”BALIKESİRSPOR’A HER ZAMAN DESTEK OLDUM” « 10Balikesir

24 Eylül 2023 - 23:45

”BALIKESİRSPOR’A HER ZAMAN DESTEK OLDUM”

”BALIKESİRSPOR’A HER ZAMAN DESTEK OLDUM”
Son Güncelleme :

21 Mart 2019 - 22:00

Cumhur İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz Balıkesirspor Kulübünü ziyaret etti. Kamuoyunda Yücel Yılmaz Balıkesirspor’a destek olmuyor algısını kırmak için kulübü ziyaret eden Yücel Yılmaz burada Balıkesirspor’un siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyledi.

Siyasi rakibi İsmail Ok’un Balıkesirspor Kulübü ile ilgili verdiği vaatler üzerine de değerlendirmelerde bulunan Yücel Yılmaz, İsmail Ok’a çeşitli sorular sordu. Yücel Yılmaz, Balıkesirspor’un Süper Lig’e çıkmasına rağmen Ok’un 2014 seçimlerinde belediye başkanı seçilmediğini hatırlatarak, takımın borçlarını hangi parayla ödeyeceğini İsmail Ok’a sordu.

Sıkıntıları en az zayiatla atlatmaya çalışıyoruz

Balıkesirspor Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yücel Yılmaz’a teşekkür etti. Bahçeli şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Yücel Yılmaz ziyaretiyle bizi onurlandırdı, gücümüze güç kattı, Balıkesirspor’un geleceği adına içimizdeki umutları yeşertti. Kulübümüzün içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreç demeyeceğim; Türkiye’de futbol kulüplerinde sıkıntılı süreçler hiç bitmez. Bu sadece Balıkesirspor’a özgür bir durum değil. Süper Lig takımlarında Fenerbahçe’de, Beşiktaş’ta, Türkiye Kupası maçlarında Trabzonspor başkanı Ağaoğlu da sıkıntılarını dile getirdi. Bütün kulüplerde bu sıkıntı var.

Biz bu sıkıntıları en az zayiatla; kulübümüze, takımımıza, taraftarlarımızın moraline, onların sosyal yaşantısına en az zarar verecek şekilde aşmaya çalışıyoruz. Hatalarımız, kusurlarımız oluyordur, bu işin mektebi yok, yaparak öğreniyoruz. Ama en doğruyu; Balıkesir için, Balıkesirspor için en doğru yapmaya çalışıyoruz. Bu yönde de göreve geldiğimiz günden bu güne kadar biraz talihsizlikler üst üste geldi. Balıkesirspor başkanlarının daha önce karşılaşmadığı üst üste, arka arkaya geldi. Bu da bizim imtihanımız. Hamd olsun bugüne kadar gemiyi yüzdürdük. İçinde bulunduğumuz şartlara göre iyiyiz, fena da değiliz. Ufak tefek sıkıntılarımız şüphesiz var tüm kulüplerde olduğu gibi. Bunları da aşacağız.”

***

Balıkesirspor’a her zaman destek oldum

Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Balıkesirspor’a her zaman destek olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyleyerek şunları kaydetti:

“Ben de kongre üyesiyim. Ben de Balıkesirspor’u yıllardır destekliyorum. Şimdi bir süreç yaşıyoruz, bir seçim atmosferine girdik. Herkes Balıkesirspor ile ilgili düşüncelerini gündeme getiriyor. Bun şunu net bir şekilde söyleyebilirim; Balıkesirspor 2’nci ligden 1’inci lige çıkarken hem kendim, hem şirketimle her zaman sponsor olduk. Her zaman Balıkesirspor’un her zaman şehrimizin marka değeri olduğunu ve siyaset üstü olması gerektiğini söylemişimdir. Gerek Ticaret Odası Meclis Başkanlığı yaparken ki süreç içerisinde bu konuda yaklaşımımızı, tutumumuzu her zaman göstermişizdir.

Balıkesirspor siyasete malzeme edilmemeli

Balıkesirspor siyaset üstüdür, siyasete malzeme edilmemesi lazım. Kongre üyelerine saygısızlık yapılmaması lazımdır. Buraya gelmeye ihtiyaç duydum. Çünkü burada hazır bir yönetim varken, birçok sorunla boğuşup, takımımızın moralini yüksek tutmaya çalışırken, tabi ki saygın arkadaşlarımız çok var. Balıkesirspor’a fedakarlık yapmamış Balıkesir’de insan sayısı azdır. Çünkü herkesin desteğiyle; siyaset üstü olduğu için bu destekler herkes tarafından yapılıyor. Bir belediye başkanı, Balıkesirspor’a ancak destek olur. Ama yöneticisini belirleyeceğim, şunu ben yapacağım dediği zaman bu Balıkesirspor’un şahsına saygısızlık olur.

Yöneticilerimize güveniyoruz

Biz burada sizlere destek olmaya geldik. Biz bu mevcut yönetimin ortaya koyduğu performans, irade ve yapmaya çalıştıklarını tam destekliyoruz. Hem fikir olduğumuz konular da var. Biz istiyoruz ki yerel yöneticiler engel olmasın. Sabit gelirlerle ilgili bir destek altyapısı hazırlasın. Bununla ilgili şehrin kanaat önderleriyle çok toplantılar yaptık. Ama seçim zamanı sadece Balıkesirspor’la ilgilenen arkadaşlar, siyaset yapmak isteyen insanlar bu konu üzerinde gün geldiği zaman Balıkesirspor’u değerlendirmeye çalışıyorlar. Biz her zaman Balıkesirspor’umuzun; ticaret yaparken ki süreç içerisinde de, Ticaret Odası’ndayken de, Karesi Belediye Başkanı olduğumuz süre içerisinde de ve sivil olsak da Balıkesirspor’un arkasındayız. Maddi ve manevi desteklerimizle her zaman yanındayız. Biz yöneticilerimize güveniyoruz. Kongre üyelerine de kimsenin saygısızlık, siyaset yapmasına da razı olamayız. Burada Balıkesirspor’un tüzel bir kişiliği vardır ve biz yardımcı olacaksak kurumsallaşmasına yardımcı olmamız lamız. Gelir altyapısını beraber oluşturmamız lazım.”

Balıkesirspor’a kalıcı gelir elde etmek için çalışacağız

Balıkesirspor’a kalıcı yatırımlar oluşturulması ile ilgili düşüncelerini açıklayan Yücel Yılmaz şunları kaydetti:

“Yasaların belediyeye verdiği yetkileri, sınırlarını zorlayarak bir çözüm üreteceğiz. Ama başkanım zaten bu konuda 6-7 tane öneri sundu ve bununla ilgili mücadele veriyor. Biz bunu ben Balıkesir’i Güçlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesiyim, biz Balıkesirspor’a sahip çıkabileceğimiz, teminat kabul edilebilecek ve üst yapısı yapılabilecek, kira geliri olan yerlerle ilgili hepimizin ortak karar verdiği birkaç tane gayrimenkul edindirmemiz lazım. Bu gayrimenkullerin gelirleri de düzenli olarak burada çalışanlarımızın, yıl içerisindeki masrafların büyük kısmını karşılayabiliyor olması lazım ki sponsorların destekleri bir güç katsın. Ama iptidai şartlarda Balıkesirspor’umuzu Süper Lig’de,1’inci Lig’de başarılı bir şekilde sürekli güçlü, personelinin kaygısız, yöneticilerinin para peşinde koşmadığı, anlaşma yapmaya gittiği sponsorlardan da biz sizin reklamınızı yapabiliriz diye gitmesi lazım. Bizim paraya ihtiyacımız vardan ziyade bizim sizin reklamınızı yaptığımızda karşılığı budur pozisyonuna getirmemiz lazım. Bu çok zaman alabilecek bir şey mi? 53 yıllık koca çınar Balıkesirspor’a hızlı bir süreç içerisinde biz ivme kazandırabileceğimizi düşünüyoruz. Ben bunu sadece Balıkesirspor için değil, şu anda liglerde mücadele eden bütün ilçelerimizin takımları için de aynısını düşünüyorum. Yani Balıkesir bir bütün şehir, ama merkezimizde yıllardır bu bayraktarlığı yapan, en yakın olan ve en fazla pozitif geri dönüşü verecek olan bizim Balıkesirspor’umuz. Biz buna çözüm üretebilir miyiz diye sorduğumuzda çeşitli kanaat önderleriyle, eski başkanlarla bir araya geldiğimizde ortak paydada çok çözüm üretebileceğimiz konu var. Şehrimiz bu konuda hassas, herkesin bu konuda bizi destekleyeceğine inanıyoruz. Ben şunu söylüyorum; Balıkesirspor kısır siyaset çelişkilerinden uzak tutulması gereken, hepimizin ortak paydası. Bu ortak paydayı ne olur kimse incitmesin. İncittiği sürece onun döneminde, bunun döneminde olur. Balıkesirspor’a biz mevcut arkadaşlar varken, partimiz de belliyken çok pozitif desteklerde bulunduğumuzu camia biliyor. Bir yerel yönetici olarak biz her zaman arkasındayız, işadamı olarak Balıkesirspor’un arkasındayız. Biz Balıkesirspor’u herkesten daha çok ben seviyorum diyenlere karşıyız, hepimiz seviyoruz, hepimizin ortak paydası.”

Belediyenin imkanlarını kullanmamıza olanak yok

Maddi sorunlarla ilgili yaşanan sorunlar neticesinde gelebilecek cezalar konusunda da değerlendirmelerde bulunan Yücel Yılmaz şunları dile getirdi:

“Belediyenin kaynaklarıyla böyle bir şeyi ödeme altyapısı yok. Bizde Mustafa Bey’in nasıl rica ettiği gibi işadamlarına rica edeceğiz. Burada ben bunu hallederim diyen kesin bir işadamının vereceğini biliyor olması lazım. Biz bu konuda gerekli toplantıları yapıp, arkadaşlara gerekli taleplerimizi ileteceğiz. Ama başkanım her zaman söylüyor; çok öncelerden yapılmış gömleği yanlış ilikleme nedenlerinden dolayı şu andaki başkanımız transfer yasağı içerisinde. Süper Ligdeyken alınmış bir oyuncunun cezası, mahkemeleri, ertelemeleri bugünkü başkanımızın kucağında bulduğu sorun olarak ortaya geliyor. Biz bunların hepsini konsolide edip, oturup Balıkesirspor’un gerçek sorunlarıyla yüzleşip bundan sonra ne yapacağımıza bakacağımız bir süreç yaşayacağız. Şu anda bununla ilgili siyaseten söz vermek, Balıkesirspor’u yok saymak demektir. Hayatım boyunca insanlara yapamayacağım şeyleri vaat ederek hiçbir şey elde etmeye çalışmadım. Ama ben şunu söylüyorum; Balıkesirspor’u kurumsallaştıracağız, altyapısını bu şehirle çok ciddi güçlendireceğiz, bugünkü sorunlarla hep birlikte mücadele edeceğiz. Ama karşımıza gelen zorluklarla da yüzleşip gereğini yapa yapa gideceğiz. Bu konuda Allah nasip eder seçimi kazanırsak, zaten masaya oturup ivedi olarak yapabileceklerimizi, yapamayacaklarımızı masanın üzerine koyacağız. Çünkü gün geçmiyor ki sorunun farklı bir boyutuyla karşılaşmayalım. Başkanın da sonradan haberi oluyor. Sürpriz rakamlar çıkabiliyor. Çünkü bu konuda tam kurumsallaşma olmadığı için Süper Lig’den gelen o zamanki alınmış kararların, ötelemelerin bedelleri şimdi ödeniyor. Bu konuda tam bir kurumsallaşmayı sağlamak üzere başkanım çok çaba sarf ediyor. Balıkesirspor sahada çok iyi ama ekonomik olarak biz bunun üstesinden hep beraber şehir olarak geleceğiz. Ben bu kadar söyleyebilirim.”

Balıkesirspor’u Süper Lig’e kimin parasıyla çıkardın

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, rakibi İsmail Ok’un Balıkesirspor ile ilgili yaptığı açıklamalara da yanıt vererek şunları ifade etti:

“Hangi babayiğit ben öderim diyebilecek bu borçları. Bilmediğin borcu ödeyebilir misin sen? Şunu söylüyorum; Balıkesirspor’un kongre tarihi daha gelmedi. Balıkesirspor şu anda çok iyi gidiyor. Burada isim söyleyip, ben bununla çalışacağım demek ve Balıkesirspor’u ben destekleyeceğim, şuralara çıkartacağım dediğinde kimin parasıyla çıkarttıydın? Biz verdik o parayı. Ben işadamı olarak verdim, bir sürü arkadaşımla beraber. Şimdi sen o zaman başka bir partideydin. Kimin parasıyla çıkarttın? Kendin belediyeden para mı veriyorsun? Ne demek istiyorsun? Bunun altını çiziyorum; Ey Balıkesirsporlular; Balıkesirspor’u sevenler, hep altında belirli işadamları var. Hangi belediye başkanı kendi cebinden çıkardı para verdi. Senin yapacağını biz yapamayacak mıyız? Balıkesir’de senin kurduğun networkü, para isteyeceğin kişilerden biz isteyemiyor muyuz? Ne demek istiyorsun sen; şu anda zaten başarıyı yakalamaya çalışan, bir sürü zorlukla uğraşan bir yönetim var. Bu yönetimin nesi başarısız? Metin kardeşimiz Balıkesirspor camiasında sevilen, bilinen bir kardeşimiz. Ama sen neyi eksik görüyorsun şu anki yönetimin? Kimden para alacaksın söyle, kiminle ne ilişkin var gizli? Nasıl alacaksın? Bu şehirde Balıkesirspor’a kim neden para verecek? Sen ne biliyorsun, kimlere ne sözü verdin? Bunları sorarlar adama.

O kadar destek verdin de 2014’te neden başkan seçilemedin

Şimdi Balıkesirspor’a bir sürü işadamı destek oldu. O destek olmaların en büyük sebebi Süper Lig’e çıktığında atılan yanlış süreçler. Balıkesirspor sana destek olsaydı, 2014’de Süper Lig’e çıkarken niye belediye başkanı seçilemedin? Bunların hepsinin altına bakmak lazım. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben Balıkesirspor kongre üyelerine saygı duyuyorum. O gün, seçim günü geldiğinde kim istiyorsa aday olur veya destekleriyle birlikte grup olarak aday olurlar, seçim yapılır, biz de camia olarak hepimiz her türlü desteği yaparız. Ama şimdi zamanı mı seçim var diye burada bir yönetim varken. Ben onun için gelme ihtiyacı hissettim. Benim Balıkesirspor’a nasıl destek olduğumu kendisi de bilir. Tuna Bey de bilir. Biz odada konuştuğumuzu, yaptığımızı, verdiğimizi burada açıkça mı söyleyeceğiz? Ben burada net bir şekilde şunu söylüyorum; Balıkesirspor siyaset üstüdür. Bunu ne olur siyaset için incitmeyin. Zaten takım kendi halinde bir başarı yakalamaya çalışıyor. Kongreye daha çok var. Şimdi ne gerek var Balıkesir’de böyle ikinci bir gündem çıkarmaya? Yani seçime yaklaşıyorum diye şu arkadaşla çalışacağım diyorsun. Ama o günkü şartlar farklı, bugünkü şartlar farklı. Biraz işin içinde ol, Balıkesirspor’un nasıl bir günden geçtiğini bil, ondan sonra dikkatli cümleler kullan. Biz Balıkesirspor’umuza sahip çıkarız, çıkmak için her zaman elimizden geleni yaparız. Ben Balıkesirspor’un incinmesini veya sporcularımızın moralinin bozulmasını istemiyorum. Ama Türkiye’deki bütün takımların yaşadığından fazlasını Balıkesirspor yaşamıyor. Puanımız düşebilir; ama yine puanları düşen takımlar olacaktır. Biz yerimizi koruyacağız.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.