MİLLET İTTİFAKI EDREMİT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SELMAN HASAN ARSLAN PROJELERİNİ AÇIKLADI « 10Balikesir

15 Haziran 2021 - 03:22

MİLLET İTTİFAKI EDREMİT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SELMAN HASAN ARSLAN PROJELERİNİ AÇIKLADI

MİLLET İTTİFAKI EDREMİT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SELMAN HASAN ARSLAN PROJELERİNİ AÇIKLADI
Son Güncelleme :

14 Mart 2019 - 22:00

Zeytin ağacının gölgesinde

birlikte yaşayacağız

 

Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’ın proje tanıtım toplantısına CHP ve İYİ Parti’den çok geniş bir katılım oldu. Büyükşehir Başkan Adayı İsmail Ok’un da katıldığı lansmanda Edremit için hazırladıkları projeleri tek tek anlatan Arslan, “tüm kültürel farklılıklarımızı zenginliğimizi görecek, aynı dertlere üzülecek aynı sevinçleri paylaşacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, huzurla barışla el ele kol kola bu güzel kente yakışır şekilde zeytin ağacının gölgesinde yaşayacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

MİLLET İTTİFAKI CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, projelerini tanıttı. Edremit Salon Kaya’daki tanıtıma CHP ve İYİ Partililer geniş katılım gösterdi. Millet İttifakı Büyükşehir Başkan Adayı İsmail Ok, CHP Milletvekilleri Ensar Aytekin, Fikret Şahin, CHP ve İYİ Parti İl – ilçe başkanları, parti yöneticileri, çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı proje tanıtım toplantısında, Başkan Adayı Arslan, seçildiği taktirde Edremit’te yaşama geçireceği projelerin tanıtımını yaptı.

Proje tanıtım toplantısını ‘demokrasi şöleni’ olarak nitelendiren Arslan, huzurlu, adaletli, çağdaş şehircilik anlayışıyla yönetilen bir Edremit vaat etti.

İşte Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’ın projeleri:

 

EDREMİT’TE SABİT PAZAR YERLERİ

Pazar çok büyük bir problem. Pazarcılarımız yağmurda çamurda tezgah açmak zorunda kalırken halkımız da aynı şartlarda alışveriş yapmaya çalışıyor. Bu hepimizi zorlayan bir durum. Bu yüzden şu anda haftanın belirli günlerinde belirli yerlerde kurulan pazarları, uygun bulunan yerlerde tek katlı sabit Pazar yerlerine dönüştüreceğiz. Aynı zamanda yerli üreticiler için haftanın her günü açık olacak sabit Pazar oluşturacağız.

 

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMALARI

Kentimizin birçok bölgesindeki kaldırımların yetersizliği yayaların mağduriyetine sebep olmaktadır. Sokak Sağlıklaştırması adını verdiğimiz projemizde kaldırımlar genişleyecek, kentin belli bölgelerinde yayalaştırma çalışması yapılacağız. Nüfus yoğunluğu fazla olan mahallelerimizde, mahallelinin evladının düğününü, asker uğurlamasını yapabileceği, iftar yemeklerini hep birlikte yiyebileceği birer toplanma yeri inşa edeceğiz. Edremit’te yaşayan 1300 engelli vatandaşımızın özellikle 18 yaşından sonra gelişen problemlerini hep birlikte çözeceğimiz bir rehabilitasyon merkezi oluşturacağız. Kentimizde şu anda kullanılan parklara ilave olarak engelli vatandaşlarımız için parklar yapacağız.

 

OLİVECİTY’E SAĞLIK MERKEZİ

  • Akçay’da bulunan Olivecity’nin belediyemize ait olan %40’lık bölümüne bir sağlık merkezi kuracağız. Bu sağlık merkezi nüfus yoğunluğu fazla olan bölgelere, okullara düzenli periyotlarla sağlık taraması yapacak. Evde bakım hizmetini koordine edecek. Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan kadına şiddetin bir çözümü olmasa da mağdur kadın vatandaşlarımıza yüreğimizi açarak bir kadın sığınma evi oluşturacağız. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ve ihtiyaç duyulan mahallelerde belediye çocuk bakım evleri açacağız. Çocuklar temel eğitimlerini alırken bizler de geleceğimizi garanti altına alacağız. Akçay, Altınkum ve Edremit’teki Ed-Bel Ltd. Şti. bünyesindeki oteller öğrenci yurduna dönüştürmeyi planlıyoruz.

 

ZEYTİN AĞACININ GÖLGESİNDE

BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ

Edremitli yeniden; üreten, siyasi ve iktisadi süreçlere ortak olan, refah seviyesi yüksek, kendini güvende hisseden bireyler olacak. Yani şehir hakkını Edremitliye teslim edeceğiz. Kentimiz konumu itibariyle çok fazla göç alan bir yer haline geldi. Mavinin yeşili hasretle kucakladığı güzel Edremit’imizde “kent için üreten kentin yurttaşıdır” ilkesiyle, tüm kültürel farklılıklarımızı zenginliğimizi görecek, aynı dertlere üzülecek aynı sevinçleri paylaşacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, huzurla barışla el ele kol kola bu güzel kente yakışır şekilde zeytin ağacının gölgesinde yaşayacağız.

 

TOHUM TAKAS BANKASI VE 

TARIMSAL ANALİZ LABORATUVARI

Sadece Edremit’i güzelleştiren değil, istihdam yaratan,  Edremit’i Türkiye’nin turizm gözdesi haline getirecek projelerimiz var. Edremit Belediyesi olarak, tasarlamış olduğumuz Tohum Bankası projesi le beraber, dört aşamada, bölgede gittikçe azalan tarım üretimini canlandırarak hem yerli tohum kullanımı arttırmayı hem de tarımsal üretim alanındaki istihdamı artırarak bölgenin ekonomik canlanmasına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.. Tohum Takas Bankası: Çiftçilerin sahip oldukları yerel tohumları ücretsiz olarak birbirleri ile takas edebilecekleri “Takas Bankası”. Gen AR-GE Merkezi: Takas Bankasına getirilip tescilleri gerçekleştirilen tohumların özelliklerinin geliştirilmesi ve yeni genlerin tasarlanmasının yapıldığı; aynı zamanda, konu ile ilgili eğitimlerin verildiği, üniversite-özel sektör işbirliğinin canlandırıldığı merkez. Islah Sahaları: Geliştirilen tohumların ticarileşebilmesi için ıslah çalışmalarını gerçekleştirebilmeleri için tahsis edilecek olan sahalar. Tarımsal Analiz Laboratuvarı: Üretilen veya geliştirilen tohumların analizlerinin yapıldığı ve tescillendiği akredite laboratuvar.

ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI MARKA OLACAK

Tarıma önem vereceğiz. Çiftçimizin yüzünü güldüreceğiz. Buradan yola çıkarak; Edremit Zeytin ve Zeytinyağı’nın en yüksek verimle elde edilmesi ve markalaşması, yerel firmaların fikirleri doğrultusunda tesis yatırımlarının gerçekleştirilmesi, Tıbbi-aromatik bitkilerin raf ömürlerini uzatrabilmek için kurutma tesisi yatırımının gerçekleştirilmesi, Arıcılık faaliyetlerinin geliştirilmesi için modern tesislerin yatırımlarının gerçekleştirilmesi, Ürünlerin satış sürelerinin uzamasına bağlı olarak gerçekleşen fireleri önleme amacıyla soğuk hava deposu yatırımı gerçekleştirilmesi.

YEREL BALIKÇILIK YÖNETİM PLANI

Esnafımızın yüzü gülecek. Edremit esnafı arkasında belediye olduğunu bilecek. Edremit halkı Edremit’te kazandığını Edremit’te harcayacak. Esnafımız siftahsız gün geçirmeyecek. Belediyemiz bünyesinde kurulacakEsnaf Destek Birimi (EDEB) ile ilçemizde faaliyet gösteren esnafın her türlü sorunlarına destek olacak, belediye ile ilgili işlerinde kolaylık sağlayacağız. Körfez’imize yakışır şekilde balıkçılarımızın da yüzünü güldüreceğiz. Bölgede şimdiye kadar gerçekleştirilmiş olan tüm bilimsel çalışmalara dayanarak, Yerel Balıkçılık Yönetim Planı oluşturulacak, yerel altyapı noktasındaki yatırımlar planlanacak. Bu konuda gerek ekonomik amaçla gerekse sosyal faaliyet amacıyla balıkçılık faaliyetleri yürütmek isteyen tüm vatandaşlarımıza güvenli ve verimli bir denizel ortam yaratılacaktır.

Yapay resif uygulamaları, balıkçılık faaliyetlerinin desteklenmesi, balıkçı barınaklarının oluşturulması, bu noktada atılması düşünülen adımların başında gelmektedir.

 

EDREMİT GENÇLİK MERKEZİ

Koruma ve korunma başlıca ilkelerimizden. Yani Edremit’in tarihi, kültürel ve doğal mirasını korurken, gelecek kaygısı olmadan refah içinde yaşayan Edremitlileri koruyacağız. Daha yaşanılabilir çevre yaratacağız. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi Edremit’te yalnız bırakmayacağız. Kardeşlik ve yurttaşlık duygularını pekiştirmek, eğitim ve mesleki anlamda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için Edremit belediyesi eski binası ve hal binası kısaca EDGEM dediğimiz Edremit Gençlik Merkezi’ne dönüştüreceğiz. EDGEM’de eğitim ve mesleki öğrenimin yanı sıra tiyatro, bağlama, halk oyunları kursu gibi etkinlikler, yarışmalar ve gezilerle de çocuklarımızın sosyal gelişimine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu projemizde çeşitli seminerlerle hem öğrencilerimiz hem veliler farklı konularda bilinçlenecek.

GENÇLER İÇİN SPOR KOMPLEKSİ

Kentimiz için çok büyük eksiklik olan, içerisinde her yaş ve her sosyo-ekonomik sınıfa hitap edecek, Edremit gençliğinin sosyalleşmesini ve spora yönelmesini sağlayacak çeşitli aktiviteler ve turnuvaların düzenlenebileceği, tenis kortları, basketbol, voleybol, futbol sahaları, yüzme havuzu, fitness gibi spor alanlarının bulunacağı büyük bir spor kompleksini Edremit’e kazandıracağız.

“Bütün canlıların yaşama hakkına saygı” ilkesini benimseyerek sokak hayvanları ve evcil hayvanlarımıza yönelik rehabilitasyon merkezi projemizi hayata geçireceğiz. Proje kapsamında serbest yürüyüş güzergahları, hayvan oteli de bulunuyor. İlk gelen köpek kontrol ünitesi gibi onlarca ünite sokak hayvanlarına ve evcil hayvanlara hizmet verecek. Temiz çevre, temiz Edremit, yaşanabilir çevre için Kent merkezimizin içinden geçen Edremit Çayı’nı ıslah edeceğiz. Özellikle yaz aylarında Edremit genelinde çöp sıkıntısı yaşıyoruz. Çöpleri zamanında toplayacağız. Yeraltı çöp konteynerları yerleştireceğiz. İnşa edeceğimiz katı atık entegre merkezimizde bertaraf edeceğiz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.