Ahmet Akın’dan Hükümete: Öngörünüz yok, politikanız yok « 10Balikesir

25 Haziran 2021 - 10:43

Ahmet Akın’dan Hükümete: Öngörünüz yok, politikanız yok

Ahmet Akın’dan Hükümete: Öngörünüz yok, politikanız yok
Son Güncelleme :

12 Kasım 2020 - 23:37

23 views

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, enerjide dışa bağımlılığın azaltılması, enerji üretiminin yenilenebilir kaynaklara dayanması, enerji verimliliği uygulamalarının geliştirilmesine ve ciddi bir enerji dönüşümüne ihtiyaç bulunduğunu söyledi. Ahmet Akın, “Enerji konusunda Türkiye artık bir yol ayrımındadır” dedi.

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP Grubu adına konuştu. Ahmet Akın, AK parti iktidarının enerji politikalarını eleştirerek, “Öngörünüz yok! Politikalarınız yok! Her şey günü ve yandaşı kurtarmak üzerine kurulu” diye konuştu.

 

Cari Açığı Tetikleyen En Önemli Harcama Kontrol Altına Alınmalı

Ahmet Akın şöyle devam etti:

“Dünyanın gittiği düşük karbon emisyonlu, enerjinin daha verimli kullanıldığı, alternatif enerji kaynaklarının değerlendirildiği bir enerji patikasını izleyerek hem Paris İklim Anlaşması ile uyumlu politika izlerken, cari açığı da tetikleyen en önemli harcama kalemini kontrol altına almalıdır. Enerji verimliliği ile ülkenin enerji yoğunluğunu ve cari açığını düşürecek ve yeni bir istihdam kolu yaratacak bir enerji verimliliği sektörü oluşturulamamıştır. Dünyada bir yeşil ekonomi rüzgarı esiyor. Yeşil ekonomi demek en başta temiz, yenilenebilir, düşük karbon emisyonlu enerji ve sanayi demektir. Yani yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği demektir. Ancak, üzülerek görüyoruz ki Dünya’da Avrupa ülkelerinin, Çin’in, Japonya’nın, Güney Kore’nin izlediği düşük karbon emisyonlu enerji politikasını ülke olarak bizler izlemiyoruz, onların yaptıklarını yapmıyoruz. Bunu anlamak için de icraatlara bakıyoruz. Çünkü, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.