçlü devlet üreten devlettir. Her alanda üreten devlettir. Tarımda üreten, sanayide üreten, bilimde üreten devlet olunmalıdır. Üretip satmamız gerekirken ithal ediyoruz. Enflasyon aldı başını gidiyor”diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına tavsiyelerini de sıralayarak, “Yoksulların onurunu koruyun. Kişinin yoksul olması onun onurlu olmadığı anlamına gelmez. Ona her türlü yardımı yapın, afişe etmeden deşifre etmeden yardım edin. İsrafı önleyin, harcamalarınıza dikkat edin”dedi. Belediyelerde sadece başkanın siyaset yapma hakkı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu,“Onun dışında siyaset yapanları kapının önüne koyun” dedi.

Belediye Başkanları Çalıştayı’nda CHP’li belediye başkanlarına seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, ‘halkçı belediyecilik’ olarak adlandırdığı 7 temel ilkeyi açıkladı.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları Çalıştayı’nda konuştu.

Belediyede siyaset yapacak kişinin sadece belediye başkanı olması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu,  Yardımcılarınız, müdürleriniz ‘ben de siyaset yapacağım’ diyorsa onları kapının önüne bırakabilirsiniz. Belediyede yapacağınız her atama liyakatlı olacak verdiğiniz her görevi yapacak ve gelip size talimat verecek. Verdiğiniz talimatı yapmıyorsa rahatlıkla görevden alabilirsiniz. Partinin Genel Başkanı olarak söylüyorum ‘falan milletvekili aradı onun akrabasıymış’ hiç dinlemeyeceksiniz. ‘Genel Başkanın akrabası’ hiç dinlemeyeceksiniz kapının önüne koyacaksınız.” dedi.

Kılıçdaroğlu ayrıca CHP’li belediye başkanları için 7 maddelik yerel yönetimler ilkesini de açıkladı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘halkçı belediyecilik’ olarak adlandırdığı 7 temel ilke, ‘ayrımsız hizmet, fakir mahallere pozitif ayrımcılık, şeffaflık, liyakat, adaletle yönetim’ başlıklarını içeriyor ve partili belediyelerin bu ilkelere uygun bir yönetim anlayışı sergilemeleri isteniyor.

 

 

Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanları için sıraladığı 7 ilke ise şöyle:

1 – Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız…

2 – Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.

3 – Fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız. Yatırımlarınızda bu mahallelere öncelik veriniz… Hizmet programınızda özellikle engelli – dezavantajlı gruplar ve kadınlar lehine irade ortaya koyunuz…

4 – Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz, ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyiniz. Yani halkçılığın temel ilkelerinden olan “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” anlayışına uygun davranınız…

5 – Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda “israfla mücadele” demektir. Hiç kimse unutmasın “kul hakkı” halkçılığın temel ilkelerinden biridir…

6 – Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. Halkçılığın bir diğer temel ilkesi olan “işi ehline verme” kuralını, her atamada göz önünde bulundurunuz. Kamu yararına uygun olması şartıyla sizden önce başlatılmış projeleri sürdürünüz…

7 – Belediyeyi “adaletle” yönetiniz… Hakkı, hukuku ve adaleti her ortamda savununuz ve gereğini yapınız. Belediye çalışanlarının özlük haklarını eksiksiz koruyunuz, kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayınız. Böylece size oy vermeyenlerin dahi size saygı duymasını sağlarsınız…

 

 

 

BALIKESİR’İN CHP’Lİ BAŞKANLARI TAM KADRO ÇALIŞTAYA KATILDI

CHP’nin Afyon Sandıklı’daki çalıştayında Balıkesir’deki CHP’li Belediye Başkanları da tam kadro katıldı. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin üç gün süren çalıştayın katılımcı belediye başkanları arasındaydı. CHP’nin Balıkesir’deki belediye başkanları çalıştayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile  fotoğraf çektirebilmek için birbiriyle yarıştı. Çalıştaya Balıkesir Milletvekili ve Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Ahmet Akın da katıldı.

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.