ODALAR VE BORSALARA VAKIFBANK’TAN KREDİ DESTEĞİ « 10Balikesir

17 Nisan 2021 - 02:42

ODALAR VE BORSALARA VAKIFBANK’TAN KREDİ DESTEĞİ

ODALAR VE BORSALARA VAKIFBANK’TAN KREDİ DESTEĞİ
Son Güncelleme :

11 Mart 2019 - 13:45

Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası üyelerine kısa, orta ve uzun vadeli nakdi ve gayri nakdi kredi ihtiyaçlarını karşılamak için Vakıfbank ile protokol imzalandı. Protokol kapsamında oda ve borsa üyelerine çeşitli alanlarda kredi desteği sağlanacak.
Vakıfbank ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Ticaret Borsası arasında imzalanan protokol ile 6 ay ödemesiz 60 aya kadar vade imkanı sunulacak. KOBİ Dost Kredisi Kampanyası, İş Yeri Edindirme Kredisi ve Araç Kredilerinde aylık 1,64 oran, Katma Değer Üreten İmalatçı- İhracatçı Kredisi’nde yerli malı belgesi olan üyelere 60 ay vadede aylık 1,45 faiz oranı uygulanacak.
KISA, ORTA VE UZUN VADEDE KREDİ
Düzenlenen imza töreninde esnaf, sanayici ve tüccar için uygulanacak kredi desteğiyle ilgili şu açıklama yapıldı:
“Uygun faizli kredi imkanı ve birçok bankacılık hizmetinde masraf muafiyeti sunan protokol, VakıfBank ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası arasında imzalanmıştır. Protokol kapsamında Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası üyelerinin kısa, orta, uzun vadeli, nakdi ve gayri nakdi kredi ihtiyaçları, Bankanın kredi değerlendirme ve tahsis politikaları kapsamında değerlendirilecektir. Bu kapsamda KOBİ segmentinde olmak kaydıyla üyelere işletme kredileri, imalatçı/ihracatçı destek kredileri, makine alım kredileri, yatırım kredileri, çevre bankacılığı enerji kredileri ile gayri nakdi krediler uygun maliyetlerle sunulacaktır.
KREDİ ÇEŞİTLERİ
Protokol ile üyeler; TL Nakit İşletme Kredileri kapsamında, işletme faaliyetleri ihtiyaçlarının çözümü için oluşturulan KOBİ Dost Kredi, Katma Değer Üreten İmalatçı-İhracatçı Kredisi ve Makine Alım Kredi kampanyalarından faydalanabilecek. Aynı zamanda işletme faaliyetlerini sürdürecekleri, mesleklerini icra edecekleri, firma faaliyetlerinde veya yatırım amacıyla ticari işletmeleri adına gayrimenkul alımlarının finansmanı için İşyeri Edindirme Kredisi, 0 km ve ikinci el araç alımları ile araç filosu kurmak için kullanabilecekleri Araç ve Filo Kredilerini uygun maliyetlerle temin edebilecekler. Diğer nakdi krediler; Spot Kredi, Rotatif Kredi ve Çek karşılığı Avans Kredisi’ne başvuracaklar. Aynı zamanda üyeler İhracat Kredileri kapsamındaki Türk Eximbank Kaynaklı İhracat TL/Döviz Kredileri, TCMB Reeskont Kredileri ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Kaynaklı Dış Ticaret Kredisi’ne, Yatırım Kredileri kapsamındaki Banka Kaynaklı TL Yatırım Kredisi, Banka Kaynaklı Yabancı Para Yatırım Kredisi’ne, Çevre Bankacılığı Enerji Kredileri kapsamındaki Dünya Bankası Kobi Enerji Verimliliği Kredisi, İmalatçının Yanındaki Güç Makine Alım Kampanyası’na, Gayri nakdi Krediler kapsamında; İş Taahhütleri Kredisi ve Diğer Konular, Avans ve Kesin Teminat Mektuplarına başvurabilecek.”

6 AY ÖDEMESİZ 60 AY VADE
6 ay ödemesiz, 60 aya varan vadeler uygulanacak olan protokol sözleşmesinde ayrıca şunlara yer verildi:
“Vakıf Bank ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası arasında imzalanan protokol ile üyelere 6 ay ödemesiz 60 aya varan vade imkânı sunuluyor. KOBİ Dost Kredisi Kampanyası, İş Yeri Edindirme Kredisi ve Araç Kredilerinde aylık 1,64 oran ve kredi tutarı üzerinden %1,50’den başlayan masraf ve komisyon oranları uygulanıyor. Katma Değer Üreten İmalatçı- İhracatçı Kredisi’nde yerli malı belgesi olan üyelere 60 ay vadede aylık 1,45 faiz oranı ve kredi üzerinden %1 masraf ve komisyon alınıyor. Protokol kapsamında verilecek Teminat Mektuplarında yıllık %1.25’ten başlayan komisyon oranları alınıyor.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.