KARESİ BELEDİYESİ’NE AB’DEN BİR PROJE ONAYI DAHA « 10Balikesir

13 Haziran 2024 - 01:40

KARESİ BELEDİYESİ’NE AB’DEN BİR PROJE ONAYI DAHA

KARESİ BELEDİYESİ’NE AB’DEN BİR PROJE ONAYI DAHA
Son Güncelleme :

20 Ocak 2022 - 17:00

108 defa

Karesi Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, İtalya, Hollanda, Azerbaycan, Romanya, Moldova ve Gürcistan olmak üzere 7 ortaklı “Building Online Peace for Youth” isimli KA152 Gençlik Değişimi Projesi, Hollanda Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

 

Karesi Belediyesi’nin de ortakları arasında olduğu “Building Online Peace for Youth” isimli Gençlik Değişimleri (KA152) Projesi, en az iki farklı ülkeden gençlik gruplarının, karşılıklı ilgi duydukları bir konu etrafında belirli bir süreyle bir araya gelmesine ve birbirlerinin kültürleri hakkında bilgi sahibi olmasına imkân tanıyor. Türkiye, İtalya, Hollanda, Azerbaycan, Romanya, Moldova ve Gürcistan olmak üzere 7 ortaklı proje Karesi Belediyesi’nin kabul edilen 5. projesi oldu. Proje kapsamındaki bir Gençlik Değişimi esnasında, grup liderleri tarafından desteklenen katılımcılar, değişimden önce kendileri tarafından tasarlanıp hazırlanmış olan bir faaliyet programını atölye çalışmaları, tartışmalar, simülasyonlar, vb. aracılığıyla ortaklaşa yürütülecek.

 

“GENÇLERİN DİJİTAL BECERİLERİ GELİŞTİRİLECEK”

Karesi Belediyesi’nin AB projelerinden yararlanmaya devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanı Dinçer Orkan “Gençlik Değişimleri; gençlerin yeterliliklerini geliştirmelerine; sosyal açıdan ilgili konularda/tematik alanlarda farkındalık kazanmalarına; özellikle akran öğrenimi aracılığıyla yeni kültürler, alışkanlıklar ve yaşam tarzları keşfetmelerine; dayanışma, demokrasi, arkadaşlık gibi değerleri güçlendirmelerine imkân tanımaktadır. Gençler, bu program kapsamında yurt dışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslararası projeler yürütebilmektedir. Bu proje özelinde, özellikle gençlerin dijital becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında, belediyemiz bünyesinde çalışan 18-30 yaş aralığındaki 5 gencimizi yurtdışı hareketliliğine dahil edeceğiz. Projemiz, Erasmus programı 2021-2027 hedefleri arasında bulunan dijital dönüşüm önceliğine uygun bir proje olarak öne çıkmaktadır. Karesi Belediyesi TR22 Düzey 2 bölgesinde en fazla AB projesi kabul edilen belediye konumundadır. Özellikle çevre, sıfır atık, sürdürülebilir şehir planları ve akıllı şehirler temalı projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.