BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI YÜCEL YILMAZ VE İSMAİL OK BANDIRMA İŞ DÜNYASINA KENDİLERİNİ ANLATTI « 10Balikesir

29 Kasım 2020 - 19:49

BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI YÜCEL YILMAZ VE İSMAİL OK BANDIRMA İŞ DÜNYASINA KENDİLERİNİ ANLATTI

BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI YÜCEL YILMAZ VE İSMAİL OK BANDIRMA İŞ DÜNYASINA KENDİLERİNİ ANLATTI
Son Güncelleme :

01 Şubat 2019 - 10:17

ADAYLAR ANLATTI

İŞ DÜNYASI DİNLEDİ

 

BANSİAD ve BANGİAD’ın ortak toplantısında, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayları İsmail Ok ve Yücel Yılmaz karşı karşıya geldi. İsmail Ok, Büyükşehir Belediyesi’ndeki yönetim anlayışını yerden yere vurdu, Büyükşehir’in iflas ettiğini söyledi. Ok, beş yılda beş Genel Sekreter değiştiren yönetimi eleştirirken, “Büyükşehir’i Ankara’dan değil Balıkesir’den yöneteceğiz” dedi. Yücel Yılmaz ise AK Parti’nin belediyecilik anlayışını uzun uzun anlattı, “yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı” dedi.

 

 

BANDIRMA Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BANSİAD) ve Bandırma Genç İşadamları Derneği (BANGİAD) Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Grand Asya Otel’de düzenlenen toplantıda misafir etti.

“Bandırma iş dünyası büyükşehir adayları ile buluşuyor”  etkinliği kapsamında AK Parti Büyükşehir Adayı Yücel Yılmaz ile İYİ Parti Başkan Adayı İsmail Ok, iş dünyasına projelerini anlattı.

BANSİAD Başkanı Cengiz Küçükköseleci, açılış konuşmasında Bandırma’nın hızlı büyüyen bir kent olduğuna işaret ederek Büyükşehir ve ilçe belediyesinin birlikte çözüm odaklı çalışması gerektiğine işaret etti. Küçükköseleci, “Seçim sürecinin bölgemize ve kendilerine hayırlı olmasını diliyorum. Bandırma dendiğinde en hızlı büyüyen bir kentlerden birini görüyoruz. Kentimizin büyürken karşılaşacağı sorunların çözümü için büyükşehir ile çözüm odaklı çalışması zorunludur. Gelecek nesillere yaşanır bir şehir nasıl bırakacağımıza odaklanmamız gerekli” dedi.

BANGİAD Başkanı İsmail Çoban da açılış konuşmasından Bandırma’nın geleceğinin planlanmasının önemine değindi. Bandırma’nın cazibe merkezi durumuna geldiğinin altını çizen Çoban, “Bandırma’nın ulaşım kolaylığı gibi imkânlarıyla yatırımcının cazibe merkezi haline gelmiştir. ‘Öngörülen sanayi yatırımı ve nüfus göz önüne alındığında sormamız gereken bölgenin refahı için neler yapabilirsiniz?’ olmalıdır. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin uyum halinde çalışmaları” dedi.

İşadamı Abdullah Çolak’ın moderatörlüğünde Büyükşehir Adayları Yücel Yılmaz ile İsmail Ok projelerini anlattı.

 

İŞ DÜNYASI EKONOMİK KRİZİ

İLİKLERİNE KADAR YAŞIYOR

İsmail Ok, “Balıkesirimiz için Bandırma için üreten ve bu ülke adana üreten son derece güzel bir toplulukla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum derneklerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir açık oturumda da Yücel beyle olmayı da arzu ediyorum. Balıkesir ve Bandırma adına eksiklikleri ifade etmek bizim görevimiz.” dedi.

Seçimlerin centilmence geçmesinin temenni eden İsmail Ok şöyle konuştu:

“Üzülerek ifade ediyorum ki ülkemizde adalet yoktur. Bir ülkede adalet yoksa o ülkede hiçbir şey yolunda gitmez. Adalet olamayınca hukuk ve liyakatte olmuyor. Eğer işler yolunda gitseydi, başta işadamları yatırımlarını yurt dışına kaydırmak zorunda kalmazdı. Gençler yurt dışına kaçmanın yolunu arıyor. Anayasa referandumundan sonra bu durum ivme kazanmıştır. Ülkeyi yönetenler kriz yok dese de işadamlarımız krizi iliklerine kadar yaşıyor. Ankara’da bizi yönetenler adına 31 Mart önemli bir fırsat.

 

BÜYÜKŞEHİR İFLAS ETTİ

Biz kazandığımızda adaletle belediyeyi yöneteceğiz. Liyakatli yöneticilerle yöneteceğiz. Balıkesir’i yerinden yöneteceğiz. Balıkesir’e birileri Ankara’dan Büyükşehir belediyesine bürokrat tayin edemeyecek. Büyükşehir’e 5 yılda 5’nci kez genel sekreter atandı. Genel Sekreteri Büyükşehir Başkanı’nın kendi belirlemesi gerekmez mi? Bizim kimle çalışacağımıza başkası karar veremez. Bunu kabul etmiyoruz. Ben bilirim yok biz biliriz var. Birlikte yöneteceğiz. Balıkesir’in geleceğini birlikte planlayacağız. Balıkesir’de 5 yılımız kayıp. Büyükşehir Belediyesi ekonomik olarak iflas etmiş durumda. Çektiği kredileri ve maaşları ödemekte bile güçlük çekiyor. Çivi çakmaya para yok. BALTOK’u yapan şirket Balıkesir’den kaçtı. BALPARK var halk da, çalışanlar da memnun değil. Biz geldiğimizde adaletli, liyakatli olacağız.  Bütün Balıkesir’i kucaklayacağımızın altını çizmek istiyorum.

 

BANDIRMA ENDÜSTRİ

BÖLGESİ OLACAK

Bizim dönemimizde herkesin hukuku korunacak. İlçe belediyeleri ile işbirliği ile çalışacağız. Ayrıştırmak bu millete yapılacak en büyük kötülüktür. Kısacası biz başta Bandırma olmak üzere yiğidin hakkını yiğide teslim edeceğiz. Bandırma bütün ilçeler arasında sosyal ve gelişmişlik olarak ilk 20 ilçe arasında. Yanlış politikalar dolayısıyla ülkenin en verimli toprakları ekilemiyor. Liman yarı kapasiteyle bile çalışmamakta. Biz bu bölgeyi endüstri bölgesi haline getirmeliyiz ama çevreyi kirleten sanayinin gelmesini istemiyoruz. Balıkesir ve Bandırma’da el ele vererek birikmiş sorunları çözmeye talibiz. Bırakın gelişmeyi biz şu an geriye gidiyoruz. Bandırma’da çevre sorunlarının hat safhada olduğunu biliyorum. Bunu tersine çeviremezsek çocuklarımızı zehirliyoruz” dedi.

 

KARESİ BELEDİYESİ’NDE

5 YIL ÇOK İYİ PLANLAMA YAPTIM

Yücel Yılmaz konuşmasında kendisinin de bir işadamı olduğunu söyleyerek iş dünyasının sorunlarını yakından bildiğini belirtti. Bandırma’da bir dönem okuduğunu hatırlatan Yılmaz, Bandırma’yı geçmişten bugüne yakından takip ettiğini aktardı. Yılmaz, “Seçimlerde insanların ayağına gidiyorsunuz ve insanlar size sorunlarını anlatıyor. Buna bağlı olarak da seçim beyannamesi yapıyoruz. Belediyecilik ne demek? Ben mensubu olduğum partinin belediyeciliğini beğeniyorum. AK Parti 5 başlıkta belediyeciliğini açıklıyor: ‘Katılımcı belediye,  Sosyal belediyecilik, Kültürel belediyecilik, Çevre dostu belediyecilik, altyapı hizmetleri’ Karesi Balıkesir’in en büyük ilçesi. Bandırma’dan farkı yok. 5 sene belediyecilikte iyi bir planlama yaptım. Güzel bir liyakatli ekip kurduk, 10 tane ödül aldık. Bandırma’nın Balıkesir’in ekonomisini nasıl güçlendiririz bunu çalışmasını yapıyoruz. Milletvekili milletvekilliğini yapsın İYİ Parti’nin milletvekiline ihtiyacı var” dedi.

 

DERSİMİZE İYİ ÇALIŞIYORUZ

Yücel Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Babayım, öğretmenim ve uzun yıllardır bu şehirde yaşıyorum ve çok seviyorum. Türkiye genelinde ticaret yapıyorum. 260 tane bayimiz var, 650 çalışanımız var. Biraz kendimden bahsederek “Yaptığımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek toplantımızı verimli değerlendirmek istiyorum. En verimli coğrafyada yaşıyoruz. Yaptığım iş dolayısıyla birçok ülkeleri gezdim. Kaynakların doğru kullanımı çok önemli. Ticaret yaparken boş bulunduğunuz zaman ilk değerlendirdiğinizde, o değerlendirdiğiniz boşluklar size güzel para kazandırıyor. Belediyeciliğin kaynakları belli. Bu kaynakları büyütmek çok önemlidir. Biz de dersimizi iyi çalışan siyasetçilerdeniz. Hem ülkenin hem de bu şehrin sorunlarını biliyoruz. Çözüm projelerimiz de hazır. Ak Parti belediyeciliğini nasıl hizmet ürettiğini Kayseri’de, Konya’da, İstanbul’da herkes gördü. Kent konseyi ve Sivil toplum kuruluşları ile şehri beraber yönetecek, Katılımcı Belediyecilik yapacağız. Apartmanlarda yaşayanların sosyal doku analizlerini yaparak sosyal ihtiyaçları öğrenerek çözümler üreten Sosyal belediyecilik anlayışını Balıkesir’e getireceğiz. Çevreci, yeşili seven ve koruyan, çevre derneklerini destekleyen Yeşil bir Balıkesir için Çevre dostu belediyecilik yapacağız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.