BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ « 10Balikesir

28 Eylül 2022 - 19:30

BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ

BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2020 - 13:26

Bandırma Belediyesi’nin Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı, 3 aylık aranın ardından Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Başkanlığı’nda yoğun gündem maddeleriyle toplandı.

 

Başkan Tosun Covid-19 mücadelesini değerlendirdi

Gündem maddelerine geçilmeden önce ilk olarak Başkan Tolga Tosun tarafından Bandırma Belediyesi’nin Covid-19 Salgınıyla mücadelede yerine getirdiği hizmet ve çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Tolga Tosun; salgının ortaya çıktığı ilk günden itibaren Bandırma Belediyesi olarak kentimizin her bir noktasında sağlık ve hijyen çalışmalarını, bununla birlikte sosyal yardım alanında geniş kapsamlı bir çalışmayı yerine getirdiklerini söyledi.

 Denetim Raporu ve 2019 kesin hesap raporu görüşüldü

Salgınla ilgili yapılan sunumun ardından geçmiş gündeme ait tutanağın okunmasına geçildi. Sonrasında Temmuz ayı meclisine ilk olarak İmar maddeleriyle devam edildi.Gündem maddelerinin ilerleyen bölümlerinde Müdürlüklerden gelen çeşitli konularla ilgili yazılar görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.Gündem maddelerine, 2019 yılı kesin hesap hakkındaki yazının değerlendirilmesi ve sonrasında 2019 Mali yılına ait Denetim Raporu hakkında yazının okunmasıyla devam edildi.Hazırlanan Denetim Raporu, CHP Belediye Meclis Üyesi ve Denetim Komisyonu Başkanı Adil Levent Coşkun tarafından meclisle paylaşıldı. Levent Bey’in konuşmasının ardından AK Parti Meclis Üyesi Oya Yücel ve MHP Belediye Meclis Üyesi Harun Algül söz alarak denetim raporu hakkındaki görüşlerini meclis üyeleriyle paylaştı.

 Komisyon seçimleri yapıldı

Denetim Raporunun okunması ve yapılan değerlendirilmelerin ardından Temmuz ayı meclisine Encümen ve Komisyon Üyeliklerinin seçimiyle devam edildi. Belediye Encümeni, Plan-Bütçe, Tarife, İnceleme-Araştırma, İmar, Kıymet Takdir, Deprem ve Doğal Afet, Eğitim-Kültür-Sanat-Gençlik ve Spor, Çevre ve Sağlık, Kadın ve Çocuk, Yaşlı-Engelli-Düşkünlerin Sorunları Komisyonların üyeleri tekrar belirlendi.

 Faaliyet raporu oy birliği ile geçti

Komisyonların belirlenmesinin ardından Temmuz ayı meclisi 2019 yılına ait Faaliyet Raporunun Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun tarafından Belediye Meclisine sunulmasıyla devam edildi. Başkan Tolga Tosun, 2019 yılında sosyal, kültürel, fen, temizlik, park ve bahçeler ve diğer alanlarda yapılan hizmet ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2019 yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.