Saka seçim ziyaretlerine devam ediyor « 10Balikesir

18 Temmuz 2024 - 17:39

Saka seçim ziyaretlerine devam ediyor

Saka seçim ziyaretlerine devam ediyor
Son Güncelleme :

14 Mart 2019 - 22:00

Edremit Belediye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka, Edremit Antandros Derneğini ziyaret ederek Dernek temsilcileri ile bir araya geldi. Antandros Derneğine bu zamana kadar yaptığı destek için Edremit Belediye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka’ya Dernek Başkanı Gülçin Cömert, tarafından plaket takdim edildi. Daha sonra Altınoluk Alevi Kültür Derneğine geçen Başkan Saka, dernek binasında halka sohbet etti. Saka’nın son durağı Karadenizliler Derneği oldu. Karşılıklı soru ve cevaplarla geçen sohbette vatandaşların sorularına yanıt vererek, neden bağımsız aday olduğunu açıkladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı vatan topraklarının Misak-ı Milli sınırları içerisindeki bölünmez bütünlüğü, laik demokratik cumhuriyetin ilelebet devamı doğrultusunda ilerlemek için bağımsız aday olduğunu söyleyen Bağımsız Aday Saka; “Türk Bayrağı’nı, Türkiye sınırlarının bölünmezliği içinde dalgalandırmak tekrar yola çıktık“ dedi.

32 yıllık hizmetimi inkar etmeye kimsenin hakkı yok

Bağımsız Edremit Belediye Başkan Adayı Kamil Saka yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisinden aday gösterilmedikten sonra CHP’nin içinde bulunduğu içinde bulunduğu ittifakın ve karşı taraftaki ittifaktaki iki ayrı ittifakın tamamıyla imar rantına dayalı iki ayrı guruba dönüştüğüne gördükten sonra aday oldum. Aday olmamın en önemli etken ve nedeni budur. Olay ortaya çıktıktan sonra 32 yıllık siyasi yaşamımı riske edecek kadar aptal değilim. 32 yıl önceki servetim ile bugünkü servetimi karşılaştırmak koşuluyla, 32 yıldır şu topraklara yaptığım hizmeti inkar etmeye kimsenin hakkı da yoktur, haddi de yoktur. Neysem oyum ve en önemli çabamda bölgemi geleceğe yeşil olarak taşıyabilmek. Bakıyorum çoğumuz ülkemizin bir başka yerinden veya yurtdışından çalışarak buraya geldik. Hanginiz benim veya benden önce Altınoluk’un havası güzel, Akçay’ın havası güzel, Güre’nin suyu güzel diye gelmedik mi. Şu anda Altınoluk’un havası çok mu güzel oldu. Bu kadar yapılaşma içersinde çok mu güzel oldu. Aynı yapılaşmayı, aynı koşullarda diğer yerlere devam ettirerek oraların yeşilini de talan mı ettirelim.

Bu memleketi kurtarmak için buradayız

Bir tek şey söylemek istiyorum. Benim dönemimde CHP kontenjan birinci sıra meclis üyesi arkadaşımızın yaptığı iki inşaat var. Bir tanesi yolun kıyısında, bir tanesi mezarlığın altında. Biri iki kat ruhsatla üç kat yapılmış inşaat, birisi de yeşil alana yapılmış inşaat. Yalansa yalan desinler. Bunların önüne geçebilmek adına 32 yıllık siyasi yaşamı riske etmek bile kabahat mi oldu. Bunlar aynı şekilde bu yapılaşma devam ederse siz halen burada duracak mısınız? Burası da İstanbul’un, Ankara’nın bir parçası gibi olursa hangimiz burada duracağız. Bu memleketi korumak lazım. Bu memleket için çalışmak lazım. Bunu yaptığımız için de bunca yıldır ayaktayız. Bunu yapabildiğimiz içinde sizlerden oy isteme talebinde bulanabiliyoruz. Bakın meclis üyelerime hepsi pırıl pırıl insanlar. Namusuyla hareket eden insanlara bizim karşı çıkışımız yok. Ama 120 metrekarelik ruhsat alıp, 180 metrekare inşaat yapmaya kalkanlara karşıyım. İki kat ruhsat alıp üç kat inşaat yapanlara karşıyım. Bunların tamamı inşaatlarını mühürlemek için yetki istiyorum. Bunu mühürlemesem senin evinde yakında deniz havası almayacak. Senin karşındaki zeytin ağacı da gidecek. Bunun için tekrar talepte bulundum. Bunun için verirsiniz vermesiniz ayrı konu. Ben herkesin ve her kesimin oylarına talibim.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.