MİLLET İTTİFAKI SEÇİM STARTINI VERDİ « 10Balikesir

28 Şubat 2024 - 15:04

MİLLET İTTİFAKI SEÇİM STARTINI VERDİ

MİLLET İTTİFAKI SEÇİM STARTINI VERDİ
Son Güncelleme :

01 Şubat 2019 - 10:04

Balıkesir’de belediye başkan adaylarını belirleyen Millet İttifakı düzenlediği miting ve esnaf ziyaretiyle seçim startını verdi. Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Altıeylül Belediye Başkan Adayı Esin Balıbek ve Karesi Belediye Başkan Adayı Levent Tellioğlu vatandaşlarla buluşarak 31 Mart’taki seçimlerde kendilerine destek olmalarını istedi.

Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda kalabalık bir partili topluluğuyla düzenlenen törende Millet İttifakı’nın 31 Mart’taki Yerel Seçimlerden başarıyla çıkacağı belirtildi. Belediye Başkan Adayları yaptıkları konuşmalarda ittifakta yer alan partilerin adayları olduklarını belirterek, omuz omuza 31 Mart’a kadar çalışacaklarını ifade ettiler.

 

 

BİRBİRİMİZE İNANDIK GÜVENDİK

Millet İttifakı’nın seçim startında konuşan CHP İl Başkanı Serkan Sarı Millet İttifakı’nı Balıkesir’de iktidar yapmak için yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bugün, bu meydanda yine Kurtuluş Savaşı mücadelesinde olduğu gibi Kuvayi Milliye ruhunu ve ateşini birlikte, el ele, omuz omuza yakmaya geldik. Bizler bugün Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti’nin siyasi temsilcileri ve gönül vermişleriyle bir arada mücadele etmek için bu yola çıktık. Millet İttifakı’nı şehrimizin dört bir köşesinde iktidar yapmak için bu yola çıktık. Birbirimize inandık, güvendik, birbirimize sarıldık ve bugün bu mücadeleyi artık iktidar yapma zamanı. Bunun için de önümüzde iki ay süremiz var. Bu iki ay içerisinde şehrin her bir köşesinde bizleri kol kola, omuz omuza göreceksiniz.

ADAYLARIMIZI KOLTUKLARA OTURTACAĞIZ

Bizler istiyoruz ki; bugün yaşanılan süreçte kaygı duyan, ülkemizin geldiği noktalardan hüzün duyan, çiftçimiz, emekçimiz, işçimiz, hep birlikte bu gidişe bir dur diyelim. Bugün Cumhuriyetin temel değerlerini yıkmaya çalışanlara karşı, bugün ülkemizin bütün değerlerini yok etmeye çalışanlara karşı, ülkesini ve bayrağını seven bütün vatandaşlarımızın bir arada olarak bu mücadeleye destek vermesi gerekiyor. Bugün bu inanç ve bu ruhla yola çıktık. Eminim ki sokaklara bundan sonra sığmayacağız. Sizlerin desteği, sizlerin coşkusuyla Büyükşehir’de İsmail Ok başkanımızı, Karesi’de Levent Tellioğlu ve Altıeylül’de de Esin Balıbek başkanımızı o koltuğa oturtacağız.

MÜCADELEMİZ BUGÜN BAŞLIYOR

Bu mücadeleye hep birlikte hazır mıyız? Bu mücadele bugün başlıyor. Bu toplantımız ittifakımızın ateşinin yakıldığı, startının verildiği gündür. Bugün itibariyle bir dakika olsun durmadan, yorulmadan ve birbirimize olan inancımız ve güvencemizi sarsmadan mücadele edeceğiz. Bu şehri birlikte yöneteceğiz, bu şehri halkımızla birlikte yöneteceğiz. ‘Ben bilirim’ ‘ben yaparım’ ‘ben ne dersem o olur’ değil, halkımız, milletimiz, toplumumuz ne istiyorsa o olur. Ve bugün bu şehrin geleceğine de halkımız karar verecek. Böylesine değerli başkan adaylarımızla şehrimizi yönetme fırsatı artık önümüzde. Bu süreçte sizler destek olursanız, bu yönetimde sizlerin de söz sahibi olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel bir Balıkesir’e kavuşacağız. Ben  buna inanıyorum ve bu süreçte birlik olmamız gerektiğini biliyoruz.”

***

MİLLET İTTİFAKIYLA İKİNCİ KUVAYİ MİLLİYE ATEŞİ YAKILDI

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ise konuşmasında Balıkesir’de Millet İttifakıyla birlikte ikinci bir Kuvayi Milliye ateşinin yakıldığına işaret ederek şunları ifade etti:

“Bundan 90 küsur sene önce Alaca Mescit’te yakılan Kuvayi Milliye ateşi, bugün Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda Millet İttifakı ile birlikte yakılıyor. Dolayısıyla biz Millet ittifakı olarak Balıkesir’de başta büyükşehir olmak üzere, 20 ilçemizde kol kola girdik, birlikte yürüyoruz ve başarıyı da birlikte kazanacağız diyoruz. Kendisine oy vermeyen; neredeyse ülkenin yarı seçmenini illet ve zillet ittifakı olarak tanımlayan iktidarın ötekileştirmesinden, kutuplaştırmasından, şuursuzca davranışından artık milletimiz bıktı. Dolayısıyla biz kimsenin ötekileştirilmediği, kutuplaştırılmadığı, sevgi ve hoşgörünün yer alacağı yerel yönetimlere talip olacağız. Bugün de burada Altıeylül ve Karesi Belediye Başkan adaylarımız Levent Tellioğlu ve Esin Balıbek’in aday tanıtım toplantısı için buradayız. Biz, başta Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İsmail Ok’la olmak üzere 20 ilçede İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı olarak tüm Balıkesir’i yönetmeye talibiz.”

***

ŞEHRİ HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Karesi Belediye Başkan Adayı Levent Tellioğlu da projeler üreterek Balıkesir’i hep birlikte yöneteceklerini kaydetti. Tellioğlu şunları söyledi:

“Ben artık biz diye hitap edeceğim. Tek tek parti ismi söylemek istemiyorum, çünkü artık biz birlikteyiz, beraberiz, omuz omuza mücadele edeceğiz. Artık sen, ben yok, biz varız, hep birlikte olacağız. Balıkesir için var olacağız, Balıkesir için birlikte olacağız. Balıkesir’de bugüne kadar yapılanların üzerine bir taş daha nasıl koyabiliriz onun hesabını yapacağız. Biz Esin Hanımla birlikte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İsmail Ok ile birlikte çok güzel projeler üretip şehrimizi yöneteceğiz. Şu anda da çok proje çalışmalarımız var. Birlikte yönetmeye talibiz. Birlikte yönetmek istiyoruz. Sizler bizden daha kıymetlisiniz. Hepimizin beraber ortak olduğu bir platformda hep birlikte şehrimizi yöneteceğiz.”

****

ALTIEYLÜL’E KADIN ELİ DEĞECEK

Altıeylül Belediye Başkan Adayı Esin Balıbek 31 Mart’a kadar yorulmadan çalışarak başarıya ulaşacaklarını kaydetti. Balıbek şunları söyledi:

“Kuvayi Milliye’nin başşehri olan Balıkesir’de bir Kuvayi Milliyecinin torunu olarak sizlerle beraber bir Cumhuriyet kadını olarak yan yana olmaktan, ittifak partilerimizin adayı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Önümüzde zor bir yol var. Bunu ama birlikte olarak, biz olarak hepimiz birlikte el ele vererek, kolaylıkla, neşeyle, güçle, hep birlikte 31 Mart’a getirerek, sonuca ulaşacağız. Ama önce ne dedik; Altıeylül esintisi dedik, kadınların gücü diyoruz. Kadınların elini yönetimlere değdireceğiz. Kadınların gücünü, Altıeylül esintisini rüzgara çevirerek Cumhuriyet kadınlarının ağırlığıyla, varlığıyla sonuçlandıracağız. Altıeylül’ü kazanacağız.”

****

REKLAM ARASI BİTTİ

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok ise Balıkesir halkının 31 Mart’ı sabırsızlıkla beklediğini belirterek şunları dile getirdi:

“Şu andan itibaren düne bakmıyoruz. Artık biz var, Millet İttifakı var. Millet için, Balıkesir için, Millet İttifakının adayları var. Şu anda olduğu gibi bundan sonra da el ele, omuz omuza, 31 Mart’a kadar durmadan, yorulmadan ve hiçbir ayrım yapmadan çalışacağız. 31 Mart’ta yetkiyi aldığımız da esas görev o zaman başlıyor. Balıkesir’in sorunlarını biliyoruz. Çözüm yollarını da biliyoruz. İşte esnafımız siftah yapamadan akşamları dükkanının kapısını kapatıyor. Köylümüz, çiftçimiz bitmiş, iflas etmiş durumda. Gençlerimiz işsiz. Trafik sorunu, su sorunu, üniversitemizin kampüsüne ulaşım sorunu. Kısacası; Balıkesir beş yıl kaybetti, bir daha aynı hataya düşmeyecek. Çünkü kendilerinin yetki verdikleri, baskı ve tehditlere boyun eğerek, ağlayarak kaçtı. Biz 2009-2014 arasında nasıl her türlü engellemeye ve tehdide rağmen milletten aldığımız emanete leke getirmeden, onu namus, şeref bilerek Balıkesir halkına hizmet ettiysek, 31 Mart’ta da kaldığımız yerden devam edeceğiz. Reklam arası bitti.

KENDİMDEN ÇOK İLÇELERE OY İSTEYECEĞİM

Bu millet ve özellikle Balıkesir halkı; Kuvayi Milliye kahramanlarının muhterem evlatları 31 Mart akşamını sabırsızlıkla bekliyor. Biz de, onları ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, partisi; inancı, mezhebi, kılık, kıyafeti ne olursa olsun adaletli ve güler yüzlü bir şekilde herkesi kucaklayacağız. Buradan ben 31 Mart’ın işaretlerini, bu Millet İttifakının bayrağının burçlara dikileceğini bugün görüyorum. Herkeste o kararlılık var, o şevk var, o heyecan var. Kendimden daha çok, ilçe belediye başkan adaylarımız; burada bulunan Esin Hanım ve Levent Bey için daha çok oy isteyeceğim. Bunun aksini yapanları tarih affetmez. Çünkü ülkenin içinde bulunduğu durum ortadadır. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Hepinizi şu anda olduğu gibi bundan sonra da 31 Mart’a kadar yorulmadan, enerjimiz katlanarak artarak hedefe ulaşıncaya kadar çalışacağız.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.