DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KEMAL AYDEMİR: ALTILI MASA MİLLETİN UMUDU « 10Balikesir

23 Temmuz 2024 - 14:40

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KEMAL AYDEMİR: ALTILI MASA MİLLETİN UMUDU

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KEMAL AYDEMİR: ALTILI MASA MİLLETİN UMUDU
Son Güncelleme :

23 Şubat 2022 - 17:37

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İl Başkanı Kemal Aydemir Balıkesir’deki teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, bugün seçim olabilecekmiş gibi saha çalışmalarını yürütmeye devam ettiklerini söyledi. DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir POLİTİKA’ya yaptığı açıklamada ayrıca 6 siyasi partinin bir araya gelmesini de değerlendirdi.

 

Muhalefet liderlerinin bir masada bir araya gelerek güçlendirilmiş parlamenter sistemiyle ilgili yaptıkları görüşmeyi olumlu olarak nitelendiren DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, birlikteliğin seçmen nezdinde umut ışığı olarak görüldüğünü dile getirdi.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’nin iyi okunması gerektiğini belirten DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, son 4 yıldır tek adam yönetiminin ülkeyi iyi yönetemediğini ileri sürdü. Aydemir 20 yıllık AK Parti iktidarının eksen kayması içinde bulunduğunu da iddia ederek, “AK Parti merkez parti ekseninden kaymış durumdadır. Şu anki söylemlerine baktığımızda sadece belli bir kesime yönelik mesajlar veriyorlar” diye konuştu.

 

“TEŞKİLATLANMAMIZ TAMAMLANDI”

DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir göreve geldikleri 8 Temmuz 2020 tarihinden bu yana yaptıkları teşkilatlanma çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Bizler Balıkesir’de DEVA Partisi İl Başkanlığı olarak 8 Temmuz 2020 tarihinde genel merkezimizin teveccühüyle göreve geldik. 8 Temmuz 2020 tarihinden sonra 21 gün içerisinde 40 kişilik il yönetim kurulu üyelerimizi oluşturarak 1 Ağustos 2020 tarihi itibariyle partimizde vatandaşlarımızı ağırlamaya başladık. Tabi ki o dönem itibariyle bir erken seçim, baskın seçim olma ihtimaline karşı Türkiye’de yeni kurulan bir siyasi parti olarak seçime girebilme yeterliği kazanabilmek adına 3 Kasım 2020 tarihinde Türkiye’de 13’ncü il kongresini yapan şehir olduk. Bu anlamda hızlı teşkilatlanma ve saha çalışmalarımızla beraber çalışmalarımıza başladık. İlk kongremizi yaptıktan sonra tabi ki Balıkesir’imizin 20 tane ilçesi var. Bu 20 ilçemizde teşkilatlanma çalışmaları hummalı bir şekilde devam etti. Balıkesir’de bununla alakalı olarak bir havuz oluşturduk ve buna istinaden mevcut ilçe başkanlarımızı ince eleyip sık dokuyarak atamalarına başladık. İlçe başkanlarımızın atamalarına başladıktan sonra da bugün itibariyle Balıkesir’in 20 ilçesinin 16’sında ilçe kongrelerimizi yaptık. 20 ilçe başkanı atadık. Bugün DEVA Partisi Balıkesir il başkanlığı bulunduğu bölgede 9 il var. Bunların arasında Bursa, Kocaeli, Sakarya, Düzce gibi iller arasında 9 ilin bulunduğu bölgede de teşkilatlanma ve saha çalışmaları anlamında birinciyiz. Balıkesir’de yaklaşık 2 bin 500 üyeye sahibiz. 1130 mahalle başkanlığından 260 mahalle başkanlığını oluşturduk. Bugün itibariyle baktığımızda artık taşların yerine oturduğu, teşkilatlanma ve saha çalışmaları noktasında da hızlı hareket edebilen bir teşkilat yapımız oluştu. Türkiye’de de yaklaşık 81 ilde il başkanımız var, teşkilatlarımız kuruldu. Genel merkezimizde de teşkilatlanma anlamında hızlı bir çalışma var.”

 

“MEMLEKETE VE ÜLKEYE HİZMET ETMEK”

Siyaset yapma amaçları hakkında da bilgiler veren DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, “Türkiye’de yeni bir siyasi parti kurmak çok kolay değil. Çünkü bir şeyi inşa etmek en zor işlerden bir tanesidir. Özellikle bulunduğumuz ortam itibariyle en sıkıntılı süreçlerden bir tanesi ama biz bunu badiresiz bir şekilde atlattık ve partimizi bu günlere kadar getirdik. Bundan sonra kurumsal yapı oturdu. Kurumsal yapı oturduktan sonra artık süreçlerimizin daha da kolaylaşacağına inanıyorum. Siyaset yapma amacımız; memlekete ve ülkeye hizmet etmek. Çünkü ülkenin anayasa ve kanunları ülkenin yönetimini siyaset kurumuna vermiştir. Bizler geleceğiz buralarda memleket ve ülke için mücadele edeceğiz, halkımız da bunu takdir edecek” diye konuştu.

 

“HALKIMIZDAN BÜYÜK TEVECCÜH GÖRÜYORUZ”

Yaptıkları mahalle ziyaretlerine seçmenlerin büyük teveccühü ile karşılaştıklarını ifade eden DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir şunları kaydetti:

“Şimdi çok sevindiğim süreçlerden bir tanesi de gittiğimiz mahalle ve kırsal mahalle ziyaretlerinde gerçekten teşkilatlarımızla beraber son derece büyük bir teveccüh alıyoruz. Burada hem Genel Başkanımız Ali Babacan’a, DEVA Partisi kadrolarına ve teşkilatlara büyük bir ilgi var. Bunu gözlemlemek, bunu görmek bizlere ayrı bir onur ve gurur veriyor. Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Şu anda gittiğimiz kırsal mahallelerde yaptığımız çalışmalarda “hayrola seçim mi var? Niye geldiniz?” diyen vatandaşlarımıza Hayır seçim yok. Seçimden seçime gelen veya kapıları seçimden seçime çalan bir siyasi parti olmadığımız için bu anlamda da herkesten takdir görüyoruz. Çünkü saha bomboş. Sahada ne iktidar partisi var, ne Cumhur İttifakı’nın ortağı var. Sahaya bakıyoruz bomboş ve Sayın Genel Başkanımızın partimizin broşürlerini masaya koyduğumuzda diyorlar ki; “Genel Başkan Ali Babacan ekonomiyi iyi yönetmişti, dürüst, düzgün insan” diyorlar. İnşallah yine ülkenin girmiş olduğu bu ekonomik çöküş sürecinden yine toparlayacak insanın Genel Başkanımız Ali Babacan olduğunu ifade ediyorlar. Bu da bizim için ayrı bir moral ve motivasyon oluyor.

 

 

“YARIN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ”

Tüm hazırlıklarını 2023 genel ve 2024 yerel yönetimler seçimleri üzerine yaptıklarını kaydeden Kemal Aydemir, “Teşkilatlanma noktasında çok şükür iyi bir yerdeyiz. Tabi ki artık 2023’de bir genel seçim var. Hemen akabinde de 2024’de Mart ayında yerel seçim olacak. Biz artık tüm hazırlığımızı yarın seçim olacakmış gibi, hem genel seçim hem de yerel seçim noktasında hazırlıklarımızı yapıyoruz. İstiyoruz ki bu kadrolardan bu ülkeye ve memlekete hizmet eden insanlar çıksın. İstiyoruz ki bu kadrolar Balıkesir’in ve Türkiye’nin geleceğini inşa etsin. Tüm çalışmalarımız bu yönde ilerliyor. Hep söylüyoruz, teşkilatlarımızda bir kolej havası var, gerçekten keyif alarak siyaset yapıyoruz, Balıkesir’de güzel bir hava yakaladık. Bunun devamı açısından elimizden ne geliyorsa biz bunları gerçekleştireceğiz” dedi.

 

“MUHALEFET GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ”

Türkiye’deki muhalefet partilerinin liderlerinin güçlendirilmiş parlamenter sistemiyle ilgili bir araya gelmesini önemli bir gelişme olarak nitelendiren DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir şunları söyledi:

“Tabi ki memnuniyet verece hadiselerden bir tanesi de Altılı Masadır. Sayın genel başkanların oluşturduğu bu istişare kültürü, birlik ve beraberlik görüntüsü toplumda çok büyük bir sevinç yarattı. Bu birliktelik topluma büyük bir umut kaynağı oldu. Çünkü bu karar; kutuplaşan, ayrışan bir siyaset ikliminde bu görüntü bizleri geçmişe götürdü. Yani geçmişte Sayın Süleyman Demirel’in, Turgut Özal’ın, Erdal İnönü’nün gerçekten ülke ve memleket noktasında yaptığı siyasetlerde hep bir araya gelmeleri bizim için özlenen bir tabloydu. Ama maalesef 20 yıllık iktidar süreci özellikle son 5-6 yılını göz önüne aldığımızda bu kadar kutuplaşan, ayrışan bir yapı herkes için tedirgin edici bir noktaya geldi. Anayasa ve kanunlar ülkenin yönetimini siyaset kurumuna vermişler. Bu ülkeyi yönetecek olan siyaset kurumudur. Bu ülkeyi normalleştirecek olan siyaset kurumudur. Bizim bu anlamda bu altılı masada sayın genele başkanlarımızın beraber istişare halinde olması teşkilatlarımızda çok büyük bir sevinç kaynağı olmuştur.”

 

“ALTILI MASA İTTİFAK ANLAŞMASI MI”

Altılı masadan bir ittifak yorumu çıkarılmaması gerektiğini dile getiren Kemal Aydemir, masadaki tüm partilerin ayrı kurumsal yapısı olduğuna dikkat çekti. Aydemir, “Tabi ki buradan şu anlamı çıkarmamak lazımdır. Her siyasi partinin bir kurumsal yapısı var. Bu sadece 24 sayfalık güçlendirilmiş parlamenter sistem noktasında bilindiği üzere genel başkan yardımcıları statüsünde çalışmalar 3-4 ay öncesinden başlamıştı. Bu çalışmalar bir neticeye ulaştı ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi 24 sayfalık bir metin haline geldi. Bunun akabinde de genel başkanlarımız bir araya gelerek ortak bir metinde buluştu ve bunu kamuoyuyla paylaştılar. Bu anlamda tabi ki buradan bizleri arayan, soranlar oldu. Bizlere “ bu bir ittifak anlaşması mı? Biz bunu bu şekilde okuduk” diye soranlar oldu. Burada çok dikkatlice hareket etmemizde bir fayda var. Tabi ki burada oluşan altılı masa konsensüs, istişare kültürünün neticesiyle tamamen güçlendirilmiş parlamenter sistemi noktasında olmuştur.”

 

“BAŞKANLIK SİSTEMİ TUTMADI”

2018 yılında yapılan referandum sonrasında getirilen başkanlık sistemini de değerlendiren DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir şunları ifade etti:

“Ülkenin geldiği nokta bilindiği gibi 16 Nisan 2017 tarihinde halk oylamasıyla yüzde 51,4’le başkanlık sistemine geçtik. Tabi fiili olarak ne zaman uygulanmaya başlandı başkanlık sistemi? 24 Haziran 2018 tarihindeki genel seçim sonrasında uygulandı. 10 Temmuz 2018’de de bildiğim kadarıyla bakanlar kurulu oluşturuldu. Şimdi 2018 yılından bu güne geldiğimizde başkanlık sistemi hemen hemen 4 yılını doldurmuş olacak. Dört yılda bu ucube sistemin, bu başkanlık sisteminin ülkeyi getirdiği nokta ortadadır. Tabi ne diyorlardı? “Bizlere yetkiyi verin, bu başkanlık sistemiyle beraber ülkeyi uçuracağız” diyorlardı. Maalesef ki maalesef ülkede uçan döviz rakamları, enflasyon rakamları, işsizlik rakamları oldu. Bütün kamu kurum ve kuruluşları Nasrettin Hoca’nın türbesine benzedi. Çünkü devlet soyut bir kavramdır, onun somutlaştırılmış hali kamu kurum ve kuruluşlarıdır. Devlet bu kamu kurum ve kuruluşlarıyla ülkesine hizmet eder. Bu gün bakıyoruz gerçekten bu başkanlık sistemiyle tekbir kararnameyle bir kişinin iki dudağının arasındaki bir karar merciinde ülkenin geldiği nokta ortadadır. Ülkede maalesef kamu kurum ve kuruluşları Nasrettin Hoca’nın türbesine benzer bir hale geldi.”

 

“İKTİDAR ALİCE HARİKALAR DİYARINDA”

Ülkeyi 20 yıldır yöneten iktidarın Alice Harikalar Diyarında tablosu çizdiğini kaydeden Kemal Aydemir ekonomik anlamda gerçeklerin bunlar olmadığını ifade etti. Aydemir, “Bu gelinen nokta itibariyle iktidar ne yapıyor? İktidar hala Alice Harikalar Diyarı tablosu çizmeye çalışıyor. İktidar geldiğimiz nokta itibariyle milletin aklıyla alay ediyor. Hiç uzağa gitmeyelim; 2002 yılında kişi başına düşen milli gelir 3 bin 660 dolardı. 2013 yılına geldiğimizde Türkiye’de kişi başına düşen gelir 12 bin 600 dolaralar seviyesindeydi. Bu seviye gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkeler seviyesi noktasıydı. Ama 2013 yılından sonra tepe takla aşağıya inmeye başladık. 960 milyar dolar olan milli gelirimiz 700 milyar dolarların altına indi. Dünyanın 16’ncı büyük ekonomisiyken bu gün maalesef dünyanın 21’nci büyük ekonomisi haline geldik. Daha da aşağılara doğru iniyoruz. Fakirleşiyoruz: Bizimle aynı zamanda yola çıkan diğer ülkelere baktığımızda her biri milli gelirlerini 3-4 kat artırdı ama bu gün Türkiye’ye bakarsanız 8 bin dolarların altına doğru düşmekte olduğunu görüyoruz. Fakirleşiyoruz; ülkeyi bu hale getirmek yazıktır, günahtır. Geleceği aydınlık olabilecek bir ülkeye 20-30yıl kaybettirmek yazıktır. Özellikle bu gün Z kuşağı 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak. 2023’de ilk defa oy kullanacak Z kuşağı bildiğim kadarıyla yaklaşık 13 milyon. İlk defa oy kullanacak Z kuşağı genel seçmen oranının yüzde 16’sına tekabül ediyor. Bu çok önemli bir orandır. Bu gün gençlerimize bakıyoruz her biri çok sevdiği ülkesinden, ailesinden ayrılmak zorunda kalıyor. Burada güzel imkanlar olsa; işsizlik olmasa kardeşlerimizi, gençlerimiz Türkiye’de kalmak istemez mi? Kim ana vatanından ayrılmak ister? Kim ailesini bırakıp gurbete gitmek ister, yurt dışına gitmek ister? Ama maalesef geldiğimiz durum itibariyle bu gün 3 gencimizden 1 tanesi işsiz durumdadır. Bu da bizleri son derece rahatsız ediyor. Çünkü maalesef bu bırakılan enkazı bizim genç kuşaklarımız sırtlayacak. Yani bu gün 460 milyar dolara yakın dış borcumuz var. Bu dış borcu gelecek kuşak ödeyecek. Gençlerimize borçlu bir ülke, enkaz durumda olan bir ülke bırakıyoruz. Yarın soracaklar; bütün bunlar olurken siz neredeydiniz, nerede yer aldınız, neyi desteklediniz? Bunların hepsini tarih tek tek yazacaktır” diye konuştu.

 

“TÜM KAYNAKLAR BEŞLİ ÇETEYE AKTARILDI”

DEVA Partisi olarak ellerini taşın altına soktuklarını belirten İl Başkanı Kemal Aydemir şunları dile getirdi:

“Ben Kemal Aydemir olarak Balıkesir’de üzerime düşeni yerine getirmeye çalışıyorum. Bu zor iklimde, bu korku ikliminde taşın altına elimizi soktuk ve çalışmalarımızı da yapıyoruz. Neden bunu yapıyoruz? Çok şükür 30 yaşında daha önce iktidar partisinde ben merkez ilçe başkanı oldum. Bakıyoruz belli görevlerde yer aldık. Bizim bu saatten sonra idealimiz ülkemize ve memleketimize hizmet etmektir. Bizim makamlarla, mevkilerle hiçbir noktada isteğimiz arzumuz yok. Yeter ki bu ülke bu darboğazdan kurtulsun. Çünkü bu korku iklimlerinde birileri çıkacak taşın altına elini koyacak ve arkasına da belli kişileri alarak bu ülkenin geldiği zorlu şartları değiştirecek. Zengin bir ülkeyiz, her şeye rağmen güzel bir ülkeyiz. Yeter ki ülkenin kaynakları eşit bir şekilde dağıtılsın. Bu gün maalesef ki maalesef 20 yıllık AK Parti iktidarında 5’li çete dediğimiz kişilere aktarılana para 220 milyar dolardır. Bu gün tarıma verilen destek 22 milyar TL’dir. Bakın 220 milyar doları Türk Lirasına çevirdiğinizde bilmem ne kadar trilyon lira yapıyor. Bu paralarla neler yapılır? Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı “dünya 5’den büyüktür” diyor. Biz de Türkiye 5’den büyüktür, Türkiye 5’li çeteden büyüktür diyoruz. Yazık değil mi bu ülkenin kaynaklarını, vergilerini, bütçesini yüzde 1’in altına tekabül eden bu yandaş firmalarla, 5’li çeteyle paylaşmak. Bu ülkenin yüzde 99’u da var. Bu ülkenin gelir dağılımından, hakkaniyetli bütçe dağıtımından bu yüzde 99’luk kısmın hakkı yok mu? Tabi ki saha her şeyi gösteriyor. Bu gün baktığımızda sahada bir dokun bin ah işit. Her gittiğimiz esnaftan, emekliden, işçiden hep aynı şeyi duyuyoruz. Ne diyorlar? “Biz battık” “biz geçinemiyoruz” “bizi kurtarın” diyorlar. Biz bu serzenişlerle karşı karşıya kalıyoruz. Gerçekten çok iç açıcı bir tabloyla karşı karşıya değiliz. İnşallah inanıyorum ki bu ülkenin geleceği, bu ülkenin güzel yarınlara ulaşması adına hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bu güzel ülkeyi layık olduğu yerlere getireceği inşallah.”

 

“ALTILI MASA BİR UMUT IŞIĞI OLDU”

Altılı masa buluşmasının ülkenin kurtarılması adına bir umut ışığı olduğunu belirten Kemal Aydemir şu değerlendirmede bulundu:

“Bu altılı masayla ilgili süreç gerçekten seçmenler nezdinde bir umut ışığı oldu. Ülkenin kurtarılması adına bu birliktelik büyük bir umut ışığı oldu. Tabi ki güçlendirilmiş parlamenter sistem sonrasındaki çalışmalarında da artık bir yol haritası belirlenecek. Yarın seçmenin karşısına gittiğimiz zaman güçlendirilmiş parlamenter sistem istiyoruz diyeceğiz. Sonuçta cumhurbaşkanı adayı bu sistemle seçilecek. Bu sistemle seçildikten sonra ülkenin kronikleşmiş sorunları ve bu gün geldiğimiz nokta itibariyle bir an önce bunlara çözüm üretmemiz gerekiyor. O yüzden vatandaşın karşısına güçlendirilmiş parlamenter sistemin yol haritasıyla çıkmamız gerekiyor. Yani seçildin ne yapacaksın; 90 günde, 360 günde ne yapacaksın. Biz DEVA Partisi olarak yarın seçim olacakmış gibi, yarın iktidar olacakmışız gibi çalışmalarımızı yapıyoruz.”

 

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”

DEVA Partisi’nin ileriye dönük eylem planlarının hazır olduğuna işaret eden İl Başkanı Kemal Aydemir, “Bu gün her planda, her anlamda, her sektörle ilgili eylem planlarımız var. Tarımın DEVA’sı var. Esnafımıza, gençlerimize ilk 90 günde ne yapacağız, 360 gün içinde ne yapacağız bunların tüm çalışmalarını yaptık. Bizim dersine iyi çalışan bir genele başkanımız var. Teşkilatlarımızda insan kalitesi anlamında vizyon anlamında dersine iyi çalışan teşkilatlar var. Biz bu ülkenin yönetimine talip bir siyasi partiyiz. İnşallah bu süreçte güçlendirilmiş parlamenter sistem noktasında yol haritası belirlendikten sonra bunun ucu ittifak olur ve ya ittifak olmaz, DEVA Partisi’nin içinde bulunduğu bir ittifak olur bunun adı Millet İttifakı olur veya başka bir ittifak ismi bulunabilir. Ama ne olursa olsun sonuçta buradaki süreç tamamen bu ülkenin geleceği anlamındadır. Çok şükür ki ülkesini seven, ülkesinin sorunlarını bilen muhalefet liderlerine sahibiz. Türkiye’nin en büyük avantajı şu an için budur. Bu avantajla hep söylüyoruz; artık kendi menfaatlerimizden ziyade ülke menfaatlerimizi düşünmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Basının bu kadar kutuplaştırıldığı, düşüncesini ifade edene dava açıldığı bir dönem var. İsrafın, gösterişin, kayırmacılığın ön planda olduğu bir dönemde artık bizler üzerimize düşeni yapmalıyız. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi battığı zaman yaşayacak bir ülkemiz, vatanımız kalmaz. O yüzden bir an önce bu kaos ortamından, bu yönetilmeme sürecinden ülkemizi çıkarmamız lazım. Bütün amacımız, gayemiz bu. İnşallah güzel sonuçları da hep beraber alacağız” değerlendirmesinde bulundu.

 

“AK PARTİ’Yİ KIRSAL MAHALLELERE SOKMUYORLAR”

Kırsal mahallelerde iktidar partisine büyük tepkinin olduğunu sözlerine ekleyen DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, iktidar partisine alternatif olarak DEVA Partisini gördüklerini dile getirdi. Aldemir şunları söyledi:

“Ben inanıyorum ki bugün iktidar ve Cumhur İttifakı baktığımızda işçinin, emeklinin ne demek istediğini sandık önlerine geldiğinde çok iyi anlayacaklar. Sandıkla yüzleştiklerinde çiftçimizin, esnafımızın, emeklimizin ne demek istediklerini çok daha iyi anlayacaklardır. Onlar Alice Harikalar Diyarı tablosu çizmeye devam etsinler. Ama gitsinler bakalım bir pazara veya kırsal mahalle ziyaretine. Şu an bunları yapma şansları da yok. Çünkü onları kırsal mahallelere almıyorlar. Kırsala gidiyoruz “AK Partili misiniz kardeşim” diye soruyorlar. “AK Partiliyseniz giremezsiniz” diyorlar. Esnafa gidiyoruz bir dokun bin ah işit. Her yerde, her kesimde aynı şeylerle karşılaşıyoruz. Şimdi düşünün; eğer işler iyi gitseydi, ülke iyi bir şekilde yönetilseydi bir kere DEVA Partisi kurulmazdı. Ülke iyi yönetilmediği için, ülke iyi işlerle anılmadığı için DEVA o yüzden kuruldu. Yoksa Genel Başkanımız Ali Babacan bilmiyor mu bir siyasi partinin ne kadar zor kurulduğunu, ne kadar zorluklar içerisinde olduğunu? Ama ülkenin buna bir ihtiyacı var. Ülkenin bir alternatife ihtiyacı var. Özellikle merkez partiler; bugün DEVA Partisi, İYİ Parti ve AK Parti gibi merkez partiler tüm farklı kesimleri içinde barındıran, farklı düşünceleri içinde barındıran bir yapıdır. Ama tabi AK Parti artık bu gün itibariyle tamamen dindar ve muhafazakar kesimi konsolide etmek dışında alanı iyice daralttı. Artık mesajlarını tamamen bu kesime veriyor, diğer kesimlerle bağını kopardı ve seçim zamanı geldiğinde bunun sonucu ortaya çıkacak.” POLİTİKA

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.