SERKAN SARI:KAYNAŞTIK « 10Balikesir

28 Ocak 2022 - 21:37

SERKAN SARI:KAYNAŞTIK

SERKAN SARI:KAYNAŞTIK
Son Güncelleme :

18 Ocak 2019 - 14:02

Balıkesir’de CHP ve İYİ Parti arasındaki aday ve ittifak görüşmeleri tüm hızıyla il yönetimleri düzeyinde sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı parti binasında yaptığı açıklamada ittifak süreci hakkında bilgi verdi. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İyi Parti ile yaptıkları ittifakın görüşmeleri neticesinde en başarılı sonucu alacakları kombinasyonu yaratmaya çalıştıklarını söyledi.

İYİ Parti ve CHP’nin il başkanlığı düzeyince görüşmelerin sürdüğünü belirten İl Başkanı Serkan Sarı, ittifakla ilgili kararların verilmesinin ardından her iki partinin de meydanlarda olacağını söyledi. İttifakın adayı İsmail Ok’un yanında çalışmaların da yakın zamanda başlayacağını vurgulayan Serkan Sarı, ittifakın bozulması durumunda da B planlarının hazır olduğunu dile getirdi.

İTTİFAK SÜRECİ GENEL MERKEZDE DEVAM EDİYOR

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Altıeylül ve Karesi ilçelerindeki devam eden görüşmeler hakkında da bilgilendirmede bulundu. Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Altıeylül ve Karesi’de müzakereler devam ediyor. Şuanda görüşmelerimiz olumlu bir şekilde ilerliyor. Biz ittifakın Balıkesir’de en başarılı sonucu alacağı kombinasyonu yaratmaya çalışıyoruz. İlçeleri buna göre paylaşıyoruz. Bu ittifak süreci daha çok genel merkez düzeyinde ilerliyor. Bizde kendi görüşlerimizi, bölgenin dinamiklerini aktarıyoruz. Buradaki beklentileri ve sorunları, bilgi, birikimi yukarıya aktararak Balıkesir adına en doğru kararın alınmasını arzu ediyoruz. Bugün AKP’nin elindeki belediyelerin iyi yönetilmediğini hep birlikte görüyoruz. Bu kötü yönetime dur diyebilmek için de geçtiğimiz günlerde alınan ittifak doğrultusunda en iyi ittifakı sağlayabileceğimiz şekle kavuşmayı istiyoruz.” dedi.

EDREMİT’TE ADAYIMIZ HASAN ASLAN

Genel Merkezin Edremit için Kamil Saka yerine aday gösterdiği Hasan Arslan ile ilgili olarak kendisine sorulan bir soruyu da cevaplayan İl Başkanı Serkan Sarı, “Edremit’te 30 yıldan buyana belediye başkanımız Kamil Saka, geçtiğimiz Merkez Yürütme Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda yeni bir adayla önümüzdeki dönemde yola devam etme kararı alındı. Önümüzdeki dönemde bir önceki dönem Zeytinli Belediye Başkanı olan Selman Hasan Arslan ile bu seçimlere devam edilecek. Kamil başkan özverili çalışmaları ile hem Edremit’e hem partimize güzel hizmetlerde bulundu.

Bu süreç partililerimizin birbirine yükümlülükleri devrettiği bir süreçtir. Önümüzdeki zamanda Selman Hasan Arslan ile yaptıklarımızın üzerine koyarak daha iyi bir döneme hazırlanılacak. Sorunları çözecek insanların dertlerine derman olacak bir anlayış ile siyaset yapıyoruz. Burada bizleri temsil edecek başkan adaylarımız genel merkezimizce açıklanmıştır. Yeni aday arkadaşımıza seçim döneminde ve seçimlerden sonra iyi bir dönem geçirecek ve seçimlerden sonraki belediyecilik döneminde başarılar dilerim” dedi.

İSMAİL OK İYİ PARTİ’NİN DEĞİL İTTİFAKIN ADAYI

Son olarak CHP ve İYİ Parti’nin ittifakı sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan İsmail Ok ile ittifak görüşmeleri tamamlandığında bir araya geleceklerini ve net bir şekilde sahaya ineceklerini belirten Sarı şunları kaydetti:

“İttifakın tamamlanmasını bekliyoruz. İlçeler düzeyinde uzlaşı sağlanmasını bekliyoruz. Uzlaşı sağlandığında verimli bir çalışma ortamı yakalanacaktır. Bu süreç imza altına alındığında bütünleşmiş olacağız. Şu anda kaynaştık. İlçe örgüt temasları sürüyor. İller nezdinde biz de görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yakın zamanda sahaya net bir şekilde çıkmış olacağız.  Burada artık İsmail Ok’u, İyi Parti veya CHP’nin adayı değil ittifakın adayı olarak görüyoruz.”

MECLİS ÜYELİKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

İttifak kapsamında Belediye Meclis üyeliklerinin belirlenmesiyle ilgili açıklamalarda da bulunan CHP İl Başkanı Serkan Sarı şunları ifade etti:

“İttifak sürecini aşmadan daha aşağılara inmemiz doğru olmaz. Daha işin ilk adımındayız. Bununla ilgili çalışmalarımız var tabi ki. Biz bu kavramı ittifak kavramı olarak nitelendiriyoruz. Meclislerde meclisin gücünü sağlayacağız biz. Bugün karşıda kurulmuş bir ittifak var, bizim de onların karşısında oluşturduğumuz ittifakımız var. Bu ittifakın meclislerde etkin olmasını planlıyoruz. Onun için de doğru yol noktası çizmeye çalışıyoruz. Meclislerin içeriğinin, adayların profilinin başarılı, etkin kişilerden oluşmasını, meclislere kalitenin gelmesini, meclislerde hizmetin üremesini, meclisin daha etkin olabilmesini istiyoruz. Bu anlamda bir paylaşım gibi düşünmek yanlış olur. Hani üç verdik, beş aldık gibi düşünce yanlış olur. Biz siyaseti pazarlık düzeyinden daha ziyade sağlıklı bir yönetim düzeyiyle planlamayı arzu ediyoruz ve bu anlamda görüşmelerimizi ve temaslarımızı kuruyoruz. Meclis üyeliği düzeyi illerde belirlenecek. İlçelerin paylaşımı yapıldıktan sonra, yetkilendirmeler yapıldıktan sonra, meclis üyelerini burada oturup, ilçe belediye başkanı, ilçe yönetimi, bizler süreci yönlendireceğiz.

Kendim de meclis üyesi olmamdan dolayı belediye meclisini çok önemsiyorum. Yani Balıkesir’in Büyük Millet Meclisi gibi. Buranın yasaları, kanunları, uygulamaları oradan geçiyor. Yönetmeliklerimizi orada hazırlıyoruz, uygulayacağımız kararları orada alıyoruz. O yüzden önemli. Bu anlamda da verimli ve sağlıklı bir meclis olmasını arzu ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuyla da ilgili çalışacağız. Tabi bir yandan saha çalışmaları bir yandan da bu iç çalışmalarımız devam edecek.”

İTTİFAK BOZULSA DA HER İKİ PARTİ DE SEÇİME HAZIR

Kesin listelerin YSK’ya verilmesinden önce ittifakın bozulması halinde B planlarının hazır olduğunu vurgulayan Serkan Sarı şunları dile getirdi:

“İki parti de aslına bakarsanız seçimlere bağımsız girerek başladı sürece. Sonuçta herkes seçimlere hazır. Bugün biz bu hazırlıklarımızı birleştirerek gücümüze güç katmak niyetindeyiz. Böyle bir ayrılık sürecinin olacağını düşünmüyoruz. Bu anlamda zaten hazırlıklı olduğumuz bir sürecin birbiriyle birleştirilmesi şekliyle hatta güce güç katılması şeklinde yorumlarsak daha doğru bir sonucu oluştururuz diye düşünüyorum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.