İMO’DA BAŞKAN BÜYÜKERDOĞMUŞ OLDU « 10Balikesir

18 Temmuz 2024 - 18:13

İMO’DA BAŞKAN BÜYÜKERDOĞMUŞ OLDU

İMO’DA BAŞKAN BÜYÜKERDOĞMUŞ OLDU
Son Güncelleme :

13 Şubat 2022 - 17:01

437 defa

İnşaat Mühendisleri Odası Balıkesir Şubesi’nin 16. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Gürkan Özcan oda başkanlığını Zeki Büyükerdoğmuş ve ekibine bıraktı.

 

İnşaat Mühendisleri Odası Balıkesir Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu iki gün sürdü. İlk gün genel kurulunu gerçekleştiren İnşaat Mühendisleri Odası ikinci gün ise seçimlerini gerçekleştirdi. İMO Balıkesir Şube Başkanlığına Zeki Büyükardoğmuş seçildi.

 

BÜYÜKERDOĞMUŞ BAŞKANLIĞA GETİRİLDİ

İMO’nun genel kurulu divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığını Nuri Özateş’in, Başkan Yardımcılıklarını Hikmet Cesur ve Nedim Tuna’nın, Katip Üyelikleri de Gülümser Hızal ile Uğur Güneri’nin yaptığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Gürkan Özcan’ın açılış konuşmasını yaptığı genel kurulda daha sonra başta Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı olmak üzere oda üyelerinin konuşmaları yer aldı. Konuşmaların ardından Gürkan Özcan yönetiminin aklandığı genel kurul dilek ve temennilerle sona erdi. Ertesi günü yapılan seçimlerde İnşaat Mühendisleri Odası Balıkesir Şube Başkanlığı’na Zeki Büyükerdoğmuş seçildi.

 

“MESLEĞİMİZ DİBE VURDU”

İMO Başkanı Gürkan Özcan genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada mesleki sorunlara dikkat çekti. Özcan şunları söyledi:

“Meslek hayatımızın ve mesleki kazanımlarımızın, mesleki özlük haklarımızın gerek içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar gerekse koronavirüs salgınının etkisiyle dibe vurduğu bir dönemde genel kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Uzun zamandır bilinçli bir şekilde yapılan yönetmelik değişiklikleri, genelge ve uygulamalarla yetkileri kısıtlanmış olan Odamız, Balıkesir şubemizde 2 bin, yurt genelinde 160 bine yakın üye sayısı ile 6235 Sayılı Kanunla kurulmuş, kamu kurumu niteliğinde olma sorumluluğu ve bilinciyle ülkemize ve üyelerimize hizmet edebilme çabası içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

İnşaat mühendisliğinin evrensel ilkeleri çerçevesinde önceliğimiz toplum yararına olmak üzere, meslek onuruna sahip çıkmak, sürdürülebilir bir geleceği inşa etmek başlıca hedefimizdir. Bu hedefimizi de ancak güçlü bir meslek örgütü olarak hayata geçirebileceğimizin bilincindeyiz. Bu nedenle mesleki dayanışmamızı en üst seviyede tutabilmek ve bu dayanışmayı, çağdaş, bilimsel, demokratik bir anlayışla barışın ve adil bir hukukun hüküm sürdüğü bir ortamda gerçekleştirebilmek için bu güne kadar mücadele ettik, bu günden sonra da aynı kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.