BELGE, BİLGİ OLMADAN KONUŞUYORSUNUZ « 10Balikesir

11 Mayıs 2021 - 06:28

BELGE, BİLGİ OLMADAN KONUŞUYORSUNUZ

BELGE, BİLGİ OLMADAN KONUŞUYORSUNUZ
Son Güncelleme :

19 Haziran 2020 - 14:45

Twitter tarafından Türkiye’deki 7340 hesabın kapatılması üzerine konuşma yapan Canbey, “Partimizin kapatılan bu hesaplarla uzaktan yakından, maddi, parasal hiçbir bağlantısı yok.” dedi.

 

BELGE, BİLGİ OLMADAN KONUŞUYORSUNUZ

“Gençlik Kolları Genel Merkez hesabımızın takipçi sayısında hiçbir azalma yok.” diyerek elindeki dokümanları gösteren Milletvekili Canbey, “Hani 7 bin hesap silinmişti? Buyurun, burada… 407 binden 409 bine çıkmış, artmış hesap, artmış.” diyerek iddiaları yalanladı.

Konuyla ilgili muhalefetin yaptığı açıklamalara tepki gösteren Canbey, “Rapor dışında her şeyi konuştular. Fakat düzmece raporla ilgili burada hiçbir şey söylenmedi. Ben şimdi bazı şeyleri size anlatacağım. Kimin hazırladığını da göstereceğim raporu. Kimin o raporu hazırladığını siz de çok iyi biliyorsunuz zaten.” diyerek elindeki görselleri gösterdi.

 

PAYLAŞIMLARI ÖNLERİNE KOYDU

Canbey, raporu hazırlayan Stanford Üniversitesi’ndeki iki akademisyenin sosyal medya hesaplarından yaptığı HDP, Grup Yorum, Osman Kavala’yı destekleyen paylaşımları gösterdi.

“Rapor sizin hazırlattığınız rapor, HDP sempatizanlarına hazırlattığınız rapordur. Buyurun, burada, kim hazırlamış?” diyerek elindeki görselleri göstermeye devam eden Canbey, “Ayça Alemdaroğlu; bakın burada kimin amblemi var arkadaşlar? HDP’nin amblemi var, hazırlayan bu. Ondan sonra diyorsunuz ki “AK PARTİ şöyle, AK PARTİ böyle… Alp Akis. Kim bu Alp Akis? Raporu hazırlayanlardan, diğeri. Bakın Kavala, HDP yine Grup Yorum’a dair paylaşımlar. Raporu hazırlayanlar bunlar, bir kere bunu öncelikle bilmeniz gerekiyor.” dedi.

Canbey’in görsellerle takır takır yaptığı konuşma, HDP ve CHP sıralarını hop oturttu hop kaldırdı.

 

ÇALIŞMADAN RİNGE ÇIKIYORSUNUZ

Elindeki görsellerle ve kendinden emin, coşkulu konuşmasıyla konuya hâkimiyeti her halinden belli olan Canbey kinaye yaparak, “Biz, rapora sizin kadar hâkim değiliz, siz raporu içeriden biliyorsunuz; biz dışarıdan bakıyoruz. O kadar biliyorsunuz ki kaç tane hesabın kapatıldığını bile söyleyemiyor Grup Başkanvekiliniz ‘7 bin küsur’ diyor. 7340 tane hesap kapatıldığını söylüyor Twitter. Ben biliyorum, ben çalıştım dersime çalıştım! Öyle gelip sallamıyorum burada. Akşam AK PARTİ’ye salla, sabah AK PARTİ’ye salla… Çalışacaksınız rapora, ondan sonra geleceksiniz buraya.” diyerek muhalefet sıralarına adeta ders verdi.

 

MİLLET, SİYASETİ DİZAYN ETTİRMEZ

Twitter ile siyaset dizayn etme çabalarına Milletimizin izin vermeyeceğini belirten Canbey, “Twitter üzerinden siyaseti dizayn etme gibi hedefleriniz var ama bu millet size bunu hiçbir zaman yaptırmayacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.