AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUTLU AYDEMİR: TÜRKİYE ERDOĞAN VE AK PARTİ’YE GÜVENİYOR « 10Balikesir

4 Ekim 2023 - 13:42

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUTLU AYDEMİR: TÜRKİYE ERDOĞAN VE AK PARTİ’YE GÜVENİYOR

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUTLU AYDEMİR:  TÜRKİYE ERDOĞAN  VE AK PARTİ’YE GÜVENİYOR
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2018 - 22:34

  1. MUTLU AYDEMİR, İL KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE TÜM TÜRKİYE’DE ETKİLİ ÇALIŞMALARIYLA İSMİNDEN SÖZ ETTİRMİŞTİ. ŞİMDİ BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NDE BALIKESİR’İ TEMSİL ETMEK İÇİN GÖREV İSTİYOR

 

 

 

AK Parti eski İl kadın Kolları Başkanı Av. Mutlu Aydemir, görevdeyken ortaya koyduğu etkili çalışma ve performansı şimdi de TBMM’de sürdürmek hedefiyle Milletvekili aday adayı oldu.

Aydemir, İl Kadın Kolları Başkanlığı döneminde kadının siyaset ve sosyal yaşamdaki konumu adına önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.  AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları olarak yaptıkları çalışmaların Türkiye’de duyulduğunu ve örnek alındığını vurgulayan Aydemir şöyle konuştu:

 

KADIN KOLLARI’NDA

TÜRKİYE’YE ÖRNEK

ÇALIŞMALAR YAPTIK

“Doğma büyüme Balıkesirliyim. 27 yıldır serbest avukat olarak çalışıyorum. Bunun 14 yılında Balıkesir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer aldım.Balıkesir Barosu Yönetim Kurulu Üyeliklerim oldu, Staj Eğitim Komisyonu başkanlıklarım oldu. Çeşitli derneklerde yönetim kurulu üyeliği yaptım. 2011 yılının 7 Ocak tarihinde AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atandım. Kadın Kolları Başkanlığı dönemimde yaptığım programlar gerçekten çok ses getirdi. Partimizin üye sayısı ciddi manada arttı, teşkilatlanmayı çok önemli bir şekilde gerçekleştirdik ve teşkilatın hem yapılanmasında hem de gelişmesinde katıklarım oldu. Teşkilat içi eğitim seminerleri adı altında toplantılar düzenledik. Bu toplantılara bütün Türkiye’den Kadın Kolları Başkanları, meclis üyeleri geldiler ve çok ses getiren toplantılar oldu. Bu toplantılar daha sonra teşkilatımızda gelenek haline geldi ve bizden sonra çeşitli illerde düzenlendi. Bu manada kadınların eğitimi, kadınların siyasi ve sosyal hayata entegrasyonu, girişimciliğini ve siyasette daha fazla ve daha uzun bir süreçte yol alabilmesini sağlamak amacıyla gerçekten ciddi çalışma yaptım. Kadınların siyasette olmasını, sosyal hayata girmesini çok destekledik. Bu yönde çok ciddi eğitimler yaptık. Ayrıca AK Parti’ye yönelik çalışmalarımızda sadece AK Partili kadınlara değil, bütün kadınlara hitap ettik. İl Kadın Kolları’nda bir dönem görev yaptım. Bu görevime atanarak geldim ve 2012 yılında yapılan seçimle İl Kadın Kolları Başkanı oldum.”

 

30 MART SEÇİMLERİNDE

KADINLAR OLARAK

GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Balıkesir’de 14 ilçe belediyesi ve Büyükşehir’in kazanılmasında AK Partili kadınların da büyük emeği ve özverisi olduğunu belirten Av. Mutlu Aydemir şöyle konuştu:

“30 Mart 2014 yılındaki yerel seçimlerde gerçekten çok önemli bir efor sarf ettik ve bu eforla beraber bugüne kadar AK Parti’nin Balıkesir’de aldığı en büyük oyu alarak büyükşehir ve 14 ilçenin belediye başkanlıklarını kazandık. Burada kadın dayanışmasının ve özverisinin bir semeresidir. Çünkü kadınlar gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar. Ve bu çalışmaların neticesinde de bu zaferi elde ettik. Bugün Balıkesir’in kalkınmasına, gelişmesine sebebiyet veren bir zafer olduğunu düşünüyorum. Çünkü AK Belediyecilikle yeni tanışan ve daha önceden gelmiş olsa bile yapılan vizyonlu projeler, çalışmalar, hizmetler sayesinde, şu anda gittiğimiz her ilçede çok önemli bir kalkınmanın gerçekleştiğini, büyümenin ve gelişmenin gerçekleştiğini görüyoruz. Bu mutluluk verici gerçekten.

 

 

PARTİMİN VERDİĞİ GÖREVLERİ

LAYIKIYLA YERİNE GETİRDİM

Ben o seçimlerde Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Karesi Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildim. Karesi Belediye Meclisi’nde Temel Haklar, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyon Başkanlığı görevini üstlendim ve bu görevleri ciddi manada yerine getirdim. O dönemde benim yaptığım kardeş şehir projeleri halen devam ediyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de Temel Haklar ve Kadın Hakları ile Hukuk Komisyonu’nun başkanıydım. Orada da çalışmalar yaptık. Daha sonra 2015 seçimlerinde aday adayı olmak için istifa ettim. Aday adaylığı başvurusunda bulundum. Meclis Üyesi olduğum noktada bile partimin bana verdiği bütün görevleri layıkıyla yerine getirdim. Temsil görevleri olsun, seçimlerde okul müşahitliği, başkanlıkları yaptım. Her seçimde ve referandumda mutlaka müşahitlik veya okul başkanlığı görevim oluyor. AK Parti teşkilatları vefayı ve teşkilatçılığı çok ön plana alan teşkilatlardır. Bu noktada gittiğiniz her yerde eviniz gibi, teşkilatçı arkadaşlarınızın hepsini aileniz gibi görüyorsunuz ve bağımı hiç koparmadım. Hep destekledim; hem gönülden hem de her dönemde destekledim.”

 

TÜRKİYE RECEP TAYYİP ERDOĞAN

VE AK PARTİ’YE GÜVENİYOR

Halkın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar güvendiğini, Erdoğan’ı bir istikrar subjesi olarak gördüğünü söyleyen Aydemir, “Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı ve siyasi iktidar konusunda Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin alternatifi yok” şeklinde konuştu. Aydemir görüşlerini şu sözlerle aktardı:

“Dünya ve Türkiye açısından çok önemli ve sıkı konjonktür içerisindeyiz. Her yönden zorlanan bir konjonktür; ülke içinden de dışından da her yönden zorlanan bir konjonktür ve baskı söz konusu. Türkiye içinde antidinamikler var ve bu dinamikler ülkenin refah içinde, istikrar içinde devam etmesini istemeyen, bundan nemalanan dinamikler. Bu çok zor dönemde halkımız dimdik ayakta durdu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikrar subjesi olarak görüyor; bu konuda  hem istikrar, hem gelişme, hem kalkınma hem de Yeni Türkiye hedefleri bakımından en büyük güveni duyuyor ve Recep Tayyip Erdoğan’dan başka alternatif olmadığı biliyor. Çünkü muhalefetin sadece Recep Tayyip Erdoğan odaklı yaklaşımı söz konusu, ona yönelik bir propagandası söz konusu. Onun dışından hiçbir şey üretmiyor ve üretmek bile istemiyor. Muhalefet, muhalefette kalmayı seviyor. Bu noktada ben bu konjonktürde gövdesini taşın altına koymuş, Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu bu erken seçim dahi onun ne kadar kendine güvendiğini ve bu ülke için bir şeyler yapması gerektiğini  gösteriyor. Çünkü seçimlere 1,5 yıl varken kendisi 1,5 yıl daha cumhurbaşkanı olarak oturacakken, hayır biz istikrarı sağlamak bakımından, biz seçimleri yapacağız, ben gövdemi taşın altına koyuyorum diyor. Sonuçta bence halkın bunu gördüğünü, hissettiğini inanıyorum. Bence şimdiden kazanan belli.”

 

ÇOK ADAY ADAYI

PARTİNİN ZENGİNLİĞİDİR

Partimize aday adaylığı her dönem yoğun oldu. Çünkü partimiz aday adaylığı açısından; daha doğrusu teşkilatçılık, yeni insanları kazanmak açısından çok açık bir parti. Herkesi, her kimliği kucaklayan bir parti. Böyle olunca da bu sıcak teşkilat içinde kendisini görmek isteyenler, bir takım idealleri olanlar, kendisini ifade etmek isteyen herkese kapılar açık. Böyle olunca da aday adayı olmaktan normal bir şey yok. Çok fazla aday adayının olması da bir zenginliktir. Ne kadar çok büyük bir kitleye hitap ettiğini gösterir, partinin bir zenginliğini gösterir. Bence partinin fikir, vizyon zenginliğini gösterir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.