MÜFLİS TÜCCAR GİBİYİZ « 10Balikesir

27 Mayıs 2022 - 09:48

MÜFLİS TÜCCAR GİBİYİZ

MÜFLİS TÜCCAR GİBİYİZ
Son Güncelleme :

15 Mart 2019 - 16:49

Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci, kulübün içinde bulunduğu durumu iflas etmiş işadamına benzetti. Bahçeci, Milli Piyango İdaresi’nin izniyle eşya piyangosu çekilişi için gerekli olan teminat mektubunu hiçbir bankadan alamadıklarını söyleyerek, ekonomik durumdan dolayı kulüp için “Balıkesirspor bankalar nezdinde müflis iş adamı durumunda” ifadesini kullandı.

“Federasyon da bize 15 gün önce tebliğ etti. Kulüp avukatlarımız Nuno Coelho’nun avukatları ile görüştüler. Tekrar bir yapılanma talebinde bulunduk. Bayağı bir mesafe aldık. Kulübü zora sokmayacak bir ödeme planı yapacağız. Eğer bu parayı ödemezsek 2 dönem transfer yasağı ve 6 puan silme cezası gelecek. Ben 1 milyon Euro’nun altındaki bu rakamın ayarlanacağını düşünüyorum.” 

**********

Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci dün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı. Mustafa Bahçeci kulübün içinde bulunduğu ekonomik durumdan, Nuno Coelho’dan gelebilecek ceza hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeci Coelho ile yeniden bir anlaşma sağlamak için çalıştıklarını belirterek, ekonomik durumdan kurtulmak için de eşya piyangosu çekilişi için karar aldıklarını belirtti.

7 MAYISTAN BERİ NELER ÇEKTİĞİMİ BİR BEN BİLİRİM

Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci, FIFA tarafından yabancı bir futbolcunun transfer alacağından dolayı tebliğ edilen ve 2 ay süre verilen transfer yasağı ve puan silme cezası ile ilgili konuştu. Bahçeci, göreve başladıkları 7 Mayıs tarihinden bu yana bazı sıkıntılar yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bunların bazılarını kamuoyu ile paylaştık. Zaman zaman bizden önceki yönetimler döneminde oluşan sıkıntıları da basınla paylaşırken opsiyonla paylaştık. Çünkü karamsar bir tablo çizmek istememiştik. Nasıl bir Balıkesirspor istediğimizi paylaşmıştık. Sıkıntıları paylaşmanın kulüplere getirisi olduğunu düşünmüyorum. Bunun çok yararını görmedim. Devraldığımız kulüp, transfer yasağı olan bir kulüptü. Allah kimseye transfer yasağı olan bir kulübü devralmayı nasip etmesin. 7 Mayıs tarihinden bu yana yaşadıklarımı bir ben bilirim bir de Allah bilir. Geceleyin çamaşırımı terden 2 defa değiştirdiğim bir dönem olmadı. Son 3-4 aylık süreçte gece 2 defa çamaşırlarımı değiştiriyorum. Sebep şu; ben Balıkesirspor Başkanıyım. Bu durumlara getirilmemeliyim. Ben Balıkesir’in en değerli markasının başkanıyım. Balıkesirspor, Balıkesir’in spor kulübü. Balıkesirspor’un başkanı olarak bu duruma getirilmemem gerekirdi. Bunu hak etmiyoruz. Ben hiçbir zaman Balıkesirspor’un kahramanı olmak istemedim. Futbolcular Balıkesirspor’un kahramanları.

YA ANLAŞACAĞIZ YA ANLAŞACAĞIZ

45 günümüz var. Nuno Coelho’nun avukatı ile anlaşacağız. Nuno Coelho’nun avukatı ile görüşmelere başlandı. 15 gün önce bize federasyondan bizim Süper Lig döneminde Portekizli bir futbolcuyla olan borcumuzdan dolayı yazı geldi. Nuno Andre Coelho ile 2017 yılında bir ödeme planı yapılmış. 10 taksitin 3’ü ödeniyor, kalanı ödenemiyor. Kalan alacaklarla ilgili dava açıyorlar ve kazanıyorlar. Federasyon da bize 15 gün önce tebliğ etti. Kulüp avukatlarımız futbolcunun avukatları ile görüştüler. Tekrar bir yapılanma talebinde bulunduk. Bayağı bir mesafe aldık. Kulübü zora sokmayacak bir ödeme planı yapacağız. Eğer bu parayı ödemezsek 2 dönem transfer yasağı ve 6 puan silme cezası gelecek. Ben 1 milyon Euro’nun altındaki bu rakamın ayarlanacağını düşünüyorum.”

TESİS YAPIMI İÇİN İSTEDİĞİMİZ ARAZİYE BAŞKALARI DA TALİP OLDU
Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci düzenlediği basın toplantısında büyük hayali olarak nitelendirdiği tesis çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda da bulunarak şunları kaydetti:

“Hazineye ait Ayşebacı sınırları içerisinde TOKİ’ye ait bin 500 dönümlük bir mera alanı vardı. Bu alanın 200 dönümüne talip olduk. Orayla ilgili proje geliştirdik. Meclisten geçti. Tarım Müdürlüğü Mera Komisyonu toplanıyor, oraya belli bir ot parası yatıyor, Balıkesirspor’a tahsis edilecek. Süreç bu. Sonra bir yazı geliyor. Yazıda diyor ki; ‘Sizin talip olduğunuz alana daha önce Gençlik Spor İl Müdürlüğü talip olmuş. 2 yıl önce talip olmuşlar ve 63 dönümlük bir talepleri var. 2 yıl beklemiş nedense. Mera Komisyonunda evraklar 2 yıl beklemez. Bize cevap geldi. Bunu gündeme getirdiler. Bunu anlamış değilim. 63 dönümle 200 dönüm çakışıyor dediler. Krokilere baktık 3 dönüm alan çakışıyor. Ben de 63 dönümü verin 197 dönüm bize kalsın dedim. Helal olsun dedim. Cevap geldi tekrar. Önce tahsisi yapalım onlara, sonra size verelim dediler. Yani ölme eşeğim ölme. Mustafa Bahçeci olarak ben hakkımı ararım ama Kulüp Başkanı olarak temsil ettiğim bir camia var. Ben şöyle düşünürdüm. Bir Balıkesirspor Kulüp Başkanının kulüp menfaatleri konusunda ters düşmeyen bir hususta kulüp başkanının bir talebi olduğunda direnç olabileceğini düşünmezdim. Maalesef bunun aksi olduğunu üzülerek gördüm. Bu hayallerimin gerçekleşememesi noktasında çok üzgünüm. Bu sorunun çözüleceğini ümit ediyorum.”

“BALIKESİRSPOR BANKALAR NEZDİNDE MÜFLİS İŞ ADAMI KONUMUNDA”
Başkan Bahçeci, kulübe maddi gelir getirmek için eşya pyingosu düzenleme kararı almalarının ardından bankalardan teminat mektubu almak istediklerinde kabul etmediklerini belirterek şunları ifade etti:

“Eşya piyangosu düzenlemek için 1 ay önce karar aldık. 30 bin adet bilet basacağız dedik. Gerekli onayları aldık, Milli Piyango’ya belgeleri gönderdik. Ödüllerin yüzde 10 fazlası kadar teminat mektubu istediler. Balıkesir’de önemli bir devlet bankasıyla görüştük. Bankanın bölge müdürü bana geri dönüş yaptı ve dedi ki ‘Balıkesirspor’un tüm bankalara borcu var ve hesapları hacizli. Daha önce kullandığı çeklerin arkası yazılmış.’ Bir şirket düşünün ve bu şirketin çekinin arkası yazılmış ve bir şirketin çekinin yazılması onun işi bitti demektir. Bankalar nezdinde, tüccarlar nezdinde itibarı sıfırdır, ayakta duramaz. Balıkesirspor şu anda bankalar nezdinde itibarsız bir iş adamı konumunda. Çok üzgünüm. Ama maalesef durum bu. Balıkesirspor müflis bir iş adamı konumunda. Ne senin adına ne de Balıkesirspor adına teminat mektubu veremeyiz dediler. Hiçbir Balıkesirspor Kulüp Başkanının kulübü zarara sokacağını düşünmek istemem.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.