KİMSE YERİNİ SATMASIN İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK « 10Balikesir

18 Temmuz 2024 - 17:18

KİMSE YERİNİ SATMASIN İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK

KİMSE YERİNİ SATMASIN İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK
Son Güncelleme :

11 Ekim 2019 - 12:49

18. MADDE NEDENİYLE KÜÇÜK SANAYİ BÖLGESİ KARŞISINDAKİ İMARA KAPALI ALANDAKİ SORUNU ÇÖZMEK İÇİN UĞRAŞTIKLARINI AÇIKLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL YILMAZ, “BU SORUNU ÇÖZMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ AMA AĞZI GEVŞEK OLANLAR VAR, GEVŞEKLİK YAPIP KONUŞUYORLAR, SEN KONUŞUYORSUN, SONRA BİRİLERİ BU İŞTEN RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞIYOR” SÖZLERİYLE YİNE MUHALEFETE YÜKLENDİ.

 

İşte Yücel Yılmaz’ın söyledikleri: “Buradan açıklıyorum. Biz 18/02 çözmek için derinlemesine çalışıyoruz. 18/02 Sanayi’nin karşısındaki bölge. Ben bunu söyleme ihtiyacı hissettim. Neden? Alımlar satımlar çok farklı şekilde spekülasyona dönüşmeye başladı. Kimse yerini satmasın. Buradan söylüyorum, Benim bunu belli bir ölçüde gizli yapmam lazım. Olabilecek en pozitif hale getirmeye çalışıyoruz ama ağzı gevşek olanlar var; konuştuğumuz arkadaşlar dışarıda farklı konuşuyor. Bu sefer yerini satan aldanıyor. Oradaki sorunu çözdüğümüzde yerlerin değeri çok farklı noktaya gelecek. Benim bunu belli bir ölçüde gizli yapmam lazım. Biz onun ihalesini yaptık. İhalesi sonuçlandı.”

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Küçük Sanayi Sitesi’nin karşısındaki imara kapalı bölgede yaşanan sorunların çözümü için çalıştıklarını söyledi. 18/02 olarak adlandırılan İmar durumunun çözülerek bölgenin imara açılması için uğraştıklarını belirten Yücel Yılmaz, sorunun çözülmesi halinde imara kapalı bölgedeki yerlerin değerinin artacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan Yücel Yılmaz imara kapalı bölgedeki sorunun çözümü için muhalefet partilerinden de destek istedi. Bölgedeki sorunun çözmek için çalışmalarına rağmen muhalefetten sert eleştirilerin geldiğini hatırlatan Yücel Yılmaz, “Ben irade koyuyorum burayı çözmek için ama birileri gevşeklik yapıp konuşuyor” dedi.

 

Alımlar-satımlar spekülasyona neden oluyor

Büyükşehir Belediye Meclis Başkanı Yücel Yılmaz, imara kapalı alanla ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Buradan açıklıyorum. Biz 18/02 çözmek için derinlemesine çalışıyoruz. 18/02 Sanayi’nin karşısındaki bölge. Ben bunu söyleme ihtiyacı hissettim. Neden? Alımlar satımlar çok farklı şekilde spekülasyona dönüşmeye başladı. Kimse yerini satmasın. Buradan söylüyorum. Biz bunu gizli olabilecek en pozitif hale getirmeye çalışıyoruz ama konuştuğumuz arkadaşlar dışarıda farklı konuşuyor. Bu sefer yerini satan aldanıyor. Oradaki sorunu çözdüğümüzde oradaki yerlerin değeri çok farklı noktaya gelecek. Benim bunu belir bir ölçüde gizli yapmam lazım. Biz onun ihalesini yaptık. İhalesi sonuçlandı. Çalışmaya çalışıyoruz. Ama konuşmaması gereken adamlar konuşuyor. Birisi akşam beni arıyor “başkanım 3-5 parça yerim var. Habire satın almaya çalışanlar var ne diyorsunuz burayla ilgili ne var farklılık” diyor. Şimdi adam satsa aldanacak. Belki çözemeyeceğiz bunu.”

 

Birileri gevşeklik yapıp konuşuyor

Belediye olarak 18/02 imar durumunu çözmek için uğraşırken birilerinin konuştuğunu da ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, muhalefeti eleştirdi. Yılmaz şunları ifade etti:

“Ama Serkan Sarı, İyi Partili Nedim bey bilmeli, biz burada bir çalışma yapıyoruz, orası Balıkesir’in çürük dişi gibi bomboş kaldı. İnsanlar 30 yıldır mağdur. Ben irade koyuyorum burayı çözmek için ama birileri gevşeklik yapıp konuşuyor. Konuşma devlet işi yapıyoruz. Niye konuşuyorsun kardeşim. Bunu aramızda olabileceğinin en alt noktaya getirmemiz lazım. Sonra birileri rant elde etmeye çalışıyor. Şimdi ben buradan söylüyorum buradan onların oyununu bozuyorum. Biz burayı açma iradesini koyuyoruz. Siyasi parti il başkanlarımız ilçe başkanlarımız bize destek olsun burada bir sürü mağdur insan var. 2 bin 390 parsel var. Balıkesir deprem bölgesi kentsel dönüşümün başlayabilmesi için yıkılan yerlerdeki insanların taşınabilecek yerleri olması lazım. Bununla ilgili biz bir çalışma yapıyoruz. Bu konuda sorunları baştan çözelim ki itiraz gelmesin diye çalışıyoruz ama engelleyemiyorsun.  Biz bir çiftlik yönetiyoruz burada sadece besi hayvanları yok. İçinde her türlü sıkıntıyı yaşayan var. Biz herkesle ilişkiyi kurmak zorundayız belli ölçüde.

 

Geri vites de yaparız

Ama şunu belirtmek isterim muhalefetin oy birliği ile olmayan konularında siz samimiyseniz biz sizi dinler geri vites yaparız. Biz böyle düşünmemiştik deriz o zaman biraz daha beklesin deriz. Ama bazı şeyleri şurada 3 gazeteci var kamera var gündeme geleyim yarın öbür gün ilçe başkanı beni gösterirler belki belediye başkanı olurum diye burada siyaset yapan adamada ben müsaade etmem. Kimin ne yapmaya çalıştığını anladığımız anda biz ona o fırsatı vermeyiz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.