AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN TOLGA TOSUN’A: BELEŞ ALGIYI BIRAK İLÇEN İÇİN BİR ŞEYLER YAP « 10Balikesir

15 Temmuz 2024 - 08:30

AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN TOLGA TOSUN’A: BELEŞ ALGIYI BIRAK İLÇEN İÇİN BİR ŞEYLER YAP

AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN TOLGA TOSUN’A: BELEŞ ALGIYI BIRAK İLÇEN İÇİN BİR ŞEYLER YAP
Son Güncelleme :

11 Şubat 2022 - 13:39

108 defa

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, ‘muhtarlıkların su faturalarını ödeme’ kararı alan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’u reklam yapmakla suçladı; “beleş algıyı bırak, son iki yılda Bandırma’ya biraz hizmet et, bedava reklamla değil hizmetle anıl” diye seslendi.

 

Bandırma’nın 54 mahalle muhtarlığı içinde sadece 8’inin su abonesi olduğuna da dikkat çeken Mehmet Birol Şahin, ayrıca resmi abone konumundaki muhtarlıklara indirimli tarife uygulandığını da belirtti. Büyükşehir Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’in açıklamaları şöyle:

 

54 MUHTARLIK İÇİNDE SADECE 8 SU ABONESİ VAR

Bandırma Belediyemizin CHP’li Belediye Başkanı Tolga Tosun son günlerde gazete manşetlerinden “Bandırmalı Muhtarların Su Faturalarını Belediye Olarak Ben Ödeyeceğim” diyerek büyük bir Reklam Kampanyası başlatması üzerine konu hakkında açıklama zorunluluğu doğmuştur. Muhtarlık Binaları BASKİ Tarifeler Yönetmeliğine bütün “Resmi Kurum Aboneliği” statüsünde olup buna göre bulundukları ilçe ve mahalledeki “Konut Abonesi Fiyatının Yarısı” kadardır. Yani İndirimli su verilmektedir. Bandırma ilçemizde toplam 54 Muhtarlık vardır. 54 Muhtarlığın sadece 8 tanesinde Muhtarlık Binasının Su Aboneliği vardır. Bandırma ilçemizde borcu olan hiç bir Muhtarlık Abonemiz yoktur.

Bandırma ilçemizde Muhtarlık Abonesi muhtarlarımızın son fatura miktarları şu şekildedir: İhsaniye Mahalle Muhtarlığı 5 m3, Paşabayır Mahalle Muhtarlığı 7 m3, Paşamescit Mahalle Muhtarlığı 4 m3, Beyköy Mahallesi  Muhtarlığı 20 m3, Çınarlı Mahallesi Muhtarlığı 8 m3, Günaydın Mahallesi Muhtarlığı 4 m3, Hacı Yusuf Mahallesi  5 m3, Haydar Çavuş Mahallesi 5 m3. Görüldüğü gibi Muhtarlık Binalarında su tüketimi son derece azdır. Dolayısıyla Bandırma’da Muhtarlık binasında su tüketen bütün Muhtarların ödeyecekleri toplam su bedeli de aylık ortalama 100 Tl. ile 150 Tl. arasında değişmektedir.

 

ÇOK BÜYÜK İŞ YAPIYORMUŞ GİBİ ALGI YARATIYOR

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun aylık en fazla 150 Tl. bedel olan Muhtarlık Su Fatura bedelini ‘Ben Ödeyeceğim’ diyerek sanki çok büyük bir iş yapıyormuş, büyük fedakarlık yapıyormuş gibi algı ve reklam yapmaktadır. Beleşçiliğin ve Ucuz siyasetin tarihini yazan Tolga Tosun bu hareketi ile Mahallenin mülki amiri, onuruyla fedakarca çalışan muhtarlarımızı rencide etmektedir. Muhtarlarımızı su faturasını ödeyemeyen kişiler gibi aciz duruma düşürmekte, onlar üzerinden aklınca siyaset yaptığını zannetmektedir. Hiçbir Muhtarımız Muhtarlığın su faturasını ödemekten aciz durumda değildir. Hiçbir Muhtarımız bu küçük miktarlı su faturasını başkasına ödetmek peşinde değildir.

 

AK PARTİLİ BELEDİYELER BU İŞİ KİMSEYE DUYURMADAN YAPIYOR

Ak Partili ilçe Belediyelerimiz hiç kimseye duyurmadan yıllardır Muhtarlık Binalarının bu tip masrafları konusunda Muhtarlarımıza destek sağlamaktadır. Ancak bunu hiçbir zaman reklam ve siyaset malzemesi yapmamaktadırlar. En fazla 20tl.ik su faturasını ödeyerek reklam peşine düşen Tolga Tosun’un o mahallelere 20 kuruşluk hizmeti bile yoktur. Toplam 150 liralık su faturasını ödeyerek Bandırma’da hizmetsiz geçen yılları ört bas edemez.Sen Muhtarların Mahallesine ne hizmet ettin Bandırma’ya onu anlat. Beleş işlerle Bandırma’yı  oyalaman mümkün değil, bu yolla sadece birkaç yandaşını heyecanlandırabilirsin.

 

EN KÜÇÜK İŞİN EN BÜYÜK YAYGARACILIĞINI YAPIYOR

Aslında bu algı çaban başkanlık makamını nasıl ucuz siyaset ile koruma çabasına düştüğünü göstermektedir. Bu algı çaban başkanlığının bedelini nasıl indirime tabi tuttuğunun belgesi olmuştur. Sen Balıkesir’in 20 ilçesi arasında en büyük bütçesine en büyük gelirine sahip Belediye’nin Başkanısın. Ama Balıkesir’in 20 ilçe Belediyesi arasında en küçük işinin en büyük yaygaracılığını yapıyorsun.. Bu tavrın Bandırma’ya yakışmıyor.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.