SAADET PARTİLİLERDEN İSRAİL PROTESTOSU « 10Balikesir

14 Haziran 2024 - 22:24

SAADET PARTİLİLERDEN İSRAİL PROTESTOSU

SAADET PARTİLİLERDEN İSRAİL PROTESTOSU
Son Güncelleme :

11 Mart 2022 - 16:59

Saadet Partisi Balıkesir İl Teşkilatı İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Hertzog’un Türkiye’ye gelişini protesto etti. Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda toplanan Saadet Partililer Filistin’e her türlü zulümde bulunan İsrail’in Cumhurbaşkanının ülkeye davet edilmesini kınadı.

 

İsrail Bayrağının da yakıldığı açıklamada konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Durmaz “Bizler Cumhurbaşkanının 2013 yılında açıkladığı ve bir türlü gerçekleşmeyen Gazze ziyaretini beklerken, katillerin ülkemize davet edilmesi akıl alır gibi değildir” dedi.

 

“KATİLLERİN ÜLKEMİZDE YERİ YOKTUR”

Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin temsilcilerinin de yer aldığı açıklamada Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Durmaz şunları söyledi:

“Terör devleti İsrail’in Cumhurbaşkanı Hertzog’un ülkemize davet edilişini şiddetle kınıyoruz. Anormalliklerin normalleşme olarak takdim edilmesini ise reddediyoruz. Kudüs’e, Gazze’ye bombalar yağdıran, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı kirli postallarıyla çiğneyen, çoluk-çocuk, kadın, yaşlı demeden mazlumları katledenlerin ülkemizde yeri yoktur, olmayacaktır.

 

“ONE MİNUTE ÇIKIŞINIZ NE OLDU”

Bizler hakikatten merak ediyor ve soruyoruz; Bugün değişen nedir? Ne değişmiştir ki böyle bir davette bulunulmuştur? Ne oldu “one minute” çıkışınıza? Bu Hertzog denilen adamın Netanyahu denilen katilden farkı nedir? İsrail değişti de biz mi bilmiyoruz; yoksa iktidarda bulunanlar mı çok değişti_ Bu denklemde değişen nedir? Bunu bizlere, aziz milletimize ve mazlum Filistin halkına açıklayın. Filistin’de Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm mü son buldu? Gazze’ye uygulanan abluka mı kalktı? Bu katiller Filistinlilere uyguladığı soykırımdan vaz mı geçti? Yoksa İsrail, bölgemizde kurguladığı tehlikeli planlarından vaz mı geçti? İktidara çağrıda bulunuyoruz. Bu soruları soruyor; ama daha çok vicdanlarınızın sesine kulak vererek cevaplamanızı istiyoruz.

 

“UTANÇ VERİCİ BİR ADIM”

Buradan haykırıyoruz, iktidarda bulananlara sesleniyoruz: Türkiye toprakları işgal, sömürü ve tahakkümden kurtuluş topraklarıdır. Emperyalizme karşı kazandığımız Kurtuluş Savaşımız sonucunda bu topraklar bizlere vatan, tüm mazlum coğrafyalara ise umut ışığı olmuştur. Gazi Meclis diye nitelendirdiğimiz Meclisimiz, gazilik unvanını işgaller karşısında kazandığı zaferle almıştır. Siz, bir başka katil Şimon Peres’in Gazi Meclisimizde konuşturulduğu, alkışlandığı görüntüler birer utanç vesikası olarak arşivlerde ve hafızalarımızda dururken; bu gün bir başka utanç verici adımı attınız.

 

“İSRAİL’İN NORMALLEŞMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Bu aziz topraklar da bu milletin sinesi de hiçbir işgali ve işgalciyi kabul etmemektedir. Cumhurbaşkanı hangi toprakları yönettiğinin farkına varana kadar susmayacağız. İsrail normalleşmeden, ki normalleşmesi mümkün değildir; İsrail ile normalleşmek, mazlum kardeşlerimize ihanettir, tarihi müktesebatımızı hiçe saymaktır. İsrail işgal ettiği topraklar çekilmeden, yağmaladığı toprakların, canına kıydığı Filistinli mazlumların ve Mavi Marmara katliamının hesabını vermeden, Filistin topraklarında Bağımsız Filistin Devleti kurulmadan, İsrail ile ilişkiler hiçbir şart altında normalleşmez. Çok net ifade ediyoruz; eğer İsrail ile ilişkileriniz normalleşiyorsa bilin ki Filistinle anormalleşiyordur. İsrail ile ilişkileriniz normalleşiyorsa Gazze’de başına fosfor bombası atılan Müslümanlarla anormalleşiyordur. Bunun başka hiçbir izahı olamaz. Dostları İsrail, ABD ve Rusya olup, düşmanlarının ise Suriye, Mısır ve diğer İslam ülkeleri olan bir dış politika anlayışını da kabul etmiyoruz.

 

“HERTZOG ÜLKEMİZDEN DEFOLUP GİTMELİDİR”

Bizler bu davete en yüksek sesle itiraz ediyor; ülkemize ve aziz milletimizin Cumhurbaşkanına böyle bir adımı yakıştıramadığımızı altını çizerek ifade ediyoruz. Bu güne kadar uyardık, iktidarda bulunanlar kulak vermedi. En azından şimdi bu hatadan dönülmeli; Hertzog’un ziyareti sonlandırılmalı ve ülkemizden defolup gitmelidir.

 

“BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ”

Saadet Partisi olarak tüm bu süreçlerin takipçisi olduğumuzun, Müslüman kardeşlerimizin uğradığı her haksızlığın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşısında olacağımızın, iktidar sahiplerinin ses çıkarmadığı, aksine kırmızı halılarla karşıladığı katillerden elbette bunların hesabını soracağımızın da bilinmesini isteriz.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.