ASIL SORUMLULUĞUMUZ FETÖ’YÜ DOĞURAN EKOSİSTEMİ YOK ETMEK « 10Balikesir

27 Mayıs 2022 - 10:06

ASIL SORUMLULUĞUMUZ FETÖ’YÜ DOĞURAN EKOSİSTEMİ YOK ETMEK

ASIL SORUMLULUĞUMUZ FETÖ’YÜ DOĞURAN EKOSİSTEMİ YOK ETMEK
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 12:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binası açılış töreninde yaptığı konuşmada “Üzerinde özgürce nefes aldığımız, yaşadığımız, hayatımızı sürdürdüğümüz bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Her karışında bir aslanın yattığı bu topraklar aynı zamanda dünyanın en büyük şehitliğidir. Türkiye, dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerinin fedakârlıkları sayesinde dimdik ayaktadır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

 

“82 MİLYONUN TAMAMININ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE VEFA BORCU VARDIR”

Polis Teşkilatı’nın, 15 Temmuz gecesi vatandaşlarla sırt sırta vererek tarih yazdığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara’nın dört bir yanında darbecilere karşı aslanlar gibi mücadele eden polislerimize bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum. Aynı şekilde İstanbul’da da Boğaziçi Köprüsü’nde, Çemberlitaş’ta, Çengelköy’de diğer yerlerde canlarını hiçe sayan emniyet güçlerimizi tebrik ediyorum. Özellikle o gece burada, Ankara Emniyet Müdürlüğünde, FETÖ’cülerin her türlü ihanetine, saldırısına direnen tüm yiğitlere, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üzerinde özgürce nefes aldığımız, yaşadığımız, hayatımızı sürdürdüğümüz bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Her karışında bir aslanın yattığı bu topraklar, evet, aynı zamanda dünyanın en büyük şehitliğidir. Türkiye, dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerinin fedakârlıkları sayesinde dimdik ayaktadır. Bunun için 82 milyonun tamamının şehit ve gazilerimize can borcu, minnet borcu, vefa borcu vardır. Bu borcu maddiyatla ödemenin mümkün olmadığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Hiçbir maddi imkân şehit ve gazilerimizin fedakârlıklarının karşılığı olmaz.”

 

“KUŞATICI, KUCAKLAYICI BİR SİSTEMİ ÜLKEMİZE KAZANDIRMANIN GAYRETİNDEYİZ”

Adalet, liyakat, hukuk ve demokrasi sütunları üzerinde yükselen bir yapıyı, çökertebilecek hiçbir sinsi gücün olamayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de bu anlayışla devletle millet arasındaki bağları yeniden tahkim ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni, sadece belli kesimlerin değil; 82 milyonun her bir ferdinin sahipleneceği bir devlet hâline getirmeye çalışıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın kendini dışlanmış, ötekileştirilmiş hissetmeyeceği kuşatıcı, kucaklayıcı bir sistemi ülkemize kazandırmanın gayretindeyiz” açıklamasında bulundu.

“Millî iradeyi esas alan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi, bu bakımdan siyasi tarihimiz boyunca bu yönde atılmış en büyük adımdır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizipçilik, ekipçilik, dar kadroculuk gibi bürokratik oligarşiye yol açan tüm hastalıkları, milletin gündeminden kalıcı olarak çıkartacaklarını belirtti.

 

 

 

1ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine vurgu yaptı ve “Devletin içinde bir daha böyle yapıların olmasının önüne geçmek de önemli” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında, FETÖ’den boşalacak yerlere başka tarikat ve cemaatlerin doldurmasına da karşı çıktığını, “Hangi görünüm hangi iddia hangi kisve altında olursa olsun, kendisini devletin ve milletin menfaatlerinin üstünde gören hiçbir anlayışın bir daha buralarda hakim olmasına izin vermeyeceğiz”ifadeleriyle anlattı.

Erdoğan, “Asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ekosistemi yok etmek”ifadelerini kullandı ve “Bir müslüman bir kez ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde: 

– Özel harekatçılarımız darbecilere kök söktürdü.

– 15 Temmuz gecesi darbecilerin hedef tahtasına koyduğu kurumlardan ilki emniyet teşkilatımızdı. Ankara Emniyet Müdürlüğü gece boyunca ağır saldırıya maruz kaldı.

– Acımasızca şehit ettikleri sivilleri yerde sürükleyecek, bir de utanmadan onların fotoğrafını çekecek kadar insanlıktan çıkmışlardır.– Tanklarla kuşatılan, uçakla bombalanan bu bina kullanılamaz hale gelmişti.

– Sakalımızı kestiler ama kesilen sakal, çok daha gür bitti. Biz ise onların kollarını kestik. Kolay kolay ayağa kalkamayacaklar.

– Selçuklu mimarisi ile akıllı bina inşa ettik. Modern bir bina olsun dedik. Bu bina sizlerin fedakarlığının timsalidir. 15 Temmuz gecesi FETÖ’cülere karşı verdiğimiz destansı mücadelenin temsilidir.

– 15 Temmuz gecesi toplam 251 vatandaşımızı şehit verdik.

– Türk demokrasisinin kazanımlarına sahip çıkan kurumlar olduğu sürece kimse millete diz çöktüremeyecek.

– Biz şehitleriyle yaşayan, şehitleriyle var olan bir ülkeyiz.

– Hiçbir güç bir daha asla 15 Temmuz benzeri işgal girişimine teşebbüs edemeyecektir.

– Şu anda S-400’lerimizi almaya başladık. ‘Alamazlar’ dediler, ‘Almanız doğru olmaz’ dediler. Bugün itibarıyla 8. uçakta geldi ve içindekileri boşaltmaya başladı. Nisan 2020’de son noktayı koyuyoruz. Hedef ortak üretimi Rusyayla beraber yapmak.

– FETÖ’cülerin temizlenmesiyle boşluk oluşmaması için gereken önlemi aldık.

– 714 FETÖ’cü ihraç edilirken 1800 kişi görevden uzaklaştırılmıştır.  FETÖ’cülerin temizlenmesiyle boşluk oluşmaması için gereken önlemi aldık. Emniyetimiz 15 Temmuz öncesinden daha güçlü hale gelmiştir.

– FETÖ 1970’lerden beri devlet ve millet arasında oluşan fay hatlarını kullanan sirayet etmiştir. Bu ihanet çetesiyle mücadele ederken FETÖ’yü besleyen, büyüten hataların tamamen ortadan kaldırılması şarttır. Liyakat, ehliyet ve adalet ilkelerine göre, milletimize ve devletimize bağlılığa göre, kurumlarımızı yeniden yapılandırıyoruz. Birileri o gün grup kürsülerini FETÖ’nün propaganda aracı haline getirilen bir FETÖ’nün ipliğini meydan meydan pazara çıkarıyorduk. Milletin emaneti silahları millete karşı kullanmaktan çekinmeyen, gizli iletişim araçlarını ortaya çıkardık. Devletin içinde bir daha böyle yapıların olmasının önüne geçmekte önemli. Bu da ehliyet ve liyakate dayalı sistemden geçer. 82 milyonun her bir ferdinin sahipleneceği bir devlet haline getirmeye çalışıyoruz Türkiye Cumhuriyeti’ni. Asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ekosistemi yok etmektir.

– Bir müslüman bir kez ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz. Birileri bunu istismar edebilir, bizim de geçmiş itibarıyle bunlara karşı eksiklerimiz, hatalarımız olabilir. Ama o delikten bir kez daha sokulmamayı 2010 itibarıyla ortaya koyduk, gereğini yaptık, yapıyoruz. Basiret ve feraset sahibi olmak aynı hataları tekrarlamamayı gerektirir. Devletin içinde bir daha böyle yapılar oluşmasının önüne geçirmek de önemlidir.

– Bir daha milletimize 15 Temmuz benzeri ihanetleri yaşatmamak için gereken her türlü tedbiri alıyoruz.

– Milli iradeyi esas alan cumhurbakanlığı hükümet sistemi önemli adımdır. Hizipçilik, ekipçilik, dar kadroculuk gibi bürokratik oligarşiye yol açan hastalıkları bu milletin gündeminden kalıcı olarak çıkartacağız.

– Hangi görünüm hangi iddia hangi kisve altında olursa olsun, kendisini devletin ve milletin menfaatlerinin üstünde gören hiçbir anlayışın bir daha buralarda hakim olmasına izin vermeyeceğiz.

– Kamu kurumlarını FETÖ’den ve diğer terör örgütü sempatizanlarından arındırmak kadar devletin içinde bir daha böyle yapıların oluşmasının önüne geçmek de önemlidir.

-Adalet, liyakat, hukuk ve demokrasi sütunları üzerinde yükselen bir yapıyı çökertebilecek hiçbir sinsi güç yoktur. Asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ve besleyen ekosistemi yok etmek. Bunun yolu ehliyet ve liyakata dayalı sistemi inşa etmekten geçiyor.

-Bu ihanet çetesiyle mücadele ederken FETÖ’yü besleyen ve büyüten hataların tamamen ortadan kaldırılması da şarttır. Bugün atılan adımların kalıcılığı, işte bu alanlarda elde edilecek başarıya bağlıdır.

EN ÇOK KAZANANLAR

 • METUR3.92 0.00%
 • NIBAS8.98 0.00%
 • NTGAZ7.46 0.00%
 • NTHOL12.46 0.00%
 • NUGYO5.00 0.00%

EN ÇOK KAYBEDENLER

 • METUR3.92 0.00%
 • NIBAS8.98 0.00%
 • NTGAZ7.46 0.00%
 • NTHOL12.46 0.00%
 • NUGYO5.00 0.00%

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

 • THYAO44.46 0.00%
 • SISE20.90 0.00%
 • KARSN6.40 0.00%
 • ARCLK81.25 0.00%
 • KOZAL193.70 0.00%

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

DÖVİZ KURU

BIST100 2.450.84 % 0,00
DOLAR 16.3670 % 0,11
EURO 17.6048 % 0,26
BITCOIN 28.645.41 % -2,69
ÇEYREK ALTIN 1.596.02 % 0,37
GRAM ALTIN 982.36 % 0,08