VALİ’DEN GAZETECİLERE: BERABER GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ « 10Balikesir

24 Temmuz 2024 - 22:38

VALİ’DEN GAZETECİLERE: BERABER GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

VALİ’DEN GAZETECİLERE: BERABER GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ
Son Güncelleme :

27 Haziran 2020 - 11:21

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri Balıkesir Valisi Hasan Şıldak‘ı  ziyaret etti, ilimizdeki görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

EN ESKİ MESLEK KURULUŞU

Ziyarette, Gazeteciler Cemiyeti‘nin tarihçesine ve çalışmalarına ilişkin bilgi veren başkan Ramazan Demir, 1961 yılında Balıkesir, Bandırma ve Edremit’teki gazetecilerin bir araya gelerek kurduğu BGC’nin, Türkiye’nin en eski ve köklü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını ifade etti.

 

GAZETECİLİK SORUMLULUK GEREKTİRİR

Yerel basının önemine vurgu yapan BGC Başkanı ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir, “Sansasyonel haber yapacağım diye kişi ve kurumları hedef alanlara, gazetecilik mesleğini tehdit, şantaj ve çıkar amaçlı kullananlara taviz verilmesin istiyoruz. Yerel yönetimler, iş insanları ve siyasetçileri  iyiyle kötünün, güzelle çirkinin ayırt edilmesi noktasında dik duruş sergilemeye çağırıyoruz” dedi.

Demir, sektörde yaşanan sıkıntıların ise  “meslek yasası olmamasından” kaynaklandığını bir kez daha gündeme taşıdı.

 

KUVA-Yİ MİLLİYE BASINI

Balıkesir’in köklü ve zengin basın yapısı bulunduğuna dikkat çeken BGC Başkanı Demir, işgal döneminde Hasan Basri Çantay, Mustafa Necati, Hüseyin Vasıf ve Mehmet Esat Çınar kardeşlerin Balıkesir’de yayımladığı, Ses ve İzmir’e Doğru gazeteleriyle kurtuluşa giden yolda üstlendikleri misyonu hatırlattı. Kuva-yi Milliye Basınının kahramanlarının anısını Basın Müzesi ile yaşattıklarını söyledi.

 

VALİ ŞILDAK: BERABER GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

BGC heyetini kabulde konuşan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da, gazetecilikte doğru ve tarafsız haberciliğin önemine değindi.

Basın mensuplarının doğru bilgiye kaynağından ulaşması için gereken kolaylığın sağlanacağını belirten Vali Şıldak, “Kamuoyunu hızlı ve doğru bilgilendirme konusunda basınımızla işbirliği içinde çalışacağız” dedi.

Vali Hasan Şıldak, “Ortak gayemiz kentin gelişmesi, refahıdır. Ben yerine biz kültürünü yaygınlaştırarak Balıkesir için inşallah önümüzdeki dönemde çok iyi çalışmalar yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Eksikliklerimizi tamamlama ve iyiye ulaşma noktasında bizim adımıza duyan, gören gözler olarak gördüğümüz yerel basınımızla beraber güzel işler başaracağımıza inanıyorum.” ifadesini kullandı.

İlimizin çeşitli konularının da ele alındığı ziyarette “Yöneticilikte artık ben yaptım oldu devri bitti” görüşünü paylaşan Vali Şıldak, kent paydaşlarıyla istişareye vereceği önemin ve vatandaşa güzel yüzlü hizmetin altını çizdi.

 

BALIKESİR MANŞETLER

BGC Başkanı Ramazan Demir, Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Müzesi  tarihçesiyle ilgili bilgi notları aktardığı Vali Şıldak’a, Gazeteciler Cemiyeti yayınları arasındaki “15 Temmuz Balıkesir Manşetler” albüm/kitabı ile hain darbe girişiminin yaşandığı geceyi anbean yaşayan gazetecilerin o gece gördüklerini anlattığı ve Haber Kameremanları Derneğince hazırlanan “Kalkışma” kitabı takdim etti.

Ziyarete  BGC Başkan Vekili Doğan Alparslan, Başkan Yardımcısı Ümit Babacan,  Genel Sayman Cengiz Güneş, Türkiye Spor Yazarları Derneği Temsilcisi Hilmi Duyar ile bazı gazeteciler katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.