TÜRK EĞİTİM VAKFI BAĞIŞÇILARI BEKLİYOR « 10Balikesir

21 Ekim 2021 - 14:21

TÜRK EĞİTİM VAKFI BAĞIŞÇILARI BEKLİYOR

TÜRK EĞİTİM VAKFI BAĞIŞÇILARI BEKLİYOR
Son Güncelleme :

01 Ekim 2021 - 18:35

11 views

“BİR ÇOCUĞUN GELECEĞİNE IŞIK TUTUN”

Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar 2021-2022 eğitim öğretim yılındaki burs çalışmalarını POLİTİKA’ya değerlendirdi. Tüm vatandaşları burs vermeye davet eden Jale Bayraktar, TEV olarak bu yıl 8 binin üzerinde burs vermeyi hedeflediklerini ifade etti.

TEV Balıkesir Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar meslek liseleri ve üniversite öğrencilerine yönelik verilecek burslara başvuru tarihinin 6 Ekim’de sona ereceğini duyurdu. Bayraktar bu yıl Meslek Lisesi öğrencilerine 350 TL, üniversite öğrencilerine de 800 TL burs verileceğini kaydetti.

“LİSE ÖĞRENCİLERİNE 350, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 800 LİRA”

Bu yıl verilecek burs miktarlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan TEV Balıkesir Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar, “Türk Eğitim Vakfı olarak bu yıl 8 binin üzerinde öğrenciye burs vermeyi hedefliyoruz ve burslarımızda üniversite ve meslek liselerine ağırlık vermek istiyoruz. Meslek liselerindeki burs tutarımız 350 lira, üniversite olarak da 800 lira olarak güncelledik. Yüksek Lisans, Doktora ve Master burslarımızda bu rakamlar daha fazla. Üniversite sınavında ilk 5 bine giren öğrencilerden seçilecek olan minimum 60 kişilik bir ekibe de 1400 lira civarında burs vereceğiz” diye konuştu.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE VERDİĞİMİZ BURSLARI KESMEDİK”

Pandemi döneminde verilen burslarda kesinti olmadığını dile getiren Jale Bayraktar, “Biz pandemi döneminde burs vermeyi kesmedik. Çünkü biliyoruz ki burs verdiğimiz öğrencilerin büyük çoğunluğunun ailesinde verdiğimiz burslar aile geliri olarak kaldı. Ayrıca bursiyerlerimize bir anket yaptık ve bursiyerlerimizin 100 civarında olanının evinde bilgisayar olmadığını, bunlardan 300’e yakınının da evde 3’ten fazla öğrenci olduğunu, ancak hiç bilgisayar olmadığını tespit ettik. Ve teknoloji desteği sağlayarak onlara bilgisayar alarak öğrencilerimize ulaştırdık. Ayrıca iletişim problemi yaşayan, teknolojik altyapı nedeniyle bilgisayarını kullanamayan öğrencilerimiz için de yine yaptığımız görüşmeler, aldığımız desteklerle öğrencilerimizin bu açığını da gidermeye çalıştık” diye konuştu.

 

“GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİ YARIDA KALMASIN”

Oluşturulan burs fonlarıyla ilgili bilgiler veren Jale Bayraktar şunları söyledi:

“Bu yılbaşında yaptığımız anketlerde öğrencilerimizin bir kısmının eğitim hayatını dondurmak durumunda kaldığını gördük. Öğrenciler yurt eksikliği, ailesinin yaşadığı olaylar nedeniyle okutma çekeceğini söyleyerek okullarını dondurma niyetinde olduklarını öğrendik. Onun için de eğitimleri yarıda kalmasın burs fonu oluşturduk ve buraya tüm halkımızın desteklerini bekliyoruz. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yaşanan orman yangınları ve sel felaketlerinden etkilenen ailelerin çocuklarına burs fonu oluşturduk ve çocuğunu okutamayacak kadar maddi zarar gören veya hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çocuklarına da eğitimlerinde destek olmak amacıyla kendi bütçemizi oluşturduk. Ancak yardım etmek isteyenler için de “eğitimle yeşertelim” burs fonumuzu kurduk. İsteyen kişilerin buralara destek yaparak gençlerimizin eğitimlerinin yarıda kalmaması için yaraları sarmaya, destek olmaya davet ediyoruz. Her zaman için bağışçılarımızla görüşmelerimiz de kendi istedikleri alanda okutabilecekleri öğrenci bulunmak şartıyla burs fonları oluşturabiliyoruz. Burslarımız 9 ay devam ediyor. Burs fonu oluşturacak kişiler de ödemelerini 9 ay veya bu tutarları 12’ye bölerek gerçekleştirebiliyorlar. Burs başvurularımız 6 Ekim tarihine kadar devam ediyor. Duyarlı vatandaşlarımızın burslara katkılarını bekliyoruz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.