DEVLET HASTANESİ ORGAN BAĞIŞINDA BÖLGE BİRİNCİSİ « 10Balikesir

24 Temmuz 2024 - 20:45

DEVLET HASTANESİ ORGAN BAĞIŞINDA BÖLGE BİRİNCİSİ

DEVLET HASTANESİ ORGAN BAĞIŞINDA BÖLGE BİRİNCİSİ
Son Güncelleme :

26 Aralık 2017 - 0:42

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Emine Dursun Ekinci, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin 2017 yılında topladığı 6 bin 327 organ bağışı ile Türkiye 3.sü ve bölge 1.’si olduklarını söyledi.

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Emine Dursun Ekinci, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin 2017 yılında topladığı 6 bin 327 organ bağışı ile Türkiye 3.sü ve bölge 1.’si olduklarını söyledi.
Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Emine Dursun Ekinci kurum olarak yaptıkları çalışmalar neticesinde aldıkları 6 bin 327 organ bağışıyla Türkiye 3. ve bölge birincisi olduklarını belirterek “Bu bağışları almamızda ki en büyük etken yaptığımız farkındalık çalışmaları ve verdiğimiz eğitimler. Bu konuda tüm hastanemizin desteğini görüyoruz. İnsanlar bilmedikleri konular karşısında ya tarafsız kalıyorlar yada güvenmek istemiyorlar. Eğitimlerimizde kavram yanılgılarını ve bilmedikleri konuları gidermiş oluyoruz. Bu çalışmalarımızı yıl boyunca devam ettiriyoruz biz şu ana kadar 15 kurum, 9 okul ziyaretinde bulunduk. Bunun dışında köy çalışmalarımız oldu. Geçmişe baktığımızda Dursunbey ilçemizde aldığımız bağışların az olduğunu gördük ve burada çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Burada köy imamları ve muhtarlarla iletişime geçtik ve onların muazzam desteklerini gördük. Köy kahveleri ve Kuran kurslarında eğitimler verdik ve bunların sonucunda da Türkiye 3.’sü olduk. Tabi ki bizim diğer bir dalımız olan doku bağışınıda atlamadık”dedi.

Bize 24 saat ulaşabilirsiniz
Türkkök’e büyük önem verdiklerine dikkat çeken Ekinci “Kızılay Kan Merkezi ve Türkkök ile yaptığımız 3 büyük organizasyon oldu. Bu organizasyonlarda Kök Hücre Kazanım Uzmanı Ramazan Çiçek’in çok büyük desteğini gördük. Çanakkale Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde genç toplulukların daveti üzerine gittiğimiz bir çalışma oldu. Orada sempozyum düzenlendi. Polis Eğitim merkezinde yaptığımız bir çalışma oldu buda en büyük organizasyondu ve 872 kişiye ulaştık orada. BAÜN’deki öğrenci guruplarıylada farkındalık çalışmaları yaptık. Fahri Kiraz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriylede çalışmalarımız oldu. Üniversite ve okullarımızı bu konunun içine çekmeye çalışıyoruz. Gençlerin bu konuya bakış ve yaklaşımları çok güzel. Çok güzel bir yıl geçirdiğimizi düşünüyorum başarılarımızda ortada zaten. Perfüzyonist Şaziye Mutlu olmak üzere, bu konuda yıl boyunca yaptığımız 63 etkinlikte desteğini esirgemeyen hastane yönetimimiz ve çalışanlarımız sayesinde bu başarıyı elde ettik. Organ bağışı konusunda bize 24 saat ulaşabilirsiniz. Balıkesir Devlet Hastanesi sitesinden organ birimini tıklayarak orada ki bilgilendirmelerimize ve çalışmalarımıza ulaşabilirsiniz”şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.