“NET SÖYLÜYORUM; AÇIK ARA FARKLA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ!” « 10Balikesir

7 Aralık 2023 - 06:48

“NET SÖYLÜYORUM; AÇIK ARA FARKLA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ!”

“NET SÖYLÜYORUM; AÇIK ARA FARKLA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ!”
Son Güncelleme :

28 Mart 2019 - 22:00

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Kızılkeçili Mahallesi’nde seçim çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 1500 kişiye hitap eden CHP’li Başkan Adayı, Edremit’te hayata geçirecekleri projelerden bahsederek hakkında çıkartılmaya çalışılan algı operasyonlarına karşı yanıt verdi.

 

Kızılkeçili Mahallesi’ne yüzlerce araçlık konvoyla gelen CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Edremit’in çehresini değiştirecek projelerinden bahsetti.

 

31 MART’TA SİZİN TOKADINIZI YİYECEKLER

Edremit’in makus talihini bir türlü yenemediğini ve bunda da Edremit’i yöneten basiretsiz idarecilerin payının büyük olduğunu belirten CHP’li Arslan, şunları söyledi:

 

“Kızılkeçili Mahallesi’nin değerli insanları, gönül gönüle verdiğimiz saygıdeğer hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bizler, ısrarla projelerimizle, Edremit’e yapacaklarımızla gündeme gelmek isterken, birileri tarafından kasti olarak basit ve kısır siyasi çekişmeye çekilmek isteniyoruz. Tabii bunlara da yanıt vermek boynumuzun borcu. Çünkü bunlara yanıt vermeyince, kendilerini bir şey zannediyorlar. Bunların böyle bir huyu var, iyi biliyorsunuz. Bakın değerli Kızılkeçililer, sizlerin milyon liralık malı, büyükşehir yasası ile gerek büyükşehire gerekse ilçe belediyesine devroldu. 5 yıldır da bu mallar bu belediyelerin himayesinde. 5 yıldır böylesine yoğun bir mahalleye tek hizmet getirilmedi. Sadece büyükşehir belediyesi tarafından Kızılkeçili yolu yapıldı. Allah razı olsun. Peki ilçe belediyesi? Koskoca Kızılkeçili’ye tek bir çivi dahi çakmadı tek bir çivi. Turistik bir bölge burası aynı zamanda, yazın gelen turistlerin kullandığı tuvaletlerin rezilliğini görüyorsunuz değil mi? Tuvalet yapmaktan aciz insan bunlar ve Edremit’i tekrar yönetmeye talipler. Az önce belirttim, sizlerin milyon liralık malları bu belediyelere geçti çıkan yasa ile. Bu 5 yılda Kızılkeçili Spor’a ne kadar yardım yapılmış diye şöyle bir kulüp başkanımıza sordum; sadece 12 bin TL… 5 yılda milyon liralık malınızı sizden alanlar, sizlerin evlatlarının spor yaptığı bu kulübe 5 yılda sadece 12 bin TL’yi hak görmüşler. Bunların yöneticilik anlayışı işte budur değerli hemşehrilerim. Bunlar Edremit’i böyle yönettiler ama 31 Mart’ta sizlerin tokadını yiyecekler.”

 

“ALDIĞINIZ CEZALARI NİYE ANLATMIYORSUNUZ?”

 

“Bakın hemşerilerim, bu cennet memleketi 10 yıl boyunca yöneten birisi vardı biliyorsunuz. Edremit’i mahkeme koridorlarında süründürdü. Aldığı cezalar var, Yargıtay’da cezaları var. Şimdi de bu adamı aklamak için FETÖ’yü bahane ediyorlar. O adama o cezaları veren hâkimin FETÖ’den yargılandığını, ceza aldığını söylüyorlar. Adamın aldığı ceza falan yok ama bunlar itibar suikastını seviyorlar… O adam şu anda İzmir’de görevine devam ediyor. Eğer FETÖ’cü olsaydı devletimiz çoktan görevden almış, hak ettiği yer olan cezaevine göndermişti. Kendilerini aklamak için, bu ülkeye ihanet eden bir terör örgütünü bahane edecek kadar kendilerini küçültüyorlar. Bunlar Edremit’e yakışmıyor. Edremit’i yönetecek birisinin böylesi konulara girmemesi lazım. Biraz dik olabilmek, cesaret sahibi olabilmek gerekiyor. Aldığınız cezaları niye anlatmıyorsunuz?”

 

“ALIN SİZE SABIKA KAYDI”

 

“Malum adaylardan birisi, lafa gelince çok bilen ama icraata gelince pısırık birisi var. Anladınız siz onun kim olduğunu… Bu şahıs da kalkmış, adli sicil kaydı üzerinden bize vurmaya çalışıyor. Gülüyorum… Gerçekten gülüyorum… Mahkeme tarafından 38 gün makamdan uzaklaştırılmış birisinin bize kalkıp bu konularda hodri meydan demesi çok enteresan. Tabi bu şahsın bu ucuz söyleminden sonra, arkadaşlarıma söyledim, çıkartın benim sabıka kaydımı, hem sosyal medyada yayınlayın hem basına gönderin Edremitli görsün kim ak kim kara… 2 gün oldu henüz tık yok… Bize adli sicil kaydı üzerinden hodri meydan diyen adama cevaben kaydımızı yayınladık ama bunu bize ithaf eden zat-ı muhteremden henüz tık yok. Bakın bu da çok enteresandır. Düştükleri acziyeti gösteriyor.”

 

“EDREMİT’İ MAHKEMELERDE SÜRÜNDÜRDÜLER!”

 

“Ben Edremitlilerin huzuruna alnım açık, başım dik çıkıyorum. Yargılanıp ceza aldığım tek bir davam yok. 5 yıl Zeytinli’de belediye başkanlığı yaptım, Türkiye’de belediye başkanlığı yapıp da yargılanmayan başkan yoktur ama aslolan ceza aldın mı almadın mı? İşte biz Allah’a çok şükür ceza falan almadık. Ama alanları biliyoruz… Edremit’i mahkeme koridorlarında süründürenleri de makamdan 38 gün uzaklaştırılanları da biliyoruz.”

 

Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Millet İttifakı’nın CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Kızılkeçili programı sonrası yüzlerce araçlık konvoyuyla Edremit Cumhuriyet Meydanı’na giriş yaptı ve burada kendisini destekleyen vatandaşlara teşekkür ederek programını tamamladı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.