SERKAN SARI: HEP BİRLİKTE ZAFERE KOŞUYORUZ « 10Balikesir

3 Ekim 2023 - 00:12

SERKAN SARI: HEP BİRLİKTE ZAFERE KOŞUYORUZ

SERKAN SARI: HEP BİRLİKTE ZAFERE KOŞUYORUZ
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2018 - 15:43

24 Haziran’da yapılacak 27’nci Dönem Milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili adayı gösterilen 9 isim dün kamuoyunun karşısına çıktı. CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonla CHP’li milletvekili adayları kendilerini kamuoyuna tanıttı.

Karesi AVM’deki toplantı salonunda gerçekleştirilen milletvekili tanıtım törenine çok sayıda partili katıldı. Tanıtım töreninin ardından adaylar esnaflara hayırlı işler diyerek çarşı merkezine kadar geldi. Coşkulu bir kalabalıkla yürüyüş yapan CHP’lilere vatandaşların desteği de büyük oldu.

BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAK İÇİN

ÇALIŞMAYA HAZIR MIYIZ?

Aday tanıtım toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Serkan Sarı birlik ve beraberlik mesajları verdi. Balıkesir’de birinci parti çıkmak için mücadele edeceklerini belirten Sarı şunları kaydetti:

“İktidar mücadelemizde bu onurlu yürüyüşümüzde, bu gücümüzü sokaklarda, meydanlarda, Balıkesir’in her bir köşesinde birlikte hissettireceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Çalışa, çalışa kazanacağız. Hazır mıyız?

BU MÜCADELEYİ KAZANACAĞIZ

Önümüzde ülkemizin geleceği için çok önemli bir aylık bir süre var. Bu 30 günlük süre içinde birlikte omuz omuza, hiç dinlenmemek üzere, yola çıktığımız bu mücadelede bütün partililerimize, bu ülkenin gidişinden rahatsız olan haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı, her türlü baskıya rağmen dur diyen ve bu mücadelede ben de varım diyen sizler; bugün birliğimizle, beraberliğimizle bu mücadeleyi kazanacağız. Çocuklarımızın, torunlarımızın ve ülkemizin geleceği için bu mücadeleyi kazanmak zorundayız ve görüyorum ki bunu sağlayacak coşku, heyecan bu salonda sizler sayesinde vardır.

TOPLUMSAL BARIŞI GETİRECEĞİZ

Bugün ülkemizin sorunlarını hepimiz biliyoruz. Bu konuda, hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Ekonomi ortada; bugün doların geldiği nokta ülkenin ekonomisinin çöküşünü birlikte şahit oluyoruz ve buna dur demek zorundayız. Bunu yapabilecek tek bir siyasi parti vardır o da Cumhuriyet Halk Partisi ve sizlersiniz. Eğitimdeki yıkımı, yozlaşmayı hep birlikte görüyoruz ve bunu durduracağız. Demokrasi adına ülkemiz hiç bu kadar kötü dönem yaşamadı. Bunu, bu yıkımı yine sizler durduracaksınız. Dış politika ülkemizde yaşanan, sınırlarımızdaki komşularımızla, Avrupa ülkeleriyle, Amerika’yla, Rusya’yla, Ortadoğu’yla yaşadığımız sıkıntının çözümü yine biz Cumhuriyet Halk Partililere emanettir. En önemli sıkıntı sıkıntımız toplumsal barışımız. Bugün ülkemizde artık toplumu birbirine düşman ettiler. Hepimizi birbirimizden uzaklaştırdılar. Köylere gittiğimizde kahveler ayrı, tek kahve olan yerlerde masalar ayrı. Biz tekrar toplumsal birliğimizi, ulusal barışımızı, beraberliğimizi birlikte sağlayacağız ve bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin sevgisi ve umuduyla olacak. Kin ve nefret diline karşı bizlerin sevgi dili kazanacak. Sevgiyle kazanacağız. Umudu örgütlemeye çıktığımız bu yolda hep birlikte zafere koşmaya hazır mıyız?

LİSTEDE BÖLGESEL

DENGELER GÖZETİLDİ

Balıkesir’imizi temsil edecek dokuz adayımızı geçtiğimiz günlerde belirledik. Bu adaylarımız şehrimizin dört bir köşesini temsil eden, bölgesel dağılımlar göz önünde bulundurularak, liyakat göz önünde bulundurularak, kadınlarımıza ve gençlerimize listemizde temsiliyet sağlayarak, bir önceki ön seçim sonuçlarını dikkate alarak, ilçe başkanlıklarımızdan aldığımız görüşleri içine katarak, sivil toplum kuruluşlarının katkısını alarak, muhtarlarımızın görüşlerini alarak, basın kuruluşlarıyla, halkımızın beklenti ve görüşlerini de katarak şehrimizi temsil edecek en iyi liste oluşması konusunda mücadele ettik. Bunu da sağlayabildiğimiz kadarıyla, yapabildiğimiz kadarıyla adaylarımızla karşınıza çıkacağız. Aday belirleme sürecinde zorlu ve önemli bir dönemi atlattık ve artık çalışma, emek vermek zamanı.

25 HAZİRAN SABAHI

CHP İKTİDARINA HAZIR OLUN

Seçim bildirgemiz 26 Mayıs’ta hazırlanıyor. 26 Mayıs sabahı biz hep birlikte adaylarımızla birlikte Ankara’da olacağız ve seçim bildirgemizi birlikte öğreneceğiz. Bundan sonra bizlere düşen görev; bütün partililerimiz, kapı kapı, ev ev, gezerek bizim seçim bildirgemizi vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. Bunun için görev almaya burada bulunan herkes hazır mı? Bu mücadeleyi vermeye hazır mısınız? Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmaya hazır mıyız? O zaman size güzel bir haberim var. 25 Haziran sabahı Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına da uyanmaya hazır olun. Bunu birlikte başaracağız. Ama bunun için bütün arkadaşlarımız, bütün partililerimiz, bütün vatandaşlarımız sandığa dört tane vatandaşımızı bizlere oy vermek üzere götürecekler. Bu bir aylık dönemi bütün partililerimiz bunu sağlamak üzere çalışarak geçirecek ve bunu sandıkların başında güvenliğimizi sağlama konusunda bütün arkadaşlarımızı ilçe başkanlıklarına destek olmaya ve bu mücadelede var olmaya davet ediyorum.

BU İKTİDARA HEP BİRLİKTE

TAMAM DİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri kadrosuyla sizlerin karşısına çıkacağız ve artık iktidara omuz omuza mücadele ederek kavuşacağız. Sıkıldık artık bunca yıl yaşananlardan. Sıkıldık artık yalandan, talandan, yolsuzluklardan. Ülkemizin dört bir yanının satılmasından ve hep birlikte bu iktidara Tamam diyoruz. İktidar mücadelesinde omuz omuza çalışmaya başlamaya hazırız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.