MERAL AKŞENER: 1 NİSAN’DAN İTİBAREN ZAM YAĞMURU GELECEK « 10Balikesir

11 Mayıs 2021 - 22:50

MERAL AKŞENER: 1 NİSAN’DAN İTİBAREN ZAM YAĞMURU GELECEK

MERAL AKŞENER: 1 NİSAN’DAN İTİBAREN ZAM YAĞMURU GELECEK
Son Güncelleme :

04 Mart 2019 - 11:40

MİLLET İTTİFAKI adaylarının proje lansmanı Balıkesir’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretleri yaptı, sokakta rastladığı vatandaşlarla sohbet etti. CHP İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Akşener, başkan adaylarına başarı diledi, Balıkesir’in Millet İttifakı’nı destekleyeceğini söyledi. Akşener, ittifakın bir çukura çekilmek istendiğini ileri sürdü, “o çukura düşmeyeceğiz” dedi. AKŞENER, CHP ziyaretinde ekonomiye dikkat çekti, “ekonomik yangının önüne geçmek için suni gündemler oluşturuluyor, biz yolumuza devam ediyoruz. Toplumun tüm kesimleri 31 Mart’ta bunların kulaklarını çekmek zorunda, yoksa ekonomi düzelmez. Kulakları çekmezseniz 1 Nisan’dan itibaren ‘millet halinden memnun’ diyecekler ve zam yağmuru gelecek” şeklinde konuştu.

 

MİLLETİttifakı bileşenlerinden İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener aday tanıtım toplantısı için Balıkesir’e geldi. Milli Kuvvetler Caddesi’nde partililer tarafından karşılanan Akşener esnaflara hayırlı işler dilerken, 40 yıl önce birlikte okuduğu Esma Ermişler’le de bir araya geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 1970’li yıllarda Bursa Öğretmen Okulu’nda birlikte eğitim aldığı arkadaşı Esma Ermişler’i unutmadı. İbrahim Ermişler’in sahibi olduğu iş yerini ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 40 küsur yıldır görmediği arkadaşı Esma Ermişler ile hasret giderdi. Esma Ermişler günün anısına Meral Akşener’e çiçek takdim etti.

 

BALIKESİR’DE KILIÇDAROĞLUİLE BERABER MİTİNG YAPACAKLAR

Esnaf ziyaretinin ardından ittifak ortağı CHP’nin İl Başkanlığı binasını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener burada CHP’li belediye başkan adaylarıyla buluştu. 31 Mart seçimleriyle ilgili değerlendirme yapan Akşener, “Ben bugün Millet İttifakı’nın Büyükşehir adayı ve diğer belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında sadece size destek olmak üzere geldim. Biraz esnaf ziyaret ettik, güzeldi. Şimdi İYİ Parti il başkanlığına henüz gitmedik, önce Cumhuriyet Halk Partimizin il başkanlığını, il örgütünü ziyaret ettik. Burada gösterdiğiniz konuk severlik için çok teşekkür ediyorum. Diğer taraftan Sayın Kılıçdaroğlu ile beraber ortak bir miting yapacağız burada. O zaman her iki başkanın, tabi çok büyük gayretini istiyoruz birlikte. Epeyce bir ilçe gezilecek. Onun dışında bugün sadece toplantınıza dikkat çekmek amaçlı geldim. Onun için sizleri dinleyeceğim. Misafir olarak geldim. Projelerinizi izleyeceğim nedir, ne değildir”diye konuştu.

“BİZİ BİR ÇUKURA İTMEYE ÇALIŞIYORLAR, DÜŞMEYECEĞİZ”

Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin seçmenlerine hakaret edildiğini, kendilerinin bir çukura çekilmek istendiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şöyle konuştu: “11 milyon oy almış Cumhuriyet Halk Partisi, 5 milyon oy almış İYİ Parti ve diğer bileşenlerimizle birlikte yani Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile birlikte 17 milyon küsur oy almış ittifakın seçmenine her türlü hakaretin edilmesinin son derece tepkiyle karşılandığını görüyorum. Ben bulunduğum her yerde bütün arkadaşlarıma şunu söylüyorum; bizi bir çukura itmeye çalışıyorlar. Oraya düşmeyeceğiz. Yumak atarlar ya kediler o yumağa takılır, yumak atılıyor ama o yumağa takılmayacağız.

 

“ATILAN İFTİRALARI DUYMAYIN,TAHRİKLERE KAPILMAYIN”

Biz ekonomi konuşacağız, esnaf yanıyor. Biz ekonomi konuşacağız, tencere kaynamıyor. Biz ekonomi konuşacağız, köylü bitmiş durumda. Biz ekonomi konuşacağız, gençler işsiz. Biz ekonomi konuşacağız ve belediye başkan adaylarımız inşallah belediye başkanı olacaksınız. Belediye başkanlarımız israf yapmayacaklarını söyleyecekler. Projelerini yarıştıracaklar. Size iftira atılıyor; başta bizler olmak üzere hepimize iftiralar atılıyor ama onları duymayacaksınız, projelerinizi yarıştıracaksınız. Ve iyi olan kazansın diyerek yola devam edeceğiz ve iyi olan kazansın dediğimiz için de kazanacaksınız inşallah. Sakın ola ki; bu tahrik yolundan yürümeyin.”

“İSTANBUL, ANKARA, BURSA, ADANA, BALIKESİR, ANTALYA GİDİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma tarzını eleştiren Akşener, Cumhur ittifakının büyükşehirleri kaybedeceğini, Erdoğan’ın kendilerini kavgaya çekmeye çalıştığını ileri sürdü. Akşener, “Benim Balıkesir’e çeşitli dönemlerde defalarca geldiğim bir şehir. İlk defa Balıkesir’i kâhir ekseriyeti olarak kararlı gördüm. Bu çok önemli bir şey. Sayın Erdoğan’ın konuşma biçimi bir cumhurbaşkanının konuşma biçimine hiç yakışmıyor. Ama bunun bir stratejik yönü olduğunu düşünmüyorum. İstanbul gidiyor kardeşim; Ankara gidiyor, Balıkesir gidiyor, Bursa gidiyor, Adana ve Antalya gidiyor. Bütün bunların içinde ilçelerde kayıplar çok büyük. Ne yapacak? Kavgaya çekmek için uğraşacak. Bunlara düşülmeyecek. İnşallah 31 Mart akşamı gayet olgun bir biçimde; ülkemize, milletimize yakışır bir biçimde görevlerinizi devralacaksınız ve hizmete başlayacak ve devam edeceksiniz.

 

“YOLSUZLUK ORTADAN KALKMADAN EKONOMİ DÜZELMEZ”

İsraf ortadan kalkmadan, kayırmacılık ortadan kalkmadan, yandaşlık ortadan kalkmadan, yolsuzluk ortadan kalkmadan Türk ekonomisinin düzelmesi mümkün değil. Dolayısıyla ekonomik yangının önüne geçebilmek için sun’i gündemler oluşturuluyor. Bu sun’i gündemlerin içine takılıp kalmayacağız biz, yolumuza devam edeceğiz. Ben bugün gerçekten çok memnun kaldım. Siz içinde yaşadığınız için fark edemeyebilirsiniz. Balıkesir’de bugün bir çalışma yaptık. Dolayısıyla göreceksiniz vatandaş şu kulağı şöyle çekecek. Esnaf, işsiz genç, memur, işçi, yani toplumun kesimleri inanmış. Eğer bu kulak çekmeyi yapmadıkları takdirde 1 Nisan’dan itibaren ‘nasılsa millet halinden memnun’ deyip zam yağmuru gelecek. Ben Sayın Erdoğan’ı iyi tanıyan politikacılardan biriyim. O kulak çekilsin; 4 sene yerinde oturacak sorun yok. Yani bir sandalye korkusuna da lüzum yok. Koltuk bekası yerinde yani, koltukların bekasında hiçbir sorun yoktur. Ama şunu yapacak; ‘ey milletim verdiğiniz mesajı aldım’ diyecek, dolayısıyla seçmenin gözünün içine bakacak ve sizi görecek. Onun için biz yolumuza devam edeceğiz. Hüsn-ü kabulünüz için teşekkür ediyorum. İnşallah çok çalışıp sonuç alacağız”diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.