SERKAN SARI’DAN BİROL ŞAHİN’E: “ÇOK CAHİLSİN BİROL EFENDİ” « 10Balikesir

28 Eylül 2022 - 19:59

SERKAN SARI’DAN BİROL ŞAHİN’E: “ÇOK CAHİLSİN BİROL EFENDİ”

SERKAN SARI’DAN BİROL ŞAHİN’E: “ÇOK CAHİLSİN BİROL EFENDİ”
Son Güncelleme :

23 Eylül 2020 - 13:28

CHP MİLLETVEKİLİ ENSAR AYTEKİN EBA’YI SORGULADI.. AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR GRUP SÖZCÜSÜ MEHMET BİROL ŞAHİN “ÇANAK ANTENİ TENCERE KAPAĞI ZANNEDEN SOSYETE ÇOCUĞU” DEDİ.. ŞAHİN’İN BU HAKARETİNE CHP İL BAŞKANI SERKAN SARI ŞU SÖZLERLE KARŞILIK VERDİ: “BU KADAR CEHALET ANCAK CEHALET ÜZERİNE YÜKSEK TAHSİLLE MÜMKÜNDÜR BİROL EFENDİ!”

 

 

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’in CHP Milletvekili Ensar Aytekin’in ‘EBA’ sistemiyle ilgili eleştirilerine “ilk defa köy gören sosyete çocuğu; uydu çanak anteni tencere kapağı zannediyor” şeklinde karşılık vermişti. Şahin’in medyaya yansıyan açıklamalarının ardından CHP İl Başkanı Serkan Sarı’dan çok sert bir karşılık geldi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “bu kadar cehalet, ancak cehalet üzerine yüksek tahsille mümkündür Birol Efendi” diye seslendi. Sarı, CHP Milletvekilleri’nin yaptığı açıklamalara sürekli yazılı karşılık veren AK Partili Mehmet Birol Şahin’in kendini küçük düşürdüğünü belirtti.

Sarı şu açıklamayı yaptı:

 

“CEHALETİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ”

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak, gerek milletvekillerimiz gerekse İl yönetimimiz nezdinde şehrimizin sorunlarını gündeme getirmeyi ve AKP’nin yarattığı tahribatı kamuoyuyla paylaşmayı halkımıza bir borç olarak görüyoruz. Bu kapsamda, 18 yıllık iktidarın sonuna geldiğimiz bu günlerde yaptığımız her açıklama belli ki birilerinin canını yakıyor. Son zamanlarda milletvekillerimizin ve il başkanlığımızın yaptığı açıklamalara cevap vermeyi kendine görev bilen ve AKP’nin sözcüsü etiketini kullanan Birol Şahin’in hezeyanları ve kendi siyasi ikbali uğruna iktidar partisini düşürdüğü durum komedi filmlerinden kesitler olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar cehalet ancak cehalet üzerine yüksek tahsille mümkündür.

Her açıklamasında Milletvekillerimize, partimize ve partimize oy veren gönül verenlere hakaret etmeyi ilke edinen Birol Şahin’in cehaletine cevap vermek şart olmuştur. Kullandığı üslupla kendisini ve temsil ettiği siyasi partiyi her zaman küçük düşürmeyi başaran Birol Şahin, Milletvekilimiz Ensar Aytekin’in EBA’ya dair eleştirisine verdiği cevap ile bilgisiz, ilgisiz, yetersiz bir AKP grup sözcüsü olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bütün milletvekillerimizle Balıkesir gündemini belirlemeye ve halkımızın sorunlarını görünür kılmaya devam ederken, AKP adına açıklama yapma yetkisini kendinde gören Birol Şahin cehaletini gözler önüne sermiştir. Son günlerde Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın’ın yaptığı açıklamaları ve gündeme taşıdığı konuları kendince eleştirmeye çalışan her açıklaması ile kendini küçük düşüren Birol Şahin, en son Ensar Aytekin vekilimizin Dursunbey’in kırsal mahallelerinde yaptığı çalışmada telefonun dahi çekmediği bir yerde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA sistemini eleştiren açıklamasına Birol efendi atlamış ve EBA TV ile EBA sistemini birbirine karıştırarak çanak antenle konuyu açıklamaya çalışmıştır.”

 

“EBA SİSTEMİ ‘ÇOK KALABALIK’ UYARISIYLA ÇÖKTÜ”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, EBA sisteminin içeriğini de anlattığı açıklamasında, altyapı yetersizliğine dikkat çekti. Sistemin çöktüğünü belirten Sarı, şu bilgileri verdi:

Kendisine çanak anteni asla yanından ayırmamasını ve bizi izlemeye devam etmesini diliyoruz. Bu vesileyle, Birol’a anlatır gibi EBA sistemi üzerine söyleyeceklerimizi söyleyelim. EBA 2012 yılında FATİH projesinin altyapısı olarak hazırlanan ve açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan bir sistemdir.  EBA ilk kurulduğu günden bugüne başarılı olamayan ve rafa kaldırılan bir sistemken, pandemide tekrar hatırlanan bir sistemdir. EBA internet tabanlı bir sistemdir ve internet altyapısı olmayan yerde çalışması imkansız bir sistemdir. EBA TV, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT aracılığıyla imzalanan protokol sonucu pandemi sürecinde evden belirli saatlerde izlenebilen bir sistemdir. EBA TV için 3 ayrı kanal belirlenmiştir. EBA platformu da öğretmenlerin canlı olarak sanal sınıfta öğrencilerle buluşmasını amaçlayan bir sistemdir. Fakat, yaşanan yoğunluktan dolayı öğretmenler dahi sisteme girememektedir. EBA sistem altyapısının yetersizliği derslerin aksamasına da neden olmaktadır. Buna internete bağlanılmamasının yanında, sistemin kalabalığı aynı anda kaldıramaması, derse girişlerde yaşanan gecikmeler, ders bitmeden defalarca dersten kopmaların yaşanması en önemli sorunlardandır. Bakan dahil Milli Eğitimdeki herkes, EBA’nın aksadığını, kaynakların yetersiz olduğu, erişimin kısıtlı olduğunu ve geçerli bir sistem olmadığını bildiği için EBA ÖĞRENCİLERE ZORUNLU TUTULMAMAKTADIR. Balıkesir Valiliğimiz ve ilimizdeki kaymakamlıklarımız, öğrenci kardeşlerimizin imkan yetersizliğini ortadan kaldırmak için TABLET kampanyası yapmakta ve internet erişimi için GSM operatörlerine alt yapıyı güçlendirin çağrısı yapmaktadır. EBA için, ilçe merkezlerinde kurulan EBA Destek Merkezleri de vekilimiz Ensar Aytekin’in işaret ettiği gibi köylerde internet erişimi olmayan öğrencilerin sisteme girmesi için yapılmaya çalışılan bir düzenlemedir. Kaldı ki, köylerden İlçe Merkezlerine ulaşım da yine kısıtlıdır. Eğer bugün, haber sitelerine bakılırsa EBA sisteminin de “ÇOK KALABALIK” uyarısı ile çöktüğünü görmek mümkündür.”

 

“KİRLİ SİYASETİN PARÇASI OLMAYACAĞIZ”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’e “kimin koltuğuna göz koydun” diye sordu. Sarı sözlerini şöyle tamamladı:

“Sırf açıklama yapıp sözde cevap vermek için üst perdeden küstahlığını sergileyen Birol Şahin efendiye verdiğimiz bu cevaplardan da anlaşılacağı üzere, halka da sisteme de sorunlara da yabancı olan bizatihi AKP’nin sözde temsilcisidir. AKP Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi grup sözcüsü ve AKP İl başkanlığı sözcüsü gibi çalışan ve AKP adına her konuda açıklama yapan Birol Şahin tek başına kendisinin AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı, İl Başkanı Ekrem Başaran’ı ve AKP Milletvekillerini temsil etmeye çalıştığını görüyoruz.  AKP teşkilatı içerisinde kimin koltuğuna göz koyduğunu bilemeyiz ama şehrimize Kuva-yi Milliye kenti Balıkesir’e yakışmayan bir üslüp ile açıklamalar yaptığı ortada. Bizler şehrimizde vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları gündeme getirmeye ve onların sorunları ile dertlenerek çözüm aramaya devam edeceğiz. Yaptığımız her açıklamamız halkımızın sorunlarını gündeme getirmek için yapılan açıklamalardır. Bu kirli siyasetin parçası olmayacağımızı bir daha vurgulamak isteriz.”

 

 

************

 

 

 

 

AK PARTİLİ ŞAHİN, ENSAR AYTEKİN’E ‘SOSYETE ÇOCUĞU’ DEDİ

Büyükşehir Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, CHP Milletvekili Ensar Aytekin’e şöyle seslenmişti:

 

“CHP Milletvekili Ensar Aytekin ilk defa köy gören sosyete çocuğu gibi. Paylaştığı fotoğraftaki uydu çanak antenini tencere kapağı zannediyor. EBA’nın TRT’nin kanalı, cep telefonu ile ilgisi olmadığından habersiz.

CHP Milletvekili Ensar Aytekin geçtiğimiz gün Dursunbey’de bazı Kırsal Mahalleri gezdiğini ve vatandaşlarımızın ağzından Covid-19 tedbirleri kapsamında okullarda derslerin yüzyüze yapılamaması sebebiyle EBA TV den yapılması hakkında “Telefon çekmiyor Bakan EBA diyor” başlığı ile Genel Başkanının söylediklerini tekrar etti. Bu haberini basına servis ederken de bir traktöre yaşlanıp iki vatandaş ile konuşurken bir fotoğraf paylaştı…

 

Ensar Aytekin CHP zihniyetinin tipik bir temsilcisi olduğunu her hareketi ve her konuşmasında gösteriyor..

Türkiye’yi hâlâ 1940lı yıllarda zanneden bu zihniyet köy deyince aklına o yıllarda sosyalist yazarların anlattığı köy geliyor..

Halktan kopuk halkçılık budur.. Köyde yaşayan insanlarımızı sürekli küçük gören, kendilerini modern yaşamın temsilcisi köylünüzü de cahillik ve yokluk içinde yaşadığını zanneden gerçekten uzak hastalıklı bir bakış açısı hala CHP de hakim olduğunu Ensar Aytekin göstermiş..

Traktöre dayanıp fotoğraf çektirince söyledikleri doğru olacak sanıyor..

Paylaştığı fotoğraf da bunun belgesi.

 

 

Ensar Aytekin’nin bulunduğu yerin hemen arkasında bir ev var ve evin önünde yuvarlak bir şey duruyor..

Ensar Aytekin bunu herhalde “Tencere Kapağı” zannetti ki köy çocukları EBA TV yi seyredemiyor zannedip bu açıklamayı yapmış..

Fotoğrafta görülen şey bir Uydu Çanak Anteni oysa…

Beyefendi Uydu Çanak Anteni’nin altında “Öğrencilerin Televizyonu yok, Telefon çekmiyor EBA seyredemiyorlar” diyerek duyarlılık gösterisi yaparken komik olduğunun, köylerimizin durumundan, kırsaldaki vatandaşımızın imkanlarından haberi bile yok..

“Bir paket makarnaya oy veriyorlar”, “Çobanın oyuyla benim oyum bir mı olacak” diye hakaret ettikleri insanlarla demekki şimdi de “Telefonları bile yok, Televizyonları yok” diye aşağılayıp hakaret etmeye başlamışlar..

 

Üstelik Ensar Aytekin EBA’nın TRT’nin bir kanalı olduğunu ve Telefon ile alakalı olmadığını da bilmiyor…

Fotoğraf ta iki kişi var,  birisi kaykılmış diğeri Ensar Aytekin’den kafayı çevirmiş ilgilenmiyor bile.. CHP nın ve Ensar Aytekin’nin durumunu özetlemiş kendi fotosu. Ülke gerçeklerinden uzak, bilgi ve görgüye yabancı, 1940lı yılların Türkiye’si özlemiyle siyaset yapmanın sonu içine düştükleri bu acıklı durumdur..

Türkiye ve Balıkesir gerçeklerinden uzak kafadan atılmış rakamları hep birlikte tekrarlayınca doğruya dönüşmez.. Sadece “komik” olunur…”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.