O PROJEYİ KARESİ BELEDİYESİ HAZIRLAYACAK « 10Balikesir

27 Mayıs 2022 - 08:36

O PROJEYİ KARESİ BELEDİYESİ HAZIRLAYACAK

O PROJEYİ KARESİ BELEDİYESİ HAZIRLAYACAK
Son Güncelleme :

23 Mart 2018 - 7:42

AK Parti 2023 vizyonu kapsamında Dünya ile Yarışan, Geleceğe Umutla Bakan Şehirler Projesi’ni yaşama geçirmeye hazırlanıyor. AK Partili belediyelerin tümünü kapsayan projenin altyapı çalışmalarını hazırlama görevi Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a verildi.

BAŞKAN Yılmaz ve ekibi geçtiğimiz gün Genel  Merkez’de projeyle ilgili bir sunum yaptı. Yılmaz, 10 Balıkesir’e yaptığı açıklamada, “bu proje ile geleceğe umutla bakan bir Türkiye inşa ediliyor. Gelişen ve değişen yönetim anlayışıyla 2023 vizyonuna daha emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

 

 

AK PARTİ, klasik belediyeciliğin dışına çıkarak yerel yönetim anlayışının tümüyle değişeceği yeni bir sistemi devreye sokmaya hazırlanıyor. Daha hızlı, etkili ve verimli bir sistemin öngörüldüğü projeyle ilgili AK Parti Genel Merkezi’nde yoğun bir çalışma sürdürülüyor.

AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın önderliğinde başlatılan yeni belediyecilik sistemiyle ilgili projenin altyapısını ise Karesi Belediyesi hazırlıyor.

 

YILMAZ VE EKİBİ

SUNUM YAPTI

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ‘Dünya ile Yarışan, Geleceğe Umutla Bakan Şehirler’ adıyla başlatılan yeni projenin altyapı çalışmalarının hazırlığı konusunda Gienel Başkan Yardımcısı Erol Kaya tarafından görevlendirildi. Projeyle ilgili kapsamlı bir dosya hazırlayan Yılmaz ve Karesi ekibi, geçtiğimiz gün Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde yaptıkları çalışmaları proje koordinatörlerine sundu.

Genel Merkez’deki toplantıya Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AR-GE Başkanı Hamza Dağ, bölge koordinatörleri Hulusi Şentürk, Salih Koca, Alaaddin Varol da katıldı. İleriki günlerde AK Partili belediyelere lansmanı yapılacak projeyle ilgili son detayların konuşulduğu toplantı sonrasında görüşlerini aldığımız Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “2023 hedefimize daha emin adımlarla ilerlemek için gelişen ve değişen yönetim anlayışıyla tüm belediyelerde uygulanacak yeni sistemi uygulamaya başlayacağız. Bu çalışmayı AK Parti Genel Merkezimiz ve Karesi Belediyesi işbirliğiyle yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

PROJENİN MİRARI

EROL KAYA

Dünya ile Yarışan, Geleceğe Umutla Bakan Şehirler Projesi AK Partili belediyelerde uygulanacak. Projenin mimarı Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya. Yerel yönetimlerin modernizasyonu, çağı yakalaması, daha etkili ve verimli hizmet üretebilmesi amacıyla geliştirilen projenin tüm altyapı çalışmaları için Karesi Belediyesi’ne görev verildi. Proje, belediyelerin birbirinden örnek alabilecekleri çalışmaların organizasyonunu, tecrübe aktarımını, web tabanlı yazılımla Genel Merkez’le sürekli iletişimi hedefliyor.

 

TANITIM VİDEOSU

HAZIRLANDI

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Genel Merkez’deki toplantıda, projenin tanıtımıyla ilgili hazırladıkları videoyu da sundu. Yılmaz ve ekibi Ankara’daki proje sunumunda yetkililerden tam not aldı.

Başkan Yücel Yılmaz, Dünya ile Yarışan, Geleceğe Umutla Bakan Şehirler Projesi’nin yerel yönetim anlayışını değiştirerek, kalkınmanın yerelden başlatılacağını ifade etti. Yılmaz, “bu proje ile geleceğe umutla bakan bir Türkiye inşa ediliyor. Gelişen ve değişen yönetim anlayışıyla 2023 vizyonuna daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Söz konusu proje, öz değerlendirme, hızlı, etkili ve verimli sistem, hizmet analizi, kurumsal hafıza, sınıflandırılmış iyi örneklerden oluşan proje havuzu, belediyeler arasında bilgi ve deneyim paylaşımı, şehirlerin 2023 vizyonuna odaklanması, yerel ve ulusal düzeyde yaklaşım modeli ve hizmet rehberi sunumunu hedefliyor” dedi. / 10 BALIKESİR

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.