AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ ŞAHİN’DEN SERKAN SARI’YA ÇOK SERT KARŞILIK « 10Balikesir

23 Temmuz 2024 - 14:50

AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ ŞAHİN’DEN SERKAN SARI’YA ÇOK SERT KARŞILIK

AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ ŞAHİN’DEN SERKAN SARI’YA ÇOK SERT KARŞILIK
Son Güncelleme :

11 Ekim 2019 - 13:23

CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Yücel Yılmaz’la ilgili açıklamalarına cevap, AK Parti Büyükşehir Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’den geldi. İşte Şahin’in Sarı’ya cevabı…

 

YALANI TEKRARLAYARAK İNANDIRCI OLUNMAZ

“CHP İl Başkanı Serkan Sarı yaptığı açıklamada Genel Başkanının yaptığı gibi bozuk plak misali aynı şeyleri tekrarlamış… Zannediyor ki bir yalanı tekrar ettikçe doğru hale gelir… CHP Genel Başkanı da İl Başkanı Serkan Sarı da doğrusunu bildikleri halde yalana inanmış rolü yaparak etraflarındaki sınırlı sayıdaki kişilerde bilgi kirliliği yaparak onlara algı operasyonu yapmaktan öteye gidememektedirler. Böyle bir siyaset tarzı hem ülkemize, milletimize hem de ilimize ve hemşerilerimize yapılmış büyük bir haksızlıktır.

 

CHP’NİN SİYASET TARZI İLKEMİZ VE BALIKESİR İÇİN BÜYÜK TALİHSİZLİK

Bu durum Siyaset, proje ve hizmet üretmemenin ibretlik bir durumu hem ülkemiz hem de şehrimiz için kayıptır… Keşke aklı selim bir biçimde polemik ve sloganlarla vakit geçireceklerine ülkemiz ve şehrimiz için hizmete vesile olacak proje ve fikir ortaya koyabilseler…

 

CHP BELEDİYECİLİĞİ İFLAS ETMİŞTİR

Yıllardır kendi yönetimlerindeki Erdek Belediyesi gibi bütçesinin 5 katı borcu, işçi ve memuruna 20 aylık maaş borcu oluşmuş bütün hesap ve gayrimenkulleri haczedilmişken, son bir ayda zeytinlik, arsa, tarla vasfındaki 15 gayri menkulünü satmış Edremit Belediyesi, geçtiğimiz hafta Meclisinde 6 gayri menkulü için satış kararı alan Burhaniye Belediyesi Büyükşehir Belediyesi üzerinden iflas eden CHP Belediyeciliğini örtbas etmek için asılsız tamamen iftira niteliğine bürünmüş bir kampanya yürütmek, şehrimize hizmeti engelleme ve bu yolla siyasi rant devşirme gayretinden başka bir şey değildir.

 

BÜYÜKŞEHİR SON 6 AYDA ŞEHİR MERKEZİNDE  5 MİLYON 305 BİN TL DEĞERİNDE GAYRİ MENKUL SATIN ALDI

Büyükşehir Belediye Meclisi  31.Mart.2019 tarihinden bu güne 6 ay içinde sadece iki adet gayri menkulün satışı için Başkan ve Encümen’e yetki verdi.. Bu mutlaka satılacak anlamı da taşımaz. İdare o gayri menkullerin ekonomik değeri, piyasa koşulları, hizmet konularında ihtiyaç hissederse ihale ile satabilir. Bu bir yıl, üç yıl, on yıl sonra olabileceği gibi idare bu yetkisini hiç kullanmayabilir. Bu arada Büyükşehir Belediyesi bu 6 aylık süre içinde şehir merkezinde 5 milyon 305 bin TL değerinde gayri menkul  satın aldı.40 milyon civarında değerinde gayri menkulleri satın almak üzere de yasal prosedür devam ediyor.. Büyükşehir Belediyesi  satmadığı gibi sürekli satın alım işlemleri yapıyor.. CHP İl Başkanı Serkan Sarı bu satın aldıklarımızı niçin sormuyor, sorgulamıyor bildiği halde gizliyor… Çünkü 5 yıl Karesi ilçesi ve Büyükşehir Meclis üyesi olmasına rağmen Belediyecilikten, Belediye iş ve işlemlerini öğrenemediği, anlamadığı için…

 

CHP LUNAPARK ALANI İMAR DURUMUNU BİLEREK ÇARPITMAKTADIR

Ağustos Meclisinde Başkan ve Encümen’e satış yetkisi verilen Lunapark Alanı hakkında CHP İl Başkanı ve  CHP’li Meclis üyeleri bilgi kirliliği oluşturmaktadır. CHP İl Başkanı Serkan Sarı ilk açıklamasında Lunapark alanının “Şehir Meydanı” olarak ayırıldığını satılmaması gerektiğini söyledikten sonra son açıklamasında bu sefer bu alanın “Kültür Sosyal Tesis Alanı” olduğunu ifade etmiş.. Her ikisi de doğru değildir..Öncelikle belirtelim ki Merkezdeki Altıeylül-Karesi 5.000lik ve 1.000lik İmar Planları Serkan Sarı’nın Karesi İmar Komisyonu üyesi ve Büyükşehir Meclis üyesi olduğu dönemde 2017 yılında Karesi-Altıeylül ve Büyükşehir Meclis’lerinde görüşülerek kabul edilmiş ve kesinleşmiştir. Buna göre İmar Planında Lunapark arsası “Ticaret+Turiz Alanı”dır… Bu nedenle söz konusu yerin İmar Planındaki vasıfta şehir ekonomisi ve kullanımını sağlamak Belediyemizin görevidir. Bu arsamız Belediyemiz tarafından imar planına göre örneğin Otel yapılabileceği gibi satılarak satın kişi veya kişiler tarafından yapılabilir. Belediyemiz Otel yapıp işletmek yerine bu işi profesyonelce yapacak bir yatırımcıya satmayı daha doğru değerlendirmiştir.. Şehir Merkezinde şehre yakışan nitelikte 5 yıldızlı bir Otel yoktur. Bu ihtiyaç yıllardır konuşulmaktadır. Bu amaçla istihdam ve ekonomik getirisi de göz alınarak alınarak bu karar verilmişken CHP’nin “şehir merkezinde 5 yıldızlı oteli engelleme” çabası şehrin önünü tıkama, hizmeti, istihdamı engelleme çabasının bir ürünüdür.

 

SERKAN SARI 5 YILDIR MECLİS ÜYESİ OLARAK KARESİ VE BÜYÜKŞEHİR’İN HER İŞLEMİNİN İÇİNDEKİ BİR ŞAHISTIR

CHP İL Başkanı Serkan Sarı 2014-2019 yılları arasında Karesi Meclis üyesi, CHP Grup Başkanı, Karesi İmar Komisyonu üyesi olarak Büyükşehir Başkanımız Yücel Yılmaz ile birlikte çalışmış bir kişidir…Keza bu 5 yıllık süre boyunca Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, Büyükşehir Denetim Komisyonu ve Tarife Komisyonu üyeliği, CHP Grup Başkanlığı yapmıştır…Bu görevleri sebebiyle Karesi ve Büyükşehir Belediyesinin bütün kararlarını, bütün harcamalarını, bütün icraatlarını bütün İmar Planlarını bütün ayrıntısıyla bilmektedir..

 

BELEDİYELERİN BÜTÜN MALİ HESAPLARI, MAL, ARAÇ LİSTELERİ HER  MECLİS ÜYESİNE HER YIL KİTAPÇIK OLARAK VERİLMEKTEDİR

Belediyelerde her yıl  Belediye Meclisi üyelerinden oluşan Denetim Komisyonu o Belediyenin bütün harcamalarının, Banka hesaplarının, ihale dosyalarının incelemekte  ve Nisan ayı toplantısında Raporunu Meclise sunmaktadır…Yıl içerisinde her Belediyede Sayıştay denetçileri inceleme yapmakta ve raporları Meclis üyelerine verilmektedir….Her Belediye’de her yıl Nisan ayında bir önceki yılın Kesin Hesabı görüşülmektedir…Her Belediye’de her yıl yine Nisan ayında Faaliyet Raporu görüşülmektedir….Her ilçe Belediyelerinde Ekim, Büyükşehir Belediyesinde Kasım ayında Bütçe görüşmeleri ve Stratejik Plan görüşülmektedir…Bu raporlar Bütün Meclis üyelerine dağıtılmaktadır…Bütün bu Raporların içeriğinde o Belediyenin her bir harcaması, geliri, kime, nereye ne iş için harcandığı, araç sayısı, personel sayısı, şirketlerinin yönetimlerinde kimlerin olduğu, ödenen bedeller, yaptıkları iş, Belediye ve Şirketlerin Bilançoları bulunmaktadır…

 

OKUMUYORLAR VEYA OKUDUKLARINI ANLAMIYORLAR

Bu raporlar Serkan Sarı’ya ve bütün Meclis üyelerine verilmesine rağmen zahmet edip okumayan ya da okuduğunu anlamayan kişiler maalesef garip ve gülünç iddialarda bulunmayı siyasi maharet zannetmektedir.. ”Belediyenin mali hareketlerini bizden gizliyorlar” diyen bir Meclis üyesi kendilerine verilen raporları ya okumamakta ya da okuduğunu anlamamakta doğru söylememektedir..

 

SORU ÖNERGELERİNİN CEVAPLARI SOSYAL AĞLARDA VE GAZETELERDE HALEN YAYINLANMAKTADIR

CHP İl Başkanı Serkan Sarı Eylül ayı Birleşiminde Büyükşehir Meclisi’nin Misafir bölümünde oturmasına ve verilen önergelere tek tek rakamlarıyla cevap verilmesine, bu konuşmamız bazı gazeteciler tarafından canlı yayınlanmasına ve konuşma kaydı tarafımdan ertesi gün Youtube’da yayınlanmasına rağmen bu gün hala hiç yüzü bile kızarmadan “Cevap vermiyorlar” diyebiliyorsa Kongre sürecindeki partisinde koltuk korumak için içine düştüğü vahim durumu bütün hemşerilerimize bizzat kendisi göstermiştir.

Yalan ve dedikoduları önergeye dönüştürerek gündem yapma ve hemşerilerimizim oluşturdukları bilgi kirliliği ile aldatma çabaları Meclis kürsüsünden belgeleriyle açıklanınca anlattığımızda tezgahladıkları oyun açığa çıktı, maske düştü gerçek açığa çıktı.. Meclis toplantısını bu yüzden terk ettiler, gerçekleri öğrenmeye bile tahammül edemediler. Ancak Meclisteki cevapları orada bulunan gazeteciler canlı olarak yayınladılar, haber yaptılar, haber ve yayınlar halen sayfalarında duruyor. Bizzat ben de Meclisteki cevap konuşmasının video kaydını Youtobe, facebook, twetter gibi sosyal ağlarda yayınladım, halen duruyor. Buna rağmen cevap alamıyoruz diye yalan uydurmak her şeyden önce normal bir insana yakışmamaktadır.

 

İHALELER, ENCÜMEN, KOMİSYON VE MECLİS TOPLANTILARI ALENİDİR DİLEYEN İZLEYEBİLİR

Belediyemizin yaptığı ihaleler Belediyemizin web sitesinden ve “ekap” denilen Kamu İhale Kurumu’nun sitesinde ilan edilmekte ve kayıtları halen durmaktadır. Dileyen herkes bakıp öğrenebilir..

Satış, Kiralama ihaleleri yine aynı şekilde ilan edilmekte ve Encümen tarafından yapılmaktadır. Her kes katılabilir, izleyebilir.

Encümen, Komisyon ve Meclis Toplantıları alenidir, her isteyen hemşerimiz katılabilir. Kararlar Belediyemizin web sitesinde yayınlanmaktadır. Hatta dileyen herkes kararların bir suretini alabilir.

Bu aleniyet yasal zorunluluktur. Hal böyleyken zahmet edip vakit ayırıp toplantı ve ihaleleri takip etmeyen gazeteci,  siyasetçi ve Meclis üyelerin bazıları “kapalı kapılar ardında işlemler yapılıyor” diyorsa bu açıkça bilgisizlik, kendi tembelliğini örtbas etme, iş bilmezlik ve hemşerilerimize saygısızlıktır.

 

CHP HİZMETE ENGEL OLMAYI SİYASET ZANNETMEKTEDİR

Serkan Sarı gerek Meclis üyeliği boyunca gerekse İl Başkanlığı sırasında maalesef Balıkesir adına hiçbir hizmet cümlesi bile kuramamış sadece polemiklerle ve “her şeye hayır, istemezük” zihniyetiyle hizmete engel olmaya çabalamıştır.

 

BALIKESİR 2014 VE 2019 DA AK PARTİ’YE BELEDİYEYİ YÖNETME GÖREVİ VERMİŞTİR

Balıkesirli hemşerilerimiz 2014 ve 2019 yıllarında iki defa sandığa gitmiş ve hem Karesi’yi hem de Büyükşehir’i Ak Parti ve Yücel Yılmaz’ın yönetmesine karar vermiştir… Yücel Yılmaz 5 yıllık Karesi Belediyesi performansının ülkemizdeki Belediyeler arasında ilk sıralarda olması sebebiyle Büyükşehir Belediyesini yönetmesi için seçilmiş ve Türkiye’nin en genç Büyükşehir Belediye Başkanıdır… Yücel başkanımız Serkan Sarı ile 5 yıl boyunca Karesi Belediyesinde birlikte çalışmışlardır. Yücel Başkanın parti ayırımı gözetmediği, her görüşü dinleyip istifade ettiği, bütün icraatlarında şeffaflık, liyakat ve ekip çalışmasına ne kadar önem verdiğini en iyi bilen kişi Serkan Sarı’dır. Bu gün kongre süreci yaşamanın stresi, parti içinde destek ve ilgisini kaybetmenin çaresizliği ile bildiklerini unutan ve inkar eden bir psikoloji içine girmesi İl Başkanlığı koltuğunu koruma kaygısının bir sonudur. Ancak siyasi tarih bu yola başvuranların başarılı olamadığını göstermektedir.

 

SERKAN SARI AHMET AKIN’IN ADAYLIĞININ İPTALİ SEBEBİYLE GENEL MERKEZİ İSTİFA İLE TEHDİT ETMİŞ SONRA TIPIŞ TIPIŞ İYİ PARTİ ADAYINA ÇALIŞTI

Serkan Sarı CHP’nin 2019 Büyükşehir adayı olarak önce Ahmet Akın’ın açıklanmasından sonra adaylığının geri çekildiği gün Parti binasında “Genel Merkez bu kararından vazgeçmezse hepimiz istifa edeceğiz” diye söz vermiş ve o gece Genel Merkezine efelenmiş, ardından tıpış tıpış İyi Parti adayı için çalışmış ve yeniden İl Başkanı olmak için adaylığını açıklamış bir siyasi figürdür…Sözünün güvenilirliği, Genel Merkezine karşı edep ve siyaset bilgisi  test edilmiş ve testi kaybetmiş bir siyasetçidir.

 

CHP VE SERKAN SARI ÇARESİZLİK İÇİNDE

Şimdi üretken, şehre faydalı ve etkili  muhalefet yapamadıkları için panik halinde doğrusunu bildikleri konularda gerçekdışı beyanları tekrarlayarak mezarlıkta ıslık çalan çaresiz bir siyasetçi kimliğine bürünmüşlerdir…

 

HDP İLE KOLKOLA GİRENLERİN, SURİYE OPERASYONU YAPILDIĞI BU GÜNLERDE ABD-İSRAİL-HDP GİBİ KONUŞANLARIN SÖZDE “TC” HASSASİYETİ SUÇLULUK TELAŞIDIR

31Mart seçim kampanyası sırasında Edremit CHP adayı mikrofonu açık unutunca yanındakilerle konuşmada “Oylar Kürdistana” denilince gülüşenler, Edremit’te Cuma Salası okununca müezzin ile Erdek adayı Fatiha ile alay edilince sessiz kalanlar, TBMM’de operasyon yapan Mehmetçik’i protesto yapmak için “savaşa Hayır” pankartı açan Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ile canciğer kuzu sarması olan  ve bunlar hakkında cümle bile kuramayan CHP İl Başkanı Serkan Sarı bu kirli ittifak her açığa çıktığında gündemi değiştirmek, kendilerini sözde vatansever ve devletçi gösterebilmek için hep aynı numaraya başvurmakta “TC” hassasiyetini gündeme getirmektedirler… HDP ile arasına mesafe koyamayanların, FETÖ sözcülüğüne soyunanların, PKK’nın yan kuruluşu şu anda Ordumuzun Suriye’de temizlemeye çalıştığı, çatışmalara girdiği PYD’ye  “terörö örgütü” diyemeyip onlar bize saldırmaz ifadeleri kullananların, CHP milletvekillerinin PKK Cenazelerinde, taziye ziyaretlerinde boy göstermesine, PKK’ya yardım ettiği için görevden alınan Belediye Başkanlarıyla kolkola halay çeken CHP’lilere tek edemeyenlerin “TC”, “Bayrak”, “vatan” hassasiyeti kocaman bir palavradır.. Milletimizin ortak değerlerinin bu şekilde istismar çabası ve ortak değerlerimiz üzerinden milleti bölme ayrıştırma hedeflerinde CHP’nin başarılı olması mümkün değildir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.