SİYASET VE BÜROKRASİ DÜNYASI BU İFTARDA BULUŞTU « 10Balikesir

2 Aralık 2023 - 01:52

SİYASET VE BÜROKRASİ DÜNYASI BU İFTARDA BULUŞTU

SİYASET VE BÜROKRASİ DÜNYASI BU İFTARDA BULUŞTU
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2019 - 16:02

ANKARA BALIKESİRLİLER DERNEĞİ’nin her Ramazan ayında verdiği iftar yemeklerinden biri daha Başkent’te geniş katılımla gerçekleşti. İftar yemeği, eski ve yeni Balıkesir Milletvekilleri’ni de bir araya getirdi.

Balıkesir Milletvekilleri Mutlu AYDEMİR, Adil ÇELİK, Ahmet AKIN, Yavuz SUBAŞI, Mustafa CANBEY, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Yücel YILMAZ, Dursunbey Belediye Başkanımız Ramazan BAHÇEVAN, Marmara Adası Belediye Başkanımız Süleyman AKSOY, önceki Vekillerimiz Ömer Lütfü COŞKUN, Ali AYDINLIOĞLU, İlyas YILMAZYILDIZ, Ergün AYDOĞAN, Zekeriya AKÇAM, Emekli Generaller  Adnan BAKSİ, Celalettin ÇOBAN, Yargıtay Üyeleri Hikmet KANIK, Şahin ÇİL, Yargıtay C. Savcısı Mustafa GÖKÇE, Ticaret Bakanlığı Ticaret Anlaşmaları Genel Müdürü Aytaç YENAL, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Kahraman GÜNGÖR, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin SAGAY, Genel Sekreter Mustafa KÜÇÜKKAPDAN  ve 500 e yakın hemşehrimizin katılımlarıyla gerçekleşen iftar proğramında özne Balıkesir’di.

 

ÖĞRENCİ BURSLARI İÇİN FİTRE VE ZEKAT

Dernek Başkanı Servet CAMGÖZ  destekleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında Balıkesirliler’in bir araya gelmesi, birbirlerine destek çıkması halinde çok güzel şeyler yapabileceğini, fitre ve zekatların her yıl verdikleri öğrenci bursları hesabına aktarılmasının gerçek hayır olacağını belirtti, fitre ve zekatların 88128 no.lu Dernek burs hesabına yatırılmasını istedi.

Dernek olarak yaptıklarını, yapacaklarını anlatan CAMGÖZ  PTT’ye  yeni bastırdıkları Ankara Balıkesirliler Derneği özel pulunu tanıttı, Ankara Balıkesirliler Derneğinin zarfların üzerinde her yere gideceğini vurgulayarak dernek pulu katılanlara takdim edildi.

 

DERNEĞİN FAALİYETLERİ TAKTİR GÖRÜYOR

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN da Ankara Balıkesirliler Derneği’nin çalışmalarını çok olumlu bulduğunu, gönülden desteklediğini belirterek, Eylül ayında yapılacak Coğrafi İşaretler Fuarı’na Balıkesir Ticaret Odası ve Ankara Balıkesirliler Derneği’ni de davet etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ da yaptığı konuşmada Başkent’te Balıkesirlileri  bir arada görmekten çok mutlu olduğunu belirterek Ankara Balıkesirliler Derneği’ni ve yönetimini  kutladı, Tüm ilçelerden hemşehrileri ayrıca selamlayan, bizzat ilgilenen Yücel YILMAZ  doğup büyüdüğümüz yöreleri, memleketimizi unutmamak, uzaklaşmamak gerektiğini vurguladı.

Milletvekilleri de konuşmalarında Ankara’da bu kadar hemşehriyle birarada olmaktan mutlu olduklarını belirterek Dernek Başkanı ve Yöneticilerini kutladılar, her zaman yardım ve desteğe hazır olduklarını belirttiler.

“Balıkesir” olgusunu , Balıkesirli olmak, Balıkesir’i sevmek, Balıkesir’in havasını koklamış olmak,

olarak algılayıp partiler üstü yaklaşımla çalışmaları bütün hemşehriler tarafından takdir gören Ankara Balıkesirliler Derneği yönetimi, Balıkesir’in adının bugüne kadar şahsi çıkar, siyasi malzeme, terfi basamağı, ticari avantaj veya kartvizit sahibi olabilme açısından kullanılmasının çok zarar verdiğini, buna karşı olan Ankara Balıkesirliler Derneğinin bu nedenle çok başarılı olduğunu ve samimi, dürüst hemşehrilerce Ankara, tüm Türkiye ve yurtdışından sahiplenildiğini, üye sayısının her geçen gün arttığını, tüm Milletvekilleri, bürokratlar tarafından değer verildiğini belirttiler.

Yönetim Kurulu Üyelerince üyelerince “Söz konusu Balıkesir ise gerisi teferruattır” sözünün çalışmalarının ana başlığı olduğu, hizmet aşkıyla çalışmalarının hep böyle, aratarak devam edeceği vurgulandı.

Bugüne kadar yapılan iftar ve yemeklerde en yoğun katılım  rekoruna ulaşılan iftarda

Balıkesir’den gönderilen Höşmerimcim marka höşmerimler ikram edildi, girişte Kertil Çam

Kolonyası ikram edildi.

Her yerde Balıkesir vurgusu olan Ankara Balıkesirliler Derneği iftar buluşması  geç saatlere kadar sürdü. Bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere vedalaşarak ayrıldılar.

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.