EĞİTİM-SEN’DEN KÖK HÜCRE BAĞIŞI « 10Balikesir

25 Eylül 2023 - 00:46

EĞİTİM-SEN’DEN KÖK HÜCRE BAĞIŞI

EĞİTİM-SEN’DEN KÖK HÜCRE BAĞIŞI
Son Güncelleme :

17 Ocak 2019 - 12:26

KESK’e bağlı Eğitim-Sen Balıkesir Şubesi Lösemi hastası Öykü Arin nezdinde tüm lösemili hastalara umut olmak için kök hücre bağışında bulundu. Dün Kızılay’a giderek kök hücre için kan veren Eğitim-Sen üyeleri bir lösemi hastasına umut olmanın mutluluğunu yaşadı.

Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkan Vekili İbrahim Kilciler İzmirli lösemi hastası Öykü Arin ve tüm lösemi hastası çocuklara umut olabilmek için kök hücre bağışında bulundu. Kök hücre donörü olabilmek için kan veren Eğitim-Senliler kampanyayı Cuma gününe kadar devam ettirecek.

HAYATLARINA UMUT OLMAK İSTİYORUZ

Eğitim-Sen Şube Başkan Vekili İbrahim Kilciler Kızılay Kan Merkezi önünde yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün burada Öykü Arin’e kök hücre bağışı yaparak bir yaşam kurtarmak istiyoruz. Bu ülkenin aydınlık yüzlü, vicdan sahibi eğitim emekçileri olarak Öykü Arin nezdinde cisimleşen ama tüm lösemi hastası çocuklar için yapacağımız bağışla biz de ülkemizde hasta olan tüm çocuklarımızın sağlığına kavuşması için bir adım atmış oluyoruz. Öykü Arin’in en büyük düşmanı zaman. Ben bunu sonra da bağışlarım demeden, bugün bağışlayarak Öykü Arin’in ve başka Öykü’lerin yaşamını kurtarmak için toplanmış bulunuyoruz. Kök hücre bağışçısı olacak arkadaşlarımızdan dördü aramızda. Ancak bu etkinliğimiz Cuma gününe kadar devam edecek. Zaman zaman arkadaşlarımız ders programlarına uygun olarak gelip bağışçı olacaklar. Bilindiği gibi bugünlerde karne dağıtımı var. Öğretmen arkadaşlarımız karneyle ilgilendiklerinden her biri aynı anda burada bulunamadı.. Ancak Cuma gününden sonra da kök hücre bağışı devam edecek.

YANLIŞ BİLGİ VAZGEÇİRİYOR

Yanlış bilgilendirme sonucunda donör olabilecek insanlar donör olmuyor. Yani ‘asla vazgeçemezsin’ ‘hastanede günlerce yatmak zorundasın’ gibi gerçek olmayan bilgiler insanların kafasını karıştırıyor ve bilgi kirliliğine neden oluyor. Böyle bir durum yok. kök hücre vermekten her an vazgeçilebilir ve öyle hastanede günlerce yatmak falan da söz konusu değildir.”

***

UMUT OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ

Kök hücre bağışında bulunabilmek için Kızılay Kan Merkezi’ne kan veren Eğitim-Sen üyesi Yıldıray Deniz ve eşi Sunay Deniz ise şunları paylaştı:

“Bizde lösemi hastalarına umut olabilmek için buraya toplandık, Eğitim-Sen olarak duyarlılığımızı yerine getiriyoruz. Türkiye’nin her tarafından Eğitim-Sen’in başlatmış olduğu bir kampanya. Bugün aynı anda Manisa’da da başladı bu kampanya. Lösemi hastalarına herkesi umut olmaya çağırıyoruz. Kök hücre vermeye davet ediyoruz. Bizim bu bağışımız sadece Öykü Arın için değil, lösemi hastası olan bütün herkes için geçerlidir. İnşallah iliğimiz uyar ve biz de bir şekilde hayata tutunmaları için destek olmuş oluruz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.