YÜCEL YILMAZ VE DİNÇER ORKAN’DA ÜRDÜN’DEYDİ « 10Balikesir

23 Temmuz 2024 - 14:34

YÜCEL YILMAZ VE DİNÇER ORKAN’DA ÜRDÜN’DEYDİ

YÜCEL YILMAZ VE DİNÇER ORKAN’DA ÜRDÜN’DEYDİ
Son Güncelleme :

12 Temmuz 2019 - 11:56

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Türkiye ve Balıkesir’i temsilen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA)tarafından Ürdün’ün başkenti Amman’da düzenlenen toplantıya katıldı.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA)tarafından Ürdün’ün başkenti Amman’da düzenlenen ve Türkiye, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Afganistan Cibuti, Etiyopya, Kenya ile Uganda gibi ülkelerden gelen 48 belediye ve yerel yönetim temsilcisinin yanı sıra uluslar arası kuruluşların uzmanları ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Türkiye ve Balıkesir’i temsil etti. 9-10 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 6.  UCLG-MEWA kongresinde göç ve sosyal uyum, yerel kalkınma ve yönetişim, iklim değişikliği ile mücadele ve kentsel dirençlilik temaları altında belirlenen stratejik plan sonrası yapılan çalışmalar ele alındı. Toplantı 2018 yılında Karesi Belediyesi evsahipliğinde düzenlenmişti.

Mültecilere ve ülke içinde yerinden edilen insanlara ev sahipliği yapan ülkelerin temsilcilerinin yeraldığı zirvenin ilk gününde açılış oturumunun ardından “Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı” gerçekleştirildi. “Yerel Yönetimler için Büyük Veri ve Açık Verinin Zorlukları ve Fırsatları” konulu oturumun ardından “UCLG-MEWA Akıllı Şehirler ve Kentsel Mobilite Komitesi İdari Oturumu” yapıldı. Zirvenin ikinci günü ise “UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi İdari Oturumu” ile başladı ve “Göç Yönetiminde Yerel Yönetimlerin Rolü” başlıklı panel ile devam etti. Ardından gerçekleştirilen genel kurulda 3 yıllık Faaliyet Raporu ve Stratejik Plan görüşülecek ve yönetim organlarının seçimi yapıldı.

 

DİNÇER ORKAN: ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİK

Toplantı sonrası değerlendirme yapan Başkan Orkan, “Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA) tarafından Ürdün’ün başkenti Amman’da düzenlenen ve Türkiye, Irak, Ürdün, Lübnan, Filistin, Afganistan, Cibuti, Etiyopya, Kenya ile Uganda gibi ülkelerden gelen 48 belediyelerle yerel yönetim temsilcisinin yanı sıra uluslararası kuruluşların uzmanları ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda ülkemizi temsil ettik. Toplantıda göç ve sosyal uyum, yerel kalkınma ve yönetim, iklim değişikliği ile mücadele ve kentsel dirençlilik temaları altında belirlenen stratejik plan sonrası yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Toplantıda alınan kararlar ile çizilen yol haritasının dünya ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

YÜCEL YILMAZ UCLG MEWA EŞBAŞKANI OLDU

Genel Kurul’da Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da UCLG-MEWA 2019-2022 Eşbaşkanı olarak görev aldı.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.