CHP İl Başkanlarından ortak değişim açıklaması « 10Balikesir

24 Temmuz 2024 - 21:11

CHP İl Başkanlarından ortak değişim açıklaması

CHP İl Başkanlarından ortak değişim açıklaması
Son Güncelleme :

22 Haziran 2023 - 18:51

CHP Genel merkezinde önceki gün gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısı sonrasında hazırlanan ortak bildiri kamuoyuyla paylaşıldı. CHP Balıkesir İl Başkanlığı tarafından paylaşılan bildirice CHP İl Başkanları olarak partideki değişimle ilgili olarak kalıcı değişimi, dönüşümü sağlayacak olan şeyin kişilerden ziyade fikirler ve ilkeler olduğu belirtildi.

 

“TÜM DEĞERLENDİRMELERİ YAPTIK”

CHP İl Başkanları adına yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“CHP İl Başkanları olarak seçimi takip eden süreçte her bir ilimizde değerlendirme toplantıları gerçekleştirdik. Seçim sonuçlarını doğru yorumlayabilmek, dersler çıkarabilmek, önümüzdeki sürece daha güçlü girebilmek için konuşmak yerine bizlere oy versin, vermesin vatandaşlarımızı dinlemeyi tercih ettik ve devamında 21 Haziran Çarşamba günü genel merkezimizde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte kapsamlı ve verimli bir toplantı yaptık. Düyûn-u Umumiye Kabinesinin memleketi uluslararası tefecilere teslim ettiği bir dönemde bizler sessizce çalışmalarımızı yürütürken, bir yandan da kamuoyundaki eleştirileri ve talepleri dikkatle takip ettik.

 

“DEĞİŞİM ALBENİSİ OLAN SİHİRLİ BİR SÖZCÜKTÜR”

Değişim, albenisi olan sihirli bir sözcüktür. Ancak kalıcı bir değişimi, dönüşümü sağlayacak olan kişilerden ziyade fikirler ve ilkelerdir. Kişi bazlı kurtarıcı söyleminden kaynaklanan, yapısal ve işleyişsel eksikleri içermeyen değişim taleplerinin sağlıklı sonuç doğurmayacağı ortadadır.

Partimizde Genel Başkanımız dahil hiç birimiz eleştiriden muaf değiliz. Yapıcı, eksiklerimizi gösteren eleştirilerin başımızın üzerinde yeri vardır, kabulümüzdür. Nitekim toplantımızda bizleri il başkanı olarak düşüncelerimizi, eleştirilerimizi özgürce dile getirdik. Bununla birlikte seçim süreci boyunca hepimizden daha çok çalıştığının bizzat tanığı olduğumuz Genel Başkanımızı itibarsızlaştırmaya yönelik yaklaşımları tasvip etmediğimizin bilinmesini isteriz.

 

“ELBETTE DEĞİŞİMDEN YANAYIZ”

CHP yüz yıllık ulu çınardır, genel başkanından il başkanına sorumlu bütün mevkilerdeki yöneticilerini örgütlerinin seçtiği köklü bir partidir. Biz il başkanları olarak değişimden yana mıyız? Elbette. Değişim konusunda “örgüt bu konuda ne düşünüyor acaba?” diye soran olmasa da biliyoruz ki partimizin tarihsel yolculuğunu Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına taşıyacak kadrolar Cumhuriyet Halk Partisi’nde vardır ve davaları için harekete geçmeye hazırdır. Bu bakış açısıyla, kişi merkezli değil, ilke ve program merkezli bir anlayışla yürüteceğimiz kurultay sürecini fiili olarak başlatmış bulunuyoruz.

 

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Yerel seçimler öncesi CHP İl Başkanları ve örgütü olarak her aşamada kendimizi sorgulayacak, eksiklerimizi tamamlayacak, demokratik bir parti tüzüğünü hayata geçirecek ve kurultayımızı da tamamlayarak Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün “kimsesizlerin kimsesi” diyerek tariflediği Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Bu sayede daha da güçlenerek, topluma umut olacak ve hep birlikte başaracağız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.