TÜRMOB GENEL BAŞKANI YORTAN’AN BALIKESİR’E ZİYARET « 10Balikesir

26 Eylül 2022 - 06:50

TÜRMOB GENEL BAŞKANI YORTAN’AN BALIKESİR’E ZİYARET

TÜRMOB GENEL BAŞKANI YORTAN’AN BALIKESİR’E ZİYARET
Son Güncelleme :

17 Ocak 2019 - 12:23

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı A. Masis Yontan Balıkesir’e ziyarette bulundu. Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Metin Yalçın ve yönetim kurulu üyelerinin misafiri olan A. Masis Yontan, çeşitli ziyaretlerde bulunarak, oda üyeleriyle bir araya geldi.

TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Balıkesir’de ilk olarak Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol ve SGK İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat’ı makamlarında ziyaret etti. Genel Başkan Yontan daha sonra SMMMO Hizmet Binasında meslek mensuplarıyla bir araya geldi.

VERGİ DAİRESİ VE SGK’YI ZİYARET ETTİ

Ziyaret programı Balıkesir SMMM Oda Başkanı Metin Yalçın ve Yönetim Kurulu üyeleri Ertuğ Aslan, Birol Kahraman eşliğinde Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı  ile başladı. Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol’u makamında ziyaret eden Yontan sıcak karşılamalarından dolayı kendilerine teşekkür etti. Samimi bir ortamda geçen ziyaret boyunca gündem TÜRMOB ve Maliye Bakanlığı paralelinde yürütülen koordineli iş ve işlemler oldu. Heyet programa SGK İl Müdürlüğü ziyareti ile devam etti. SGK İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat’ı makamında ziyareti kapsamında meslek mensuplarının Balıkesir özelinde kurum ile olan güçlü iletişimi üzerinde duruldu. Yontan misafirperverlikleri için Polat’a teşekkürlerini iletti.

MESLEK MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Ziyaret programının son adımında ise Genel Başkan A. Masis Yontan Balıkesir SMMM Odası üyeleri ile Oda Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Meslek mensupları ile karşılıklı sohbet ortamında geçen toplantı süresince 2019 yılında mesleği ve ülkeyi bekleyen yenilikler üzerinde duruldu. Muhasebecilik mesleğinin geleceği ve bu süreçte meslek mensuplarının kendilerini değişen dünyaya nasıl adapte etmesi gerektiği üzerine görüşlerini bildiren Masis Yontan’a meslek mensuplarının mesleğe, gündemdeki mesleki uygulamalara yönelik soruları da oldu.  Samimi bir ortamda geçen söyleşi sonunda TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan’a Balıkesir’i ziyareti anısına Oda Başkanı Metin Yalçın tarafından Balıkesir Saat Kulesi heykeli hediye edildi.

GENEL BAŞKANIMIZATEŞEKKÜR EDİYORUM

SMMMO Başkanı Metin Yalçın TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yortan’ın ziyaretinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Sayın Genel Başkanımıza değerli ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Hem meslek mensuplarımız ile hem de Balıkesir’de Oda olarak birlikte çalıştığımız, bir nevi iş ortaklarımız Vergi Dairesi Başkanlığı ve SGK İl Müdürlüğü ile kurmuş oldukları iletişimi önemsiyor ve kıymetli buluyoruz. Delege ziyareti kapsamında ele alınmamış, tüm üyelerin katılımına açık olarak örgütlediğimiz toplantımızda katılım gösteren, soruları ve önerileri ile bu anı anlamlandıran tüm meslektaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Ülkemizde muhasebe mesleğinin temsili noktasında en tepesinde bulunan dolayısıyla ülke içinde ve dışında 110 bin meslek mensubunun çıkarını gözetmekle yükümlü Genel Başkanımıza çalışmalarında kolaylık diler Balıkesir’den güzel anılarla ayrılmasını temenni ederim.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.