İSMAİL OK HORTUMDAN GİRDİ FETÖ’DEN ÇIKTI « 10Balikesir

25 Eylül 2022 - 16:31

İSMAİL OK HORTUMDAN GİRDİ FETÖ’DEN ÇIKTI

İSMAİL OK HORTUMDAN GİRDİ FETÖ’DEN ÇIKTI
Son Güncelleme :

28 Mart 2019 - 22:00

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HASAN SEYMEN: İFTİRALARI ATANLAR YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK.

BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI İSMAİL OK: FETÖ ARTIKLARI BALIKESİR’DE SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR, O YÜZDEN SALDIRIYORLAR.

 İSMAİL OK HORTUMDAN GİRDİ FETÖ’DEN ÇIKTI

SEÇİME artık çok az zaman kala kullanılan dil çok sertleşti. DSP Büyükşehir Adayı Tamer Kanber, “İsmail Ok, Büyükşehir’de HDP ile pazarlık yapıyor”iddiasını ortaya atmıştı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’le birlikte basın toplantısı düzenleyen İsmail Ok, Kanber’e “taşeron” dedi. Ok, Büyükşehir eski Başkanı Edip Uğur’a “Balıkesir’in üzerinden ellerini çek” diye seslendi; rakibi Yücel Yılmaz için “Bozkurt işareti yapmasını bile bilmiyor” şeklinde konuştu. Ok, kendisine yönelik saldırılar için “FETÖ artıkları Balıkesir’de son günlerini yaşıyor, o yüzden saldırıyorlar; seçimin son günü İsmail Ok tutuklandı diye manşetler bile attırabilirler”dedi.

MİLLET İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, DSP Büyükşehir Adayı Tamer Kanber’in “İsmail Ok  HDP ile gizli pazarlık yapıyor” iddialarına çok sert yanıt verdi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen ile birlikte basın toplantısı düzenleyen İsmail Ok, kendisine iftira atanları taşeron olarak adlandırırken, seçimi kaybedenlerin son çırpınışlarda bulunduğunu kaydetti.

Kendisine yönelik atılan iftiralara vatandaşların inanmadığını belirten İsmail Ok, ülkeyi 17 yıldır yöneten iktidara mensup belediye başkan adaylarının söyleyecek bir şeylerinin olmadığı için kendisine saldırıldığını söyledi. Ok, Balıkesir’in İstanbul’dan yönetildiğini belirterek, bu düzene son vereceği için iftiralar atıldığını belirtti.

GÜNDEM PROJELER OLMALI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen yerel seçimlerde adayların projelerinin konuşulması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Gündemimiz parti olarak da ülke olarak da Mahalli İdareler Seçimi. Bu seçimde muhtarları, ilçe belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini, ilçe belediye başkanı ve büyükşehir belediye başkanını seçiyoruz. Yani mahalli idareleri yönetecek yöneticileri tespit ediyoruz. Biz parti olarak seçim takvimi başladığı günden itibaren bu seçimin aday olan kişilerin projeleri üstünden tartışılması, yürütülmesi ve görüşülmesi; iyi olanın, iyi projeler üretenin, vatandaşın iyi hizmet edeceğine inandığı kişilerin kazanması yönünde seçim kampanyası oluşturduk ve devam ettiriyoruz. Fakat ve maalesef 17 yıldır ülkeyi yöneten iktidar ve o iktidara bağlı belediyelerin vatandaşa vaat edecekleri, söyleyecekleri bir şey kalmadığı için ve kendilerinin seçimi kaybedeceğinin ayan beyan ortaya çıkması sebebiyle asılsız iddialar atıyorlar. Beka gibi, partimizin HDP ile veya terör örgütü ile irtibatı olduğu iddiası gibi, adaylarımıza belediye kadrolarında HDP’lilere yer verileceğini iddia ettikleri gibi, aslı astarı olmayan, vatandaş tarafından hiçbir şekilde kabul edilmeyecek iddiaları ortaya atmak üzere oylarını konsolide etmeye çalışıyorlar. En çok da partimize teveccüh gösteren milliyetçi vatandaşlarımızın oylarını partimizden uzaklaştırmak için, partimizi ve adaylarımızı HDP ile irtibatlandırmaya, öyle göstermeye gayret ediyorlar. Türkiye genelinde hemen hemen aynı gün birçok güçlü olduğumuz ilde bu tür iddiaları daha çok hiç o şehrin tarihinde izi olmayan, hasbelkader milletvekili olmuş, tek çivi çakmamış, politikadan da ticaretten de tasfiye edilmiş, taşeron bir partiden taşeron olarak gösterilen, AK Parti’nin taşeronluğunu yapan kişiler çıkıyor, bizim adaylarımıza, partimize çeşitli iftiralar atıyorlar.  Bu iftiraların hiçbir tanesi ne partimize, ne de adaylarımıza yapışmaz. Buna vatandaş gülüp geçiyor. Bu beyhude çabalarla vatandaşın kafalarını bulandırmaya çalışmalarının kendilerine hiçbir faydası yok. Tam tersine sahada biz görüyoruz ki bu onların hem taşeronlarının hem kendilerinin oy kaybetmesine sebep oluyor.

VATANDAŞIN DERDİ BEKA DEĞİL

Vatandaşın gündemi beka değil. Beka söz konusu olduğunda bizim adayımız İsmail Ok kadar önde gidecek, göğsünü siper edecek ikinci bir kişinin Balıkesir’de olmadığını bütün kamuoyu biliyor. Dolayısıyla HDP meselesinin ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilmesi, tamamen son anda bir hamle yaparak kendi oylarını toparlamaya çalışma çabasıdır. Vatandaşın meselesi ekonomidir, tenceredir. Adayların belediyenin ekonomisini, ilin ekonomisini anlatması gerekir bizim adaylarımızın anlattığı gibi. Biz Osmanlıca tabiri ile şehr-i emini seçeceğiz. Yani şehrimizi emanet edeceğimiz kişiyi seçeceğiz. Ölümüze, dirimize sahip çıkacak, evimize, barkımıza, malımıza, mülkümüze bekçilik yapacak, ona sahip çıkacak, şehrimizi geliştirecek, yolumuzu, elektriğimizi, suyumuzu getirecek kişileri seçeceğiz. Dolayısıyla tartışmanın bu ekonomi üzerinde götürülmesinde büyük fayda var. Değilse 2009-2014 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkanlığı yapmış, daha sonra MHP’den milletvekilliği yapmış, daha sonra bizim partimizden milletvekilliği yapmış ve şu anda büyükşehir belediye başkan adayımız İsmail Ok’un belediye kadrolarına HDP’lileri alacağı gibi, bunlarla iş birliği yaptığı gibi akıllara zarar, kimsenin inanmayacağı bir iddiayı ortaya atmak ne vicdana, ne izana sığar. Bu halkın nazarında da olan bir iddia değil. Zaten bu konuda sadece İsmail Ok’la ilgili değil bizim başka adaylarımızla ilgili bu iddialar ortaya atıldı. Hem biz genel merkez olarak hem de bu iftiraların atıldığı adaylarımız olarak Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurularında bulunduk. Bu kişiler yargı önünde hesap verecekler. Bunlara kesinlikle itibar edilmemesi gerekiyor.

31 MART’TA MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYLARI KAZANACAK

Öte taraftan 24 Haziran’da bir rejim değişikliği gerçekleştirildi. Bundan kaynaklı sokağa baktığımızda sanki Balıkesir’de İsmail Ok’un karşısında Sayın Cumhurbaşkanı adaymış gibi çalışıyorlar. Bizim önemli olan adaylarımızın projeleri, geçmişi temiz, alnı ak adaylarımızın projelerini kamuoyu dinlesin. Bu projeleri kim iyi gerçekleştirebilecekse oyunu o yönde kullansın. Yoksa evet, partimiz son derece şeffaf görüşmeler neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi’yle bir iş birliğine gitti. Biz bu iş birliğini yaparken hangi ilde, hangi aday faydalı olur, kiminle kazanırızı tartışarak kararlarımızı verdik. Bazı partiler gibi bize ne verirsen kabul ederiz mantığıyla bu işin içine girmedik. Benim talebim; 24 Haziran’dan önce dolar, faiz, enflasyon düşecek, işsizlik azalacak istihdam artacak, terörü bitireceğim diyen kişinin şu anda sanki belediye başkan adayıymış gibi meydanları dolaşarak halkı ikna etmesi çabasına taviz vermeyin. 1 Nisan sabahı İsmail Ok Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. Buna inancımız tam. Karesi ve Altıeylül’de de Millet İttifakı’nın adayları kazanacak. Dün biz Bigadiç’teydik. Bigadiç ve Büyükşehir belediyesi ile İvrindi’de seçim bitmiş, son çırpınışlarını yaşıyorlar, son iftiralarını atıyorlar. Hiçbir şekilde bunlara takılmadan, gümbür gümbür sandığa gidelim 1 Nisan’da açık ara sandıkları patlatalım. Verilecek en güzel cevap o sandıklardan çıkacak sonuçtur. Enerjimizi bunlara cevap vermeye çalışarak tüketmek istemiyorum.”

****

İSTANBUL MERKEZLİ ÇETELERE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok ise 2014 yılında olduğu gibi yine kendisine iftiraların atılmaya başlandığını söyledi. Ok şunları kaydetti:

“Seçimlerde son haftaya girilirken yaşananlara yabancı değil Balıkesir kamuoyu. 2014 yılında da bu ve benzerlerini yaşadı. Balıkesir halkı yapılan bu çok çirkin ahlaka, edebe, insanlığa sığmayan çirkin saldırıları kınamanın ötesinde tepki gösteriyor. Şuan Balıkesir’in bir çok bölgesinde bedava gazete dağıtılıyor. Oysa bu bir yerel seçim hizmet yarışı, projelerin yarıştığı bir seçimdir. Böyle olması gerekir. Ama Balıkesir’i 5 yıl sömürenler, tüyü bitmedik yetimin hakkını yiyenler özellikle İstanbul merkezli çetelere peş keş çekenlerin Balıkesir halkı karşısında söyleyecek bir sözü olmadığı için gündemi değiştirmek adına beyhude yollara tevessül ediyorlar. Çamur at izi kalsın ama tutmaz. İsmail Ok kendisini bildi bileli Türk milliyetçisidir, ülkücüdür hiç bir konuda da taviz vermemiştir. Dün Milliyetçi Hareket Partisi’nde de öyleydik bugün İYİ Parti’de de öyleyiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’nden tek adam rejimine geçişte hayır oyu kullandığımız için 5 milletvekili ile ihraç edildik. Allah’a şükür yüzü kızartıcı bir şey yaptığımız için değil. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş ayarlarına dönmesi gerektiğini, tek adam dikta rejimine hayır dediğimiz için ihraç edildik. Dün ne söylüyorsak bugünde onu söylüyoruz kısacası.

TÜYÜ BİTMEDİK YETİMİN HAKKI PROELERE GİTTİ

Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’de de ekonomik sıkıntı hat safhada. İşsizlik yolsuzluk, köylümüz çiftçimiz üretemiyor, ürettiğini satamıyor. Satsa parasını alamıyor. Esnaf siftah yapmıyor, gençlerimiz işsiz. Akşam eve giderken anneler, babalar çocuğuna ekmek götüremiyor, tencereler kaynamıyor. Balıkesir ekonomisi son 5 yılda İstanbul merkezli çeteler tarafından sömürülerek ekonomik kalkınmışlık sıralamasında 17’nci sıradayken şimdi 25’nci sıradayız. İşte bunların konuşulmasını istemeyenler maalesef gündemi değiştirme adına çirkin, kendi özelliklerini bizlere atmaya çalışıyorlar. Ama bunları Balıkesir halkı biliyor. Biraz önce İstanbul merkezli çete tarafından Balıkesir’in soyulduğunu söylemiştim. Bunun altını açmak istiyorum.  Avlu, Çamlık Tepesi Projesi ve BALTOK. Bu projeler Balıkesir’i uçaracaktı, hiç işsiz insan kalmayacaktı. Balıkesir ekonomisi inanılmaz büyüyüp, üretim artacaktı. Maalesef bu üç projede bitirilemedi, yarım kaldı Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin tam 650 trilyonu eski parayla iç edildi. Tüyü bitmedik yetimin hakkı yendi. Biz bunları gündeme getiriyoruz, bunlara cevap vermek yerine gündemi değiştirmek için başka şeyler söylüyorlar.

4 MİLYON YOLCU TAŞINMADIĞI HALDE PARASI ÖDENDİ

Belgelerle konuşacağız. Bir Asist firması var yine tüyü bitmedik yetimin hakkını, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin bütçesini ve şoför esnafının kanını emiyor.  Yol yapmamış, köprü yapmamış, araç almamış, şoför esnafımızın aracına mazot koymamış. Ama bu Asist firmasına günde 170 bin yolcu taşıma garantisi verilmiş. Bu ne demek? Balıkesirliler binmese dahi, ne kadar eksik kaldı üstünü Büyükşehir bütçesinden bu firmaya aktarılıyor. Bu paralar çok korkunç büyüklükte paralar. Şoför esnafımızı sömürüyor. Hiç bir yatırım yok neymiş yazılım, sevsinler sizin yazılımınızı. Artık gençlerimiz bile yapıyor o yazılımları, evlerde çocuklarımız yapıyor o yazılımları. Bu günlük 170 bin yolcu taşıma garantisi verilmiş. Peki, ne kadar binmiş Balıkesir’de yılda vatandaşlarımız? 58 milyon yolcu binmiş yılda, yıllık taşıma garantisi ne kadar 62 milyon yapıyor. 4 milyon yolcu taşınmadığı halde bu firma komisyon alıyor. İsmail Ok bunları bağırdığı için,  İsmail Ok ve arkadaşlarına FETÖ’cü, PKK’lı HDP’li gibi aslı astarı olmadık ithamlar yapılıyor.

SOYGUN VE TALAN DÜZENİNE SON VERECEĞİZ

Biz geldiğimizde bu soygun ve talan düzeni bitecek Allah’ın izniyle. Bunu da hiç bir AK Parti’li başkan adayının değiştirmeye gücü yetmez. Niye? Bunların yönetiminin önemli bir kısmı haramilerden oluşuyor. Harama alışmışlar. Bu haram düzeninin bitmesine günler kaldı. Harama alışmış olan İstanbul merkezli bu çete Büyükşehir Belediyesinin bürokrasisini de bunlar atıyor. Yılda beş defa Büyükşehir genel sekreteri, bilmem kaç tane daire başkanı, yüzde 80’i Balıkesir’de ikamet etmiyor bu daire başkanlarının, bürokratların. İnanın şurada bırakın Büyükşehir Belediyesini bulamazlar. Biz ne dedik? Balıkesir’de yetişmiş, her anlamıyla pırıl pırıl güvenilir kadrolar var. Allah’ın izniyle artık Balıkesir’de ikamet eden, tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyacak kadrolar yönetecek Balıkesir’i.

YÜCEL YILMAZ SEN KANARYA SEVENLER DERNEĞİNE Mİ ADAYSIN

İstanbul merkezli bu çete korkuyor. Buradan ota çöpe cevap veren, laf yetiştiren Yücel Yılmaz bu konuları duymazdan geliyor. Yücel Yılmaz sen neye talipsin? Kanarya sevenler derneğine mi adaysın, Büyükşehir Belediyesine mi adaysın? Bu konularda senin hiçbir fikrin yok mu? İsmail Ok bu çeteleri, hortumları, bu soygunu, talanı bitireceğini söylüyor. Senin söyleyeceğin hiç bir şey yok mu? Birde Edip Uğur’un yerine soyunan birisi var. Aslında en arkadaki akıl hocası da Edip Uğur hala. Bizde bir söz var; asla hakaret etmek için söylemiyorum: “Havlayan ite bakın, sahibinin kim olduğunu anlarsınız” derler. Bu bir atasözüdür. Bu gazeteleri kim dağıtıyor? Bu gazetenin Balıkesir’de gerçek sahibinin kim olduğu herkes biliyor. Gerçek baronun kim olduğunu herkes biliyor. Edip Uğur’a Balıkesir halkı soruyor sen Balıkesir’e Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belirleyeceğine niye ağlayıp kaçıp gittin diyor. Sen ağlayıp kaçtın gittin, emanete sahip çıkmadın, senin belediye başkanı yapmaya çalıştığın adamda daha beter olacak diyorlar. Sen yine Türkiye’de kaldın, o yine yurt dışına gidecek diyor. Dolayısıyla; Edip Uğur artık Balıkesir’den ellerini çek. Balıkesir kavgadan, dövüşten bıktı yoruldu. Balıkesir halkı artık tüyü bitmedik yetimin hakkının sömürülmesini istemiyor. Bunların yolsuzluklarını şuralara assak, bu binayı kaplar. Ama bunların özellikleri bu kadar değil.

BİZE SALDIRILAR FETÖ USULÜ

Bize yapılan bu saldırıların yönteminin kime ait olduğunu her kes biliyor. Kime ait bu yöntem FETÖ’ye ait. Görüntü başka, gerçek başka, sanal gerçek FETÖ taktiği tam. Peki, Yücel Yılmaz ne yapıyor? Sırıtıyor, cicişleri oynuyor. Yücel Yılmaz kim?  Yücel Yılmaz; Akın Öztürk 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasının bir numaralı ismi yan yana. Akın Öztürk’e plaket veriyor. İsmail Ok da belediye başkanlığı yaptı yahu ama hiç aklına gelmedi böyle adamlarla bir araya gelip de plaket vermek. Niye? Bizi yok etmeye çalışıyorlardı onlar çünkü o zaman. Şimdi Yücel Yılmaz’ın çırpınışlarını anlıyoruz biz. Balıkesir’deki FETÖ’nün iki numaralı isminin ifadesinde “Bu toplantıları Yücel Yılmaz’ın sahibi olduğu dershanesinde yaptık.” Diğer isimleri söylemiyorum. “Sık sık burada toplanıyorduk karar alıyorduk”. Evet itirafçı oldu ve bu çıktı. Sayın Cumhurbaşkanı siz Edip Uğur’u niye görevden aldınız? Yücel Yılmaz’ı niye aday gösterdiniz? Balıkesir halkı bu soruyu soruyor. Yoksa Recep Tayyip Erdoğan’ın bunlardan haberi yok  İşte bu FETÖ artıkları artık son günlerini yaşıyor. Son çırpınışlar. Onun için bize her türlü alçakça saldırıyı yapıyorlar.

YÜCEL YILMAZ BOZKURT İŞARETİ YAPMAYI BİLE BİLMİYOR

Bir elinde Rabia, bir elinde Bozkurt. Bozkurt’un aslı var burada, çakmasına gider mi bu ülkücüler Türk milliyetçileri? İYİ Parti’nin özelliği bu zaten kimse gömlek değiştirmek zorunda değil. Sosyal demokrat, aslan sosyal demokratlığıyla, ülkücü ülkücülüğüyle güneş şemsiyesinin altında ortak vatan sevdamız, bu ülkeye hizmet etme şevkimizle bir araya geldik. Gerçek Bozkurtlar burada. Yücel Yılmaz garibim bozkurt işareti yapmasını da bilmiyor, biraz antrenman bari yaptırsalar.  Taşeronlar bizim muhatabımız değil. İnsani anlamda bitmiş hapislere düşmüş insanlar bizim muhatabımız değil. Bizim muhatabımız bunun arkasındaki güçler FETÖ artıkları.

AFİŞLERİMİZİ RESMİ PLAKALI ARAÇLARLA SÖKTÜLER

Cuma akşamı belediyenin aracı ile İsmail Ok’un afişleri indiriliyor belediye çalışanları tarafından. Siyah bereleri takmışlar tapınak şovalyesi sanki hepsi belediye çalışanı değil. En az 20 kişilerdi. Bunlara karşı çıktığımız için bize FETÖ’cü diyorlar. Ama hepsiyle hesaplaşacağız. Geçen yıl İsmail Ok çekildi diye bir mesaj atılmıştı. Şimdide İsmail Ok tutuklandı diye bir mesaj atacaklar son gün. Allah’a çok şükür kendimi o kadar güçlü hissediyorum ki haktan hukuktan ayrılmadık haram yemedik. 5 yıl onlar FETÖ ile beraberken bizi yıkamadılar şimdi mi yıkabilirler. Bize atılan iftiralarla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.