REKTÖR’ÜN YENİ HEDEF PROJESİ: ŞEHİR POLİKLİNİĞİ « 10Balikesir

18 Temmuz 2024 - 18:35

REKTÖR’ÜN YENİ HEDEF PROJESİ: ŞEHİR POLİKLİNİĞİ

REKTÖR’ÜN YENİ HEDEF PROJESİ: ŞEHİR POLİKLİNİĞİ
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2019 - 15:11

YILLARIN BEKLENTİSİ OLAN TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ ACİL SERVİSİNİ YAŞAMA GEÇİREN REKTÖR PROF. DR. İLTER KUŞ, ŞİMDİ DE ŞEHİR POLİKLİNİĞİ İÇİN KOLLARI SIVADI

 

BALIKESİR Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş fark yaratmaya devam ediyor. Göreve atandığı gnüden bu tarafa Üniversite’yi şehirle buluşturmak için çeşitli projelere imza atan Rektör Kuş, yılların beklentisi olan Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ni yaşama geçirmiş ve Balıkesir’in sağlık alanındaki önemli bir yarasına merhem olmuştu. Kuş, şimdi de ‘Şehir Polikiliği’ ile merkezde sağlık hizmeti verecek bir proje için kolları sıvadı.

BALIKESİR Üniversitesi Vakfı yönetimiyle bir toplantı yapan Rektör Kuş, Necatibey Eğitim Fakültesi yerleşkesi içindeki eski rektörlük binasını Şehir Polikliniği’ne dönüştüreceklerini açıkladı. Kuş, “Burası faaliyete geçtiğinde her gün ilgili branşlardaki doktorlarımız, öğretim üyelerimiz poliklinik hizmetleri verecek. Kampüsün şehir merkezinden uzakta olmasından kaynaklanan ulaşım ve zamanla ilgili sıkıntılar en aza indirgenmiş olacak” dedi.

 

 

Balıkesir Üniversitesi tarafından şehir merkezinde de sağlık hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine bağlı bir şehir polikliniği açılması planlandı. Şehir polikliniği, şehir merkezinde Necatibey Eğitim Fakültesi yerleşkesinde yer alan ve üniversite kurulduğu dönemde Rektörlük binası olarak hizmet veren binada hizmet verecek.
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, şehir polikliniği açılması ile ilgili çalışmalar kapsamında Balıkesir Üniversitesi Vakfı üyeleri ile bir araya geldiği bilgilendirme toplantısında, üyelerin ve hayırseverlerin bağış ve desteklerini beklediklerini belirtti.

“Amacımız Balıkesirli Hemşehrilerimize Hizmet Etmek” 
BAÜN Vakfı Yurt binasındaki toplantıya, üniversite üst yönetimi ile Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi yöneticileri de katıldı. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, üyeleri konu hakkında bilgilendirerek, açılacak olan şehir polikliniğinin önemli bir sağlık hizmetini yerine getirecek olmasının yanında üniversite-şehir bütünleşmesine de katkı sağlayacağına dikkat çekti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, hastanede acil servis ve yoğun bakım ünitesinin göreve başlamalarının ardından kısa bir süre içerisinde yoğun ve özverili bir çalışma ile açıldığını hatırlatırken; “Üniversite olarak bizler heyecanla aynı özveriyi ve yoğun çalışmayı göstermeye hazırız. Üniversitemiz için şehrimiz için hayırlı bir iş için toplandık. Bundan sonra da şehrimizin ileri gelenleri ve hayırseverleriyle bir araya gelmeye devam edeceğiz. Şehrimizin ve hayırseverlerimizin de böylesine önemli bir hizmet için bizleri maddi ve manevi destekleyeceğine yürekten inanıyoruz. Amacımız Balıkesirli hemşehrilerimize hizmet etmek. Üniversite olarak Necatibey Eğitim Fakültesi yerleşkesi içerisinde yer alan mevcut binanın poliklinik hizmetleri için dönüştürülmesi adına gerekli çalışmaları başlattık. Bu aşamada başta tıbbi cihaz ve diğer poliklinik tefrişatı noktasında olmak üzere de tüm hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz. Burası faaliyete geçtiğinde her gün ilgili branşlardaki doktorlarımız, öğretim üyelerimiz poliklinik hizmetleri verecek. Kampüsün şehir merkezinden uzakta olmasından kaynaklanan ulaşım ve zamanla ilgili sıkıntılar en aza indirgenmiş olacak. Mesai saatleri dışında da vatandaşlarımız gelip şehir polikliniğinden hizmet alabilecek. Bunula birlikte kampüste ek hastane binası için de girişimlerimizi başlattık. Gerek şehir polikliniği gerekse kampüste ek hastane binası için eşgüdümlü bir biçimde çalışacağız.” dedi.
Toplantıya katılan Balıkesir Üniversitesi Vakfı üyeleri de polikliniği fikri ile üniversite hastanesindeki hekimlerin şehir şehir merkezinde de hizmet verecek olmasının şehir açısından önemli olduğunu ifade ederken, gerek bireysel gerekse kurumsal olarak konunun destekçisi olduklarını belirttiler. Toplantıya; Ziyaettin Tan, Mevlüt Yolcu, Hüseyin Bekki, Hüseyin Finiş, Erten Seymen, Tuğrul Çömezoğlu, Suat Zerengil, Bülent Kantarlıoğlu, Tarık Zerengil ve Selahattin Sunay katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.