AKIN ÇALIŞMALARINA HIZLA DEVAM EDİYOR « 10Balikesir

19 Ağustos 2022 - 02:57

AKIN ÇALIŞMALARINA HIZLA DEVAM EDİYOR

AKIN ÇALIŞMALARINA HIZLA DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

20 Haziran 2018 - 16:47

AKIN: YÜKSEK ÜCRETLİ VE YÜKSEK KAZANÇLI BÜYÜMEYİ SAĞLAYACAĞIZ

AKIN: ASGARİ ÜCRETİ NET 2200 TL YAPACAĞIZ

AKIN BALIKESİR’İ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

CHP Milletvekili Ahmet çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışkan Milletvekili, Balıkesir’i karış karış geziyor. Balıkesir’de gidilmedik yer, sıkılmadık el bırakmayan Akın’ın pazartesi günkü çalışma adresi Erdek ve Susurluk oldu.

 

Erdek ve Susurluk’ta çalışanlarla buluşan CHP Milletvekili Ahmet Akın, CHP iktidarında asgari ücret konuşunda yapacaklarını anlattı. Ahmet Akın asgari ücreti 2 bin 200 TL yapacaklarını belirterek, çalışanın kazancını artıracaklarını ifade etti.

 

ASGARİ ÜCRETTE 6 AYDA ARTIŞ

Akın ilk olarak Erdek Düzler, Aşağıyapıcı, Tatlısu mahallelerini ziyaret etti. Hemşerileriyle buluşan Akın, esnaflara hayırlı işler diledi. Hemşerileriyle sohbet eden Akın, “Yozlaşmış parti devleti, halkımızın derin demokrasi bilincine ve ülkemizin uluslararası itibarına gölge düşürmektedir. İktidar sahipleri doğal kaynaklarımızı ve kamu olanaklarını adaletsizce yandaşlarına dağıtmakta, pervasız yolsuzluklarla ülkemizin üretken sektörlerini iflasa sürüklemektedir. Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyorlar. Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Türkiye’de bugün 16 milyon insanımız yoksul, 6 milyon insanımız işsizdir. Milyonlarca emekçi, açlık sınırının altında asgari ücretle yaşamlarını sürdürmektedir. Çalışanın ve üretenin hakkını vermeyen AKP, Türkiye ekonomisinin ana gövdesini oluşturan çalışanlar, emekliler ve yoksul halkımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir refah ortamı yaratamamaktadır. Bugün, milyonlarca insanımız borç yükü, işsizlik ve hayat pahalılığı ile karşı karşıyadır. Ekonomik adaletsizlik ve eşitsizlikler her geçen gün derinleşmekte, toplumun en zengin % 5’lik kesimi, en yoksul % 5’lik kesimin gelirinin 24 katını elde etmektedir. Yaklaşık 16 milyon insanımız yoksuldur ve bu sayı yıllardır azaltılamamaktadır. 6 milyon insanımız işsizdir veya iş bulacağına dair umudunu yitirmiştir. Neredeyse her beş gencimizden biri iş bulamamaktadır. Yaklaşık 9,5 milyon kişi güvencesiz, kayıt dışı çalışmaktadır. Asgari ücret, neredeyse açlık sınırının bile altındadır.  1 Ocak 2019’da net asgari ücreti 2.200 TL yapacağız. Asgari ücretten gelir vergisi almayacağız.  Asgari ücrete yılda bir defa değil, altı ayda bir zam yapacağız. Asgari ücret artışını enflasyon ve refah artışı payını dikkate alarak altı ayda bir belirleyeceğiz.   ” dedi.

ÖNCE MEVCUT İKTİDARDAN KURTULMALIYIZ

Akın daha sonra Erdek Ballıpınar, Şahinburgaz ve Kestanelik mahallelerimizi ziyaret ederek hemşerileriyle bir araya geldi. Akın, “Ülkemizi refaha ve huzura buluşturacağımız güzel günlere az kaldı.” dedi. Akın daha sonra Erdek, Çakıl ve Karşıyaka mahallelerinde hemşerileriyle buluştu. Akın, “Ülkemizin çok önemli sorunları var; CHP iktidarında birlik beraberlik içinde bu sorunların üstesinden gelebiliriz ama önce asıl sorundan, mevcut iktidardan kurtulmalıyız” dedi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.