YENİ KURULAN PARTİLER AK PARTİ’Yİ ETKİLER Mİ? « 10Balikesir

3 Aralık 2021 - 18:59

YENİ KURULAN PARTİLER AK PARTİ’Yİ ETKİLER Mİ?

YENİ KURULAN PARTİLER AK PARTİ’Yİ ETKİLER Mİ?
Son Güncelleme :

23 Haziran 2020 - 15:33

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran milletvekilleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında 2020 yılını değerlendirerek AK Parti’nin Türkiye ve Balıkesir’de yaptığı hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu.

 

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran 2020 yılıyla birlikte ülkede ardı ardına yaşanan olumsuzluklara rağmen, AK Parti hükümetinin millete hizmet noktasında gerekenleri yaptığını söyledi. Başaran en son Covid-19 pandemisi sürecini aldıkları tedbirlerle en az hasarla yeni normalleşme sürecine girildiğini kaydetti.  İl Başkanı Ekrem Başaran AK Parti’den ayrılarak kurulan siyasi partileri de değerlendirerek onlarla işleri olmadıklarını söyledi. Başaran, “Bizim partimiz içinden ayrılarak kurulan yeni oluşumların bize zararı olmaz, biz kendi işimize bakıyoruz” dedi.

 

İl Başkanı Ekrem Başaran: “Balıkesir’de teşkilat olarak tek vücut hareket ediyoruz”

Düzenlenendeğerlendirme toplantısına Balıkesir’e yapılan ve yapılacak yatırımlarhakkında da bilgiler veren AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, AK Parti Balıkesir Milletvekillerinin de uyum içinde çalışarak hizmet üretme noktasında canla başla çalıştıklarını söyledi. Başaran, “Balıkesir milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla, teşkilatlarıyla Balıkesir’in ortak hedefleri doğrultusunda hareket etme kabiliyeti yüksek bir il. Teşkilat olarak tek vücut olarak hareket etmenin, Ankara nezdinde nasıl olumlu sonuçlar ve geri dönüşler getirdiğini gördük. Etkili bir koordinasyon, sorunlara ciddiyetle yaklaşmanın, muhataplarla verimli bir iletişim ve işbirliğinin Balıkesir için açamayacağı kapı yok. Bu birliktelik Balıkesir’i olduğu noktadan daha ileriye taşıyacaktır. Bu yaklaşımla Balıkesir’in menfaatine olan konular bakanlıklar nezdinde öncelikli hale gelmesi sağlandı. Balıkesir’in birçok noktasında beklemeye alınan projeler tekrar gündeme alındı. Hızlı tren, istasyonun taşınması, yeni yol projeleri gibi Balıkesir’e yeni vizyon katacak projeler ise kabul gördü ve planlamaya dahil edildi. İnşallah önümüzdeki günlerde de bu konular hakkında somut adımları peyder pey göreceğiz” diye konuştu.

İl Başkanı Ekrem Başaran: “Yeni oluşumların bize zararı olmaz”

İl Başkanı Ekrem Başaran’ın yaptığı değerlendirmelerin ardından basın mensuplarının sorularıyla toplantı devam etti. AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurduğu yeni siyasi partilerle ilgili gelen soru üzerine İl Başkanı Ekrem Başaran, bu partileri muhatap almadıklarını kaydetti. Başaran, “Bizim partimiz içinden ayrılarak kurulan yeni oluşumların bize zararı olmaz, biz kendi işimize bakıyoruz. AK Parti yaklaşık 19 senedir bu ülkede iktidar. Ülkemizi 2001 yılından 2020 yılına kadar getirdiği nokta belli. Bizim insanımız vefalıdır. Bizim insanımız kendisine katma değer katan, kendisine hizmet edene ihanet etmez diye düşünüyoruz açıkçası. Onlar bir yol kazası gibi bizden ayrıldılar, gittiler. Yolları açık olsun. Yapacaklarını kendileri bilir. Biz kendi işimize bakıyoruz. AK Parti’nin hedefleri, planları, ülkemiz için düşündükleri çok şey var. Onlarla düşünüp, onlarla hemhal olmanın bize hiçbir faydası olmaz, açıkçası biz işimize bakıyoruz” diye konuştu.

 

AK Parti Milletvekili Adil Çelik: “Bir yere gidecek olsam burası Edip Uğur’un yanı mı olur?”

AK Partili milletvekillerinin veya belediye başkanlarının yeni oluşumlara transfer olacağı konusunda da gelen soruyu milletvekilleri yanıtladı. AK Parti Milletvekili Adil Çelik kendi isminin sosyal medya ve bazı basın organlarında yeni oluşumlarla anılması üzerine yaptığı açıklamada, “Eski gazeteciler beni tanır, ne yapacağını, ne yapmayacağını iyi kötü bilir. Siyasete neden girdiğini, çizgisini, fikrini bilir. Ama benimle bir kere bile oturmamış, konuşmamış kimseler benim üzerinden niyet okuması yapıyorlar.Gazetecilik bu kadar kolay olmamalı. Tayyip Erdoğan cezaevindeyken, “Recep Tayyip Erdoğan muhtar bile olamaz” diye manşetlerin atıldığı dönemde “bu adam çıksın, bunun arkasında siyaset yapacağım” dedim. Çok özür dilerim; başkanı olacağım, milletvekili olacağım demedim, bu adamın arkasından gideceğim dedim. Allah nasip etti bu uzun adamın arkasından yürümek bana nasip oldu. Bu şekilde yola çıkmış birisine söylenen söze bakın. Benim yeni oluşumlarla görüştüğüm şeklindeki haberlerin hiçbir gerçeklik zemini yok. Biz zamanında e-muhtırayı yemişiz, 367’yi yaşamışız, kapatma davasında bayrağı dimdik taşımışız, 15 Temmuz gecesi partiye ilk giden adam benim. Bu adam AK Partilidir. Ben siyaseti ya da milletvekilliğini ömür boyu yapma gibi bir düşüncem yok. Benim bir davam, kendime göre bir idealim var. Bunu gerçekleştirme imkanı bulduğum sürece, çağırıldığım, görev verildiği sürece ben bunu yaparım. Buyur dedikleri zaman da otururum. 2010 yılında istifa ettim, kenara oturdum. Bu süreçte biri çıkıp da AK Parti aleyhinde şunu dedi, şu çalışmayı yaptı diyemez. 2014 yılında bana hakaret edildiğini bildiğim halde ben yine gittim aday için değil AK Parti için çalıştım, oy topladım. Benim için önemli olan AK Parti’dir. Ben ona bakarım. Geri kalan çok da umurumda değil. Onun dışında Allah aşkına diyelim ki tanımıyorsun da “siyasetçi bunlar, ne yapacağı belli olmaz, fırıldak çevirirler, kendine siyasi ikbal ararlar” diye kendi kendine çıkarımda bulunuyorlar. Allah aşkına bir yere gidecek olsam bu Edip Uğur’un olduğu yer mi olur? Söylenen şeye bakın. Hani bir söz vardır “aslanı kediye boğdurmak” derler. Siz iktidar partisinde, AK Parti’de bu şerefe nail olacaksınız, bu hizmet imkanına kavuşacaksınız yüzde kaç alacağı, ne olacağı belli olmayan bir yerde kendinize gelecek arıyorsunuz. Hiçbir arkadaşımın böyle bir şey içinde olacağını düşünmüyorum, ayrıca biliyorum. Burada amaç yeni oluşumları popüler hale getirmek.Ne oluyor? Yüzde 1 bile olup olmayacağı partiyi siz AK Parti’nin birinci sıra milletvekili adayıyla yan yana getirip aslında onların değirmenine su taşınmış oluyor.” ifadelerinikullandı.

 

Pakize Mutlu Aydemir: “Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz”

AK Parti Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir gerek çalışmaları gerekse de yeni oluşumlarla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bizler mecliste büyük bir aksiyon içerisindeyiz. Sanmayın ki oturduğumuz yerde duruyoruz ya da sadece kürsüde konuşma yapıyoruz. Biz mecliste kürsüdeki konuşmaları belli bir plan ve program çerçevesinde yapıyoruz. Mesela basınla ilgili konularda Mustafa Canbey cevap veriyor. Geçtiğimiz hafta yaklaşık üç kez tartışma noktasında bir şey oldu. Ben mecliste milletvekili transferleri konusunda sürekli olarak CHP bölümüne soruyoruz.‘Tekrar var mı, gidiyor musunuz’ diyorum bana kızıyorlar. CHP’lilere biz transfer var mı diye soruyoruz. Onlarda utanıyorlar açıkçası ama tekrar gitmeleri de yüksek. Yani kapıyı açık bırakmışlar. Bir kere yapan bir daha yapar. Bunun yanında biz geçen hafta vekiller, il başkanı ve büyükşehir belediye başkanımızla birlikte Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi konusunda çok güzel yol  kat ettik. Bu çok önemliydi. Balıkesir’e ikinci tıp fakültesi kazandırmak vekillerimizin, başkanlarımızın ve rektörümüzün yüksek çabasıyla oldu. Benim bir hayalim var Hukuk Fakültesi. Hukuk fakültesi noktasında şu anda çalışma yapıyoruz. Biz birlik ve beraberlik içerisinde 5 vekilimiz, belediye başkanlarımız, teşkilatımız hep birlikte Balıkesir’e gelecekte bir imza bırakmak niyetindeyiz. Ortak paydamız da motivasyonumuzda Balıkesir.”

 

Belgin Uygur: “Balıkesir’e hizmet için çalışıyoruz”

AK Parti Milletvekili Belgin Uygur da toplantıda söz alarak yaptıkları çalışmalarla ilgili şunları ifade etti:

“Kendi adıma hep söylüyorum biz Balıkesir’den, milletimizden ve sizlerden emanet teslim aldık. Bu emaneti de tüm gayretimizle en iyi şekilde yukarıya taşımak istiyoruz. Balıkesir’e, Balıkesirliye ve milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bizler beş milletvekili, büyükşehir belediye başkanımız, il başkanımız ile birlikte şehrin dinamiklerinin de görüş ve önerilerini alarak, çeşitli istişarelerde bulunarak Balıkesir için en iyi, en güzeli ve en doğruyu yapmaya gayret ediyoruz. Buna ilaveten yeni oluşumlarla ilgili değerlendirme yapacak olursak, biz kendi işimize bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘yolun yolumuzdur’ diye söylüyoruz ya bizim Cumhurbaşkanımızın yolu yolumuz. Biz ölene kadar inşallah onun gösterdiği hedefe onun liderliğinde 2023, 2053 hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. Bizim yolumuz belli, bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

 

Yavuz Subaşı: “Muhalefet Milletvekillerinden destek görmüyoruz”

AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı da Balıkesir’e hizmet noktasında yaptıkları çalışmalarda muhalefet milletvekillerinden destek görmediklerini söyledi. Subaşı şunları söyledi:

“Bizi lütfen takip edin. Bizi takip ederken, muhalefeti de takip edin. Geçtiğimiz hafta bir kanun çıktı. 28 maddelik kanunda CHP, HDP ve İYİ Parti önerge veriyorlar. TBMM’deki tutanaklarda önerge şu; afetlerle ilgili düzenleme yapıyoruz eklenmiştir yerine ilave edilmiştir ibaresinin yazılmasını istiyorlar, ve yerine veya yazılmasını istiyorlar, virgülün yerine –ki ekinin konulmasını istiyorlar.Bununla ilgili bizim arkadaşımız önerge vermiş. Sonra da Cumhurbaşkanımızın yedi sülalesine, ölmüş annesine varıncaya kadar laf ediyorlar. Bunların hepsi tutanaklarda kayıtlarda var. Biz az bile sabrediyoruz ve devamlı tahrik ediyorlar. 74 tane önerge veriyorlar, her önergede çıkıp 3’er dakika konuşuyorlar.Bizim Fikret Şahin diye bir doktor vekilimiz var. Diyor ki “eski devlet hastanesini TOKİ’ye veriyorsunuz” TOKİ’yi, Çevre Bakanlığını, Sağlık Bakanlığını arıyoruz yok öyle bir şey. Öyle bir şey olmadığı ortaya çıkıyor. Ondan sonra “600 yataklı devlet hastanesini 200 yataklı yapıyorsunuz” diyor. İş yapmak için enerjimizi o kadar boş işlere harcattırıyorlar. Aldım beyefendiyi Sağlık Bakan Yardımcısına kadar çıkardım. Hala tenzilatlara devam ediyor. Biz gizlemiyoruz, bilgileri paylaşıyoruz. AK Partili 5 milletvekili, il başkanımız, büyükşehir belediye başkanımız Cumhurbaşkanımızla görüştük, YÖK başkanına gittik. Bandırma’ya tıp fakültesini Cumhurbaşkanımız onayladı. Bandırma Devlet Hastanesi’ni Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne devrediyoruz.Şimdi şehrimizle alakalı çalışmalarımız var. Hukuk Fakültesi ve Ziraat Fakültesi müracaatlarımız var henüz sonuçlanmadı. Bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Geçen sene Türk Ocakları’nda bir sempozyum yaptık. Değerli Milletvekili Ahmet Akın da geldi konuştu. İstiklal Madalyasıyla alakalı bir yol haritası çizelim dedik. Yahu arkadaş ertesi gün gitti İstiklal Madalyasıyla ilgili önerge verdi. CHP Grup Başkanvekili en iyi işlerine bile imza atmayız derken biz niye onların önergelerini kabul edelim, niye durumdan vazife çıkarıyorsun? İstiklal Madalyası önergesi ortak olsun demişiz, Büyükşehir ve valilik hazırlamış Ankara’ya göndermiş şak önerge veriyor. Bazı şeyler şehrin ortak hafızasıyla olur. Bazı şeyler oldu bitti ile olmaz. Yani muhalefet milletvekillerinden destek görmüyoruz.”

 

AK Partili vekiller hizmetlerini değerlendirdi

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Gençlik Kolları Başkanı M. Zahid Bayram, İl Kadın Kolları Başkanı Sema Cengiz ve AK Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz katıldı. Toplantıda AK Partili milletvekilleri Balıkesir’e kazandırılan hizmetler noktasında muhalefet milletvekillerinden destek göremediklerini ifade etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.