CHP BALIKESİR ÜST KURULLARIN KARARINI BEKLİYOR « 10Balikesir

24 Temmuz 2024 - 21:28

CHP BALIKESİR ÜST KURULLARIN KARARINI BEKLİYOR

CHP BALIKESİR ÜST KURULLARIN KARARINI BEKLİYOR
Son Güncelleme :

17 Aralık 2018 - 12:08

İyi Parti ile Balıkesir’de yapılan ittifak sonrası istifayı gündeme getiren ve genel merkezden kararın değişmesini isteyen CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Ankara’dan dönüşme yönetim kurulunu olağanüstü topladı. İttifak ile ilgili durum değerlendirmesi yapan CHP İl Yönetimi bugün yapılacak olan MYK toplantısı ile yarın yapılacak Parti Meclisi toplantısının ardından istifa ile ilgili kararlarını vereceklerini bildirdi.

 

CHP İl Başkanı Serkan Sarı Olağanüstü yönetim kurulu toplantısının ardından yazılı bir basın açıklaması yaptı. Sarı, “Balıkesir ilinde yapılan ittifakın şekli itibari ile yanlış olduğu kanaatindeyiz. Bu itirazlarımızı da ısrar ile dile getiriyoruz. Bu hatanın düzeltilmesi için gereken her türlü mücadeleyi ve çabayı vermeye devam edeceğiz. Sonuç itibari ile yaşanılacak olan gelişmelerin ışığında yönetim kurulumuz olarak gereğinin yapılacağını beyan etmek isteriz” dedi.

BALIKESİR’DE BAŞARACAKTIK

İl Başkanı Serkan Sarı açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu hafta içinde CHP ve İyi Parti arasında yapılan ittifak görüşmeleri sırasında gelişen süreç sonucunda Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayımızın geri çekilerek, İYİ Partiye verilmesi süreci ile ilgili olarak itirazlarımızı o gece İl Başkanlığımızda dile getirdik. İtirazımız, açıklamış olduğumuz ve halkımız tarafından kabul gören adayımızın geri çekilmesine idi. Bu süreçte halkımızda yaşatılan umut dalgası ve heyecanın bizlerde yaratmış olduğu motivasyon ile bizim Balıkesir’de başaracağımıza inancımız tamdı.

ANKARA’DA GÖRÜŞMELERİMİZİ TAMAMLADIK

Bu sebepledir ki o gece partililerimiz, ilçe başkanlarımız, Belediye başkan ve başkan adaylarımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, bu itirazımızı genel merkezimize giderek iletmemiz gerektiği sonucuna vardık. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ankara’ya bu sorunu iletmek üzere yola çıktık, sabah Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı’ya bu süreç hakkındaki görüşlerimizi ayrıntılı olarak ilettik. Bu görüşmeden sonra ertesi gün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşmede de Balıkesir’de büyük bir hata yapıldığını dile getirdik. Bu gelişmelerin ışığında il yönetim kurulu üyelerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde pazartesi yapılacak olan MYK toplantımız ve Salı günü yapılacak olan Parti Meclisi Toplantımızda alınacak kararları bekleyerek sürecin devamı konusunda bir tutum belirlemeye karar verdik.

İTTİFAKA İTİRAZIMIZ YOK İTİRAZIMIZ BALIKESİR’E

Bu süreç içerisinde tüm Türkiye’de yapılan ittifak görüşmelerinin partimize ve halkımıza sağlayacağı başarılar konusunda tereddüdümüz yoktur. İttifak süreci çıkış amacı yerel seçimlerde iktidar partisinin yapmış olduğu ittifaka karşı halkımızın birliğini oluşturabilme çabasıdır. Bunun bilinci ile hareket edildiğinden birçok ilimizde doğru olduğunu düşündüğümüz adımlar atılmıştır. Fakat Balıkesir ili için varılan mutabakatın sayısal veriler ve sahada halkımızdan aldığımız tepkiler sebebi ile doğru olmadığını görüyor ve biliyoruz.

ÜST KURULLARIMIZIN KARARINI BEKLİYORUZ

Bu nedenledir ki Balıkesir ilinde yapılan ittifakın şekli itibari ile yanlış olduğu kanaatindeyiz. Bu itirazlarımızı da ısrar ile dile getiriyoruz. Bu hatanın düzeltilmesi için gereken her türlü mücadeleyi ve çabayı vermeye devam edeceğiz. Sonuç itibari ile yaşanılacak olan gelişmelerin ışığında yönetim kurulumuz olarak gereğinin yapılacağını beyan etmek isteriz. Bu kararı almadan önce parti üst kurullarımızın kararlarını bekliyoruz. Milletvekillerimiz, İlçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız, belediye başkan ve belediye başkan adaylarımız ile yapacağımız toplantılar doğrultusunda CHP Balıkesir ilinin görüşünü oluşturarak halkımız ve partililerimiz için en doğru kararı alacağımıza inancımız tamdır. “

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.