ŞOFÖR ESNAFINA HAYIRLI OLSUN « 10Balikesir

24 Eylül 2023 - 23:43

ŞOFÖR ESNAFINA HAYIRLI OLSUN

ŞOFÖR ESNAFINA HAYIRLI OLSUN
Son Güncelleme :

20 Mart 2019 - 15:00

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Şoförler Odası tarafından imzalanan protokol sonrasında şoför esnafına çeşitli müjdeler verildi. Yaklaşan seçim öncesinde gerçekleştirilen protokol imza töreniyle Balkart+para sistemi bugünden itibaren hayata geçirildi. Bundan sonra taksi dolmuş ve minibüslerde Balkart’ın yanı sıra yolcular ücret de ödeyebilecek. İmzalanan protokole Cumhur İttifakı Büyükşehir Başkan Adayı Yücel Yılmaz da katılarak bu ana şahitlik etti.

İmzalanan protokolde ayrıca taksiciler Büyükşehir Belediyesine hem yazıhane hem de işgaliye ücreti ödemeyecek. UKOME kararıyla ticari taksi yaş sınırı 8’den 10’a çıkarılacak. Ticari taksilerde değiştirilen SRC yönetmeliğiyle 65 yaş üstü esnaf kendi arabalarını kendileri kullanabilecek. Düzenlenen törende ayrıca Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz seçildiği takdirde şoför esnafına yönelik yapacağı projeler hakkında bilgiler verdi.

BÜYÜKŞEHİR YASASI İLK ŞOFÖR ESNAFINI VURDU

Düzenlenen imza töreni öncesinde şoför esnafına projeleri hakkında bilgiler veren Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz şunları söyledi:

“Büyükşehir Yasası ilk şoför esnafımıza vurdu. Yani ne kaymakama, ne bakkala ne ayakkabıcıya vurdu. İlk büyükşehir yasası şoför esnafımıza vurdu. Bunu tolere edecek, günü kurtaracak planlar, günü kurtardıktan sonra da büyük resmi  sizin seçtiğiniz arkadaşlarla beraber kazan-kazan bir proje olması lazım. Yani sizi anlamayan memurlarla çalışma gibi bir ihtimalim yok. Biz kanunları değiştirebilecek güçteyiz. Yaşanan sorunları AK Parti milletvekillerimizle beraber bakanın yanına giderek çözüm önerilerini sunuyoruz ve daha önceki uygulamaları anlatıyoruz ve kanunda değişikliği sağlıyoruz. Yani hiçbir kanun bizim zorunluluğumuz değil. Hepsini değiştirebiliriz. Kanun toplumun bütününün hukukunu korumak için yapılan şeylerdir. Ama empati kurarak doğru işleri yapmamız lazım. Burada ufkumuz açık olması lazım. Biz burada mesafe alacağımıza inanıyoruz. Sizin anlık sorunlarınız var. Bu sorunlarla ilgili biz adaylığım kesinleştiğinden beri dinledik. Çözüm önerilerini dikkate aldık ve gerekli birimlerle görüştük . Bunlar arasında hemen uygulayacaklarımız ve seçildikten ilk 100 gün sonra uygulayacağımız projeler var.

HAYIRLI OLSUN

Ticari taksicilerimiz bundan sonra artık büyükşehire hem yazıhane hem de işgaliye parası ödemeyecek. İşgaliyelerin kaldırılması talimatı verdim. Ayrıca yazıhanesi olmayan taksici kardeşlerimin yazıhane sorunu da çözeceğim. Ayrıca geçen ay UKOME’den aldığımız karar doğrultusunda ticari taksi yaş sınırını 8 yaştan 10 yaşa çıkardık. Toplu taşıma ve Ticarit Taksi Yönetmeliğindeki SRC Yeterlilik belgesinde değişiklik yaptık. Bunu neden yaptık? 65 yaş üzeri benim  esnafım kendi aracını kendileri kullanabilecekler. J plakalı şoför kardeşlerim, kamyonetlerin şehir merkezinde ve ilçelerde yer sorunları vardı. Ekiplerimiz ile yerlerin tespitini yaptık, bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Nisan ayı UKOME’sinde Allah bize bu görevi nasip ederse, hepsinin durak yerlerini veriyoruz. S Plakalı şoför kardeşlerim dört gün önce sizlerle bir araya geldik, bizden talepleriniz oldu. Kesinlikle Yücel Yılmaz yönetimindeki Büyükşehir’de S plakalılar kiraya çıkmayacak. İhtiyaç duyulması halinde ortak fiyat üzerinden anlaşılıp, satış ihalesine çıkılacak. Bunun sözünü burada veriyorum. Köy minibüsleri, Ayşebacı minibüsleri, Bandırma Ulaşım A.Ş’li kardeşlerim içiniz rahat olsun. Biz kandırıldık, aldatıldık duygusuna kapılmayın. Ben işadamıyım, hepiniz bana emanetsiniz. Allah nasip ederse ilk 100 gün içinde her şeyin değiştiğini göreceksiniz. Siz kazanacak, şehrimiz kazanacak. Toplu Taşıma Esnafı olarak 5 yıldır yaşadıklarınızın farkındayım. 8’inci madde diye tabir edilen, vatandaşlarımız ve şoför esnafımızın karşı karşıya geldiği Balkart+para sistemini bugünden itibaren hayata geçiriyoruz. Hayırlı olsun.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.